• Thriller

Útočiště Harlana Cobena - Pilotní díl (2023) (epizoda)

Vypadá to na průměr, který ničím originálním nepřekvapí a přesto se na pilot koukalo celkem v pohodě. Oddechovka na páteční večer. Dvě až tři hvězdy za 1.díl a budu se zatím koukat dál. Dodatek: viděla jsem ještě později 2. až 4., zhoršuje se to, není to fakt vůbec originální a tudíž předvídatelné, spíš o ničem. + Zase ty narážky na rasismus a řešení otázky LGBT,. Někteří herci nic moc, nějak už nemám chut pokračovat dál. Končím 1* a to jsem ještě hodná. Nejlepší je úvodní díl. Už jsem asi viděla moc seriálů, nic mi na tomhle nepřekvapí.

Mayerling (1968)

Historický nesmysl. Ve skutečnosti bezohledný sobec prolezlej syfilidou a možná i jinými pohl.nemocemi ztrácel rozum a věděl, že zemře strašnou smrtí, tak se rozhodl spáchat raději než příjde nejhorší fáze nemoci zkrátit osobní trápení sebevraždu. Několik měsíců předem přemlouval několik šlechtičen, aby odešly společně s ním, neboť zastřelit se sám, na to byl moc velký zbabělec, potřeboval k tomu aby sebral odvahu "družku na poslední cestu". Marii pravděpodobně nemiloval, poslední noc před Mayerlingem strávil se svojí vydržovanou kurtizánou, která návrh na společnou sebevraždu tak jako jiné ženy odmítla. Fanatickou, jím posedlou, naivní a panenskou Marii pár týdnů před tím zneužil a pak chladnokrevně zavraždil. A vida, i takhle amorální člověk se dá zidealizovat, jeho záměry překroutit a zromantizovat do smyšleného melodramatu. Nedivím se, že se tragédii snažila monarchie ututlat a zamést činy Rudolfa pod koberec. Nemám ráda upravování dějin a přepisování historie, proto dávám tak nízké hodnocení. Jestli má někdo chuť na vymyšlenou pohádku, ať si klidně poslouží touhle limonádou. Pokud při ní neusnete v polovině, jako se to stalo mé sestře.

Vražedné pobřeží - Zásnubní tanec (1991) (epizoda)

S01E02: dle mých zdrojů je název LETOŠNÍ MODEL (patrně nepřesné číslování, zde na CSFD se epizoda jmenuje Zásnubní tanec). Každopádně díl Letošní model začíná nastěhováním se Sylvie do soukromé kanceláře N. S., jíž předělává k obrazu svému. Jejich služby vyhledá momentálně nejžádanější supermodelka Jenny, neboť jí kdosi nenasytně vydírá. Do děje se jako vedlejší postava připlete i její fotograf (sukničkář) a méně atraktivní kamarádka, která pracuje v jejím štábu jako maskérka. Mezitím barman a údajný zpěvák Ian Stewart, který občas detekt.dvojici nějakou drobností bodne, prohání mladý krasavice,. Problémem je v jeho případě casting, zženštělému hereci  nevěřím, že je fakt na holky.:)

Vražedné pobřeží - Těžký případ (1991) (epizoda)

Kapitola první: Smrtící pláž nebo-li dle CSFD Těžký případ. Soukromá očka  kdovíproč vysvětlují v přístavu jednomu ze svých klientů, jak se poznali. Sylvie si kdysi Nika najala na to, aby vypátral ztracenou jachtu, kterou neoprávněně půjčila jedné pochybné partnerské dvojici, která se neměla k tomu jí v pořádku Sylviině agentuře vrátit... a co z toho nakonec vzešlo...? Když kvůli svému přešlapu přišla o práci v cestovce, nabídla spolupráci ještě méně serióznímu N., který si za práci neumí nechat dobře zaplatit ani dobře zacházet s penězi. Úvodní epizoda oddechového kriminálního seriálu plného akce a sex.narážek, kde hlavní roli hraje krásné exotické prostředí, věčné léto, hezcí lidé, nezávazné románky, nadsázka a vtip.

Vražedné pobřeží - Key Marienská spojka (1991) (epizoda)

Nik má opět novou milenku, tentokrát takovou, která má ráda ezoteriku a vykládá mu věštecké karty. Klientem je ušlápnutý manžel se svojí ženou na dovolené, ženská se chová příšerně, žárlivej bohatý muž se sebou nechá vorat a nechá jí ze žárlivosti sledovat. Nebo je to všechno trochu jinak? ---- Usmívala jsem se, nenáročné, letní, pohodové krimi s nezatěžující nadsázkou. Neškodná blbinka s kouzelnou letní atmosférou. Jdu na další díl, seriál se mi už asi nikdy dostatečně neomrzí. Nemá smysl nad tím přemýšlet, třeba pátrat po tom, z čeho Nik žije, když si málokdy nechá za své služby adekvátně zaplatit a dělá práci za neschopnou policii - maká za kriminalisty zdarma? Z čeho žije a platí dům, ošacení, pronájem detektivní kanceláře, bary, letní radovánky, jídlo a mnoho dalšího? Občas sice zmiňuje finanční potíže, ale to co předvádí by ho zaručeně dostalo k bezdomovectví. Ne, raději neřeš, nepátrej a nech se unášet exotickým prostředím, vtipem a hezkými mladými lidmi, k tomuhle žánru patlání se v něčem nepatří. Pořád je to nejkvalitnější béčkovej oddechovej krimi seriál, který znám.

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda) odpad!

Vůbec mi tahle kriminálka nebavila. Nemastné neslané a málo zajímavé. Nesympatické postavy i vybraní herci nic moc, nesedla mi ani stárnoucí Kate WINSLET v drsné, otrávené poloze. Jednu z mála milejších postav navíc na konci dílu zabijou. Nevím, za co dát alespoň jednu hvězdu. Vleklo se to, nic moc originálního. Neztotožnila jsem se s postavami, nejde o to, že jsou někteří v nouzi, ale byli mi fuk nebo působili otravně. Nesedlo mi to. Údiv nad vysokým hodnocením, za mě ne, Jen vrah mladé matky a jeho motivace k vraždě by mi trochu zajímal.

Pod kupolí (2013) (seriál) odpad!

Komedie. Směšná. Základní nápad není tak špatný, jen to příšerné provedení! Trapné a amatérské.

V Clearingu - Majtreja (2023) (epizoda)

Možná je v tomhle díle naivně, zrychleně a povrchně vysvětlena přeměna Ady a její vliv na jiné lidi. To ovšem neznamená, že se lidé nedají hloupě nebo ustrašeně někým nebo něčím snadno zmanipulovat. Jejich chybná rozhodnutí, zaslepenost nebo zbabělost má pak vliv i na okolí, třeba na nevinné děti. Zdravá míra kritického myšlení a sebedůvěry je důležitá. Žasnu, jak se někteří i vzdělaní jedinci nechají nějakým vypočítavějším bloudem, který vykradl kdekterou filozofii, náboženství, meditaci, literaturu či co já vím ještě, snadno oklamat a dokonce mu odevzdávat své majetky.

Cesta ven - Série 2 (2023) (série)

Ne že by seriál na všechny kladené otázky uspokojivě odpověděl a že by všechny epizody měly stejnou kvalitu. Přesto bude čekání na 3.sérii sakra dlouhé (pokud ano, tak podle dohledaných zpráv pravděpodobně poběží až koncem roku 2024). Snad ještě něco vznikne, zaujalo mi to a hlavně, dluží nám ještě objasnění mnoha nevyjasněných dějů a věcí. Jo, nějakou dohru by to určitě ještě chtělo! P.S. A ne že to vede podle některých diváků od nikud nikam. Materiálů na přemýšlení to má pořád ještě dost. Třeba podle mého názoru křesťanské motivy zvláště patrné v posledním díle (pomoc bližnímu svému, spolupráce celé komunity, pokud chceme něco změnit, je třeba se spojit a nemyslet jen sobecky na sebe a vlastní zájmy, protože viz citace: "Všechno je propojené." atd.). Všechno očividně netrčí a neřve, něco je tiše ukryté mezi řádky a uslyší to "poselství" ten, co chce naslouchat. "Jaké má naše trápení smysl? Čemu to prospěje? Stejně tu nakonec všichni zemřeme." "Je těžké vidět celek, celej svetr, když jsi jen příze. Ze všech lidí, co tady uvízli, se třeba my nikdy domů nevrátíme. Ale možná naše činy tady usnadní život lidem, co příjdou po nás. Třeba se díky nám vrátí domů alespoň oni. To, že jsme jen příze, neznamená, že na nás nezáleží." Nebo třeba citát: "Morální rozhodnutí nečiníš na základě očekávaných výsledků. Činíš je podle toho, jestli je považuješ za správné."

Cesta ven - Ball of Magic Fire (2023) (epizoda)

Celkem OK, baví to. Akorát je to se zodpovídáním na otázky stejné jako na začátku seriálu. Ani v této sérii se na nic nedozvíme odpověď (zřejmě, pochybuju, že na tolik otevřených otázek odpoví poslední díl). Mění se nám příšery, místo monster klepajících na okno máme hudbu ze skříňky, plno červů pod kůží, pak cikád ve vzduchu, taky vraždící baletku, mrtvou manželku, dětské obrázky, polomrtvé děti, monstrum co topí koupajícího se ve vaně, teleportující se strom, manželka v lese plném pavučin a pavouků, záhadná Sára, mrtví se někomu zjevují v živé podobě a zase mluví, kluk v bílém-kdo to je a jaké má záměry, nedořešen nedostatek jídla-tato příběhová linie se opustí dřív než se stačila zdramatizovat a já nevím co se ještě všechno průběžně  zjevuje a mění.  Do toho plno dalších záhad a otazníků, nejvíc jak se odtamtud dostat, co se děje, kde to jsou, domněnka střídá jinou domněnku. Už  dávno měli začít odpovídat nebo dát vodítka alespoň na něco, co nastínili. Dočkám se někdy odpovědi? A jestli jo, za kolik sérií? V této už asi na všechno ne. Přesto jim to kupodivu drží pohromadě na to, aby člověk dál seriál sledoval. Seriál nabízí naštěstí víc než jen strašáky. Alespoň poslední díl by nám mohl něco prozradit a dát funkční vodítka, no, uvidíme (nebo neuvidíme)? Jaký je smysl a je cesta ven? Pospojují se ty události konečně do funkčního finále?