• Thriller

Turista - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Nejlepší, nejzábavnější a nejvtipnější epizoda plná hříček a s dobrou pointou. Byla to jízda. Michalis Rakintzis taky potěšil.

Průsmyk - Der Wilderer (2022) (epizoda)

Záporné postavy v téhle sérii jsou extra odporní, povedení bratříčci, jen co je pravda., Na tuhle hororovou kriminálku se občas dívám s přivřenýma očima, je to pro diváky se silnějším žaludkem. Napínavé to je dostatečně, takže seriál dokoukám a těším se na to, až spadne klec.

Prvních 100 - Série 1 (2014) (série)

Nedomyšlené až nesmyslné (vyslat dětské kriminálníky bez dozoru, bez vedení, bez zaučení na neobydlenou planetu a čekat po nich, že se budou chovat zodpovědně, zprostředkovávat informace apod.) , celé je to naivní, až pohádkové a pro děti, taková kýčovitá blbinka u níž netřeba přemýšlet. Alespoň prostředí je slušné.

Yellowjackets - Pilotní díl (2021) (epizoda)

Nenudila jsem se, nenáročný zábavný seroš, převládá spokojenost. Je to seriál o studentech - fotbalistkách a 3 klucích, kteří cestou na národní soutěž havarovali v letadle, skončili v divočině a bojovali o přežití. Prokládané vsuvkami toho, co se s přeživšími děje v současnosti, asi o 20 let později. Do toho trocha napětí, pátrání, tajemství, temných vzpomínek a ukrývání toho, co se tam v divočině nepěkného stalo. Jedná se mysteriózní thriller. seriál, který vypadá dlouho poměrně reálně bez nadpřirozených bytostí a řeší se i rodinné vztahy. Pilot zaujal, začíná hned zostra kanibalskou epizodou, pak pokračuje umírněněji. Viděla jsem už i osmou epizodu a jako celek hodnotím 3 slušnými hvězdičkami. Do koukání jsem se rozhodně nenutila. Kdo má nakoukáno, nevím jak ohodnotí originalitu nebo věrohodnost. Za sebe můžu doporučit.

V nemilosti (2021)

Propuštěná kdysi odsouzená se může začlenit zpátky do společnosti. Ovšem jedině tehdy, pokud jí to společnost vůbec dovolí. "Svojí šanci jste dávno ztratila." Velký SPOILER: Dá se to pochopit, že si lidé dávají na pochybné lidi radši pozor, nabaluje se na ně jedna potíž za druhou, i když za ní třeba nemůžou (únos dívky). Na druhou stranu, kolikrát dostanou vůbec šanci něco vlastním úsilím sami změnit a nezbývá jim nic jiného než přežívat někde na okraji i se vším negativním, co to pro celou společnost přináší? Sandra hraje dobře a je fajn, že její postava dostala pomoc zvenčí, sama by to nezvládla. Pod nátlakem okolností se naopak negativně vybarvují i dosud bezúhonní lidé, do kterých by jste to na první pohled neřekli (syn zastřeleného policisty). Na závěr malé překvápko., nic není takové jak se na první dojem zdá (záměna nevlastních sester - málem to odnesla nevinná, skutečný vrah). Jsem ráda, že jsem viděla, i když na víc než průměrné hodnocení to nestačí.

Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda) odpad!

Ono to bylo ve skutečnosti všechno trochu jinak. Zkuste si o tom něco přečíst, jsou-li všechny novinové články ještě k dohledání. Hodně zkreslené, nepohodlné informace jsou zde vynechané.

American Horror Story - Žízeň (2021) (epizoda)

Svěží, hravé a vtipné. Většinou podobná kombinace nejde s horory dohromady, nicméně výjimky potvrzují pravidlo. Inteligentní nadsázka, ironie a usazující hlášky bez přehrávání a pitvoření. Přiměřeně strašidelné, spíš méně a právě to mi vyhovuje. Zatím jsem s touto sérií spokojená a to je u mě v tomto žánru vzácností. American Horror Story zase začal zvedat laťku poměrně vysoko, tak jak jsem byla zvyklá.

Battle Royale (2000)

Úžasná nostalgie a atmosféra let dávno minulých, na tu dobu špičková originální zápletka - boj o život ve stylu únikové hry. To dobré ovšem kazí extrémně příšerný scénář, plytký děj bez psychologie a dialogy, které jsou hodně směšné nebo ještě k tomu odporné neuvěřitelným patosem. Je to dost přitroublé, absolutně se to nedá poslouchat. Vizuálně pěkné, exotika fajn, jinak blbina a nuda. Něco do sebe to má, ale potenciál nevyužit, škoda, že to nebylo zpracováno šikovnějším, profesionálnějším způsobem.

Hypnotizér (2012) odpad!

Amatérsky natočená kriminálka podle bestsellerové knížky. Před shlédnutím jsem se divila, proč má film tak nízký hodnocení, když knížka trhá čtenářské rekordy. Teď už se nedivím ničemu.