Po přečtení spalte (2008)

Ty herecké výkony jsou bravurní. Suverénně kraluje Brad Pitt... Dějově je to slabší, ale to prostě vynahrazují ty postavy samotné. Je to hodně fajn, ale v podstatě jen taková svobodně smýšlející jednohubka. 65%

Lajna (2017) (seriál)

Vedle potencionálnějšího a pro mě i zajímavějšího Vyšehradu vznikl hokejový seriál. Má to svoje kouzlo a vynikajícího Langmajera, který tady fakt potí krev, aby tomu dal nějakou kvalitu. Není to žádné veledílo, ale zasměji se a nenudím se.. Navíc díky propojenosti s skutečnými hokejovými osobnostmi a událostmi to dává dojem, že jde o něco více. Perfektní ústřední hudba! 1. série - 75%. 2. série - 65%. 3. série - 80%.

Zpráva (2019)

Dost možná jeden z nejsušších filmů, co jsem viděl. Je to pečlivá mravenčí práce, ale děsivě nudný snímek. Adam Driver jako hlavní vábenka snímku je super, ale ten hrací prostor je minimální. Fajn někde zase vidět "Dextera" (Michael C. Hall), ale ani on nemá žádný prostor. Ono to hnací téma je i celkem zajímavé, ale je to dané tak syrovým způsobem, že jsem si, co deset minut musel promnout oči. Pečlivý snímek, ale s tak pomalým tempem a řadou byrokratických procedur, že bych to už znovu nedal. 60%

Poslední noc v Soho (2021)

S Wrightovými filmy jsem zatím měl pomálu zkušeností, každopádně z toho, co jsem viděl, tak si neutvářím nějaký sourodý obraz.. Na tenhle film jsem se těšil, jelikož mám rád vykreslení 60. let a přesně takhle si to nějak představuji - perfektní hudba, stylové šaty. Fakt audiovizuálně je ten film naprosto boží! Ale problémem je děj, tempo jaké nasadil a hlavně ta kompozice. Strašně dlouho se tam v podstatě nic neděje a prakticky všechno, co se děje v přítomnosti mě nudilo. Holt kouzlo šedesátek mě zaujalo daleko více, ale ani tam to v podstatě dlouho nikam nevede, jen to má lepší vohoz. Velkým tématem těch snů, vizí nebo co to je, tak nějak měla být rovnoprávnost, tedy diskriminace žen, a jak byly v podstatě jen objekt. S překvapením si to hlavní hrdinka užívala?! Bylo poznat, že je to malá holka plná ideálů, že si s tím hlavu moc nelámala. Kdo mě ale bavil byla prostě Anya Taylor-Joy, která je ta tak obrovský potenciál, že i tohle je pro ni holt málo. Ten závěr mě mile překvapil, a tak nějak se mi z toho cosi pospojovalo, že jsem vcelku spojený. Jediné co nechápu jsou ty duchařské prvky, ty snahy o hororovou tématiku, jež mi do toho absolutně nepasuje. V pohodě se dalo vsadit jen na dramatičtější stavy ze střetů mezi sny a realitou. Ano, nakonec to má mít opodstatnění, ale to mi nestačí. Finále bylo fajn, trošku cosi pohasilo, ale i tak problémem pro mě je, že to bylo nehorázně předvídatelné. Ta baba to měla napsané v očích, už když si čtu synopsi ;D. Spolu tak se slabším úvodem, je z toho pro mě originální, ale v podstatě průměrný snímek. 70%

Mý věci (2013)

Tohle je jeden z příkladů, kdy škola udělala něco fakt dobře. Byli jsme mladí puberťáci a se třídou jsme jednoho dne šli zase do kina. Říkám si, co zase za kreslenou volovinu to bude... A nejednou na nás vybafne tenhle skvost! Vynikající námět s perfektním nástinem sociálních otázek. Jestli by si to neměl zkusit každý... P.S. V Německu se pak rozhodli podle tohohle natočit velmi zdařilou komedii. /viděno v kině/ 75%

Horton (2008)

/viděno v kině/