Papírové hlavy (1995)

Povinná jazda pre každého kto sa aspoň trošku zaujíma o dejiny vlastného národa. Skvelá výpoveď o dobe by si zaslúžila aj väčšiu minutáž.

Suddenly! (1954)

Tak trochu komorná záležitosť postráda vnútorné napätie, všetko je nalinkované a pripravené k logickému vyvrcholeniu. Frank Sinatra v úlohe psychopatického vraha je skvelý a posúva film vyššie.

Dick Tracy (1950) (seriál)

Ďaľšie pokračovanie seriálu prerušila smrť Ralpha Byrda, ktorý hral Dicka Tracyho.

The Adventures of Robin Hood (1955) (seriál)

Viac ako Richard Greene v úlohe Robina Hooda ma zaujal jeho protivník princ John, ktorého stvárnil charizmatický Donald Pleasence.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Čo bolo každému divákovi jasné na začiatku filmu, to sa hlavná hrdinka dozvedela na konci. Jej cesta po troch destináciach je síce oku lahodiaca, ale absolútne zbytočná, umelo naťahovaná a zdĺhavá. A to je trest pre diváka, že sa podujal na túto cestu.

Tajemství mumie (2010)

Ja som sa bavil. Nielen preto, že mám rád podobné dobrodružné fantasy, ale i preto, že Luc Besson ponúkol čosi viac ako som zvyknutí v americkej produkcii. Predovšetkým je to šarm a vtip všetkých zainteresovaných, v neposlednom rade aj krásu a duchaplný humor Adéle Blanc-Sec, ktorej postavu si užívala málo známa Louise Bourgoin. Comiks podľa ktorého bol film natočený je pre mňa neznámy, ale ak by mala vzniknúť dvojka, vôbec by som sa nebránil.

Ben Hur (2010) (TV film)

Sprvu ma nutkalo porovnať túto televíznu verziu s Wylerovou klasikou z roku 1959, ktorú som videl nespočetnekrát, ale nejde to. Sú to odlišné verzie po všetkých stránkach. V prvom rade ma zarazila, že tvorcovia nedávali dôraz na silné scény, ktoré ponúka predloha. Všetko šlo v jednej emotívnej rovine a pri podobnom type filmu je to na škodu. Digitalizácia trikov ma príliš neuspokojila, hlavne preto, že ich nebolo treba veľa a aj tak boli odfláknuté. Pozastavovať sa nad slávnymi pretekmi vozov nemá zmysel, v tomto lepšie obstála aj verzia z roku 1925. Najväčším kladom považujem výber hlavného predstaviteľa Josepha Morgana ( Juda Ben Hur ), dokázal niesť veľké bremeno na pleciach a myslím, že to zvládol. Nabudúce, ak budem pociťovať potrebu pozrieť sa na životné osudy židovského šľachtica, siahnem radšej po klasike klasík.

Zakázaná zóna (2010)

Celý film je o posúvaní sa dvoch osôb z bodu A do bodu B, kde tu vidíme v dialke stíhačky, ktoré zmiznú za kopcom a toto všetko s mizernými dialógmi je ponúknuté v uspávacom tempe. Ak to už vyzerá, že sa niečo začne diať, je to veľký omyl. Nečakal som nič výnimočné, ale toto nestálo za nič.

Jackass 2 (2006) odpad!

Tento spôsob zábavy mi pripadá prinajmenšom rozporuplný.