Batman Ninja (2018)

Previezť zločincov z Gothamu do starých dôb Japonska a obohatiť to niekoľkými prvkami sa zdá ako zaujímavý a vcelku bizarný nápad, avšak Batman Ninja je naozaj film určený skôr pre publikum, ktoré má v obľube DC Comics a rado by videlo jeho postavy v bizarnom prevedení. Ja bohužiaľ k tejto skupine divákov nepatrím a z tých rôznych ninja vsuviek som mal pre zmenu veľmi negatívne pocity a nebyť animácie, hudby a z poslednej tretiny aj fajn súboja medzi Jokerom a Batmanom, hodnotenie by som dal dokonca ešte nižšie.

Kanon kazahana (2003)

Pozerá sa na to príjemne a v pozadí hraje pekná hudba, ale to je asi všetko, čo by som mohol brať ako pozitívum. V tomto špeciálnom dieli sa totižto veľa vecí neudeje, a aj ak sa udejú nejaké udalosti, celé je to o ničom, takže to na mňa pôsobí zbytočne.

Nebezpečné pokušení (2015)

Už popis filmu napovedá, že Knock Knock nemôže byť originálnym filmom aj napriek tomu, že sa v ňom vyskytujú pozitívnejšie stránky. Dokonca tu bola veľká pravdepodobnosť, že úroveň filmu bude odpadová, no našťastie sa réžie chytil Eli Roth. U tohto režiséra je už zvykom, že aj úplne primitívny príbeh s úplne primitívnym scenárom a hroznými hercami v jeho rukách nemusí skončiť zle. Knock Knock je dobrým príkladom - ak by bol tento film seriózny, zaslúžil by si nanajvýš jednu hviezdu (za pôvabnú Anu, hudbu a Reevesa), avšak v tomto prípade ide hlavne o zábavu. A ja musím uznať, že som sa bavil, čo je až prekvapivé, keďže som sa na film pozeral v nočných, skoro ranných hodinách a vo väčšine prípadov zaspím vždy, keď sa snažím pozerať nejaký film (či už je dobrý alebo zlý). Film je inak zlý, to bez pochyby, ale rovnako ako aj napríklad režisérov starší "Hostel", to má množstvo absurdných a zábavných momentov, vďaka čomu si film dokážem užiť. Ja som s výsledkom vcelku spokojný a prekvapivo som si ho užil.

Dáma v kleci (1964)

Lady in a Cage sa spočiatku javil ako solídny film, do doby, keď sa objaví trojica mladíkov a tým sa nevytratí celé napätie a atmosféra, ktorú si do tej doby film pekne udržiaval. Niežeby to bol zlý nápad, naopak sa tu rozšíril žáner home invasion, ktorý bol kedysi môj obľúbený, ale od tej chvíle začali na povrch vyliezať chyby, a aj keď sa psychický nátlak hlavnej postavy zvýšoval stále viac, filmom som začal pohŕdať čím ďalej, tým viac. Môže za to najmä nelogické počínanie postáv, neustály krik a vcelku nerealistické správanie ľudí najmä v poslednej tretine. Nechcelo sa mi veriť, že všetci okoloidúci ľudia naozaj ignorovali dianie a správali sa hlúpo, a dúfal som, že to všetko mala byť nejaká sociálna kritika, ktorá sa nakoniec dobre vypointuje. Nuž, záver ma presvedčil o opaku a preto tento film považujem za veľkú hlúposť. Miestami som dokonca uvažoval nad menším hodnotením, ale takto zlú úroveň mala len posledná tretina. Dovtedy to bolo... no, o kúsok lepšie. Nakoniec teda filmu udeľujem dve hviezdy - síce slabé, ale zaslúžené.

Temné nebe (2013)

Je to lepšie než som čakal. Podľa môjho hodnotenia to tak síce nevyzerá, no je tomu veru tak. Páčili sa mi psychologické vsuvky, ktoré síce vo filme nemajú až tak zásadnú rolu, ale ak už na mňa poriadne nezapôsobí žáner, ktorý je primárny, tak poteší aspoň to. Aj napriek tomu, že podobné zápletky nemám rád, musím uznať, že film má potenciál a nájde sa tu zopár momentov, ktoré nie sú spracované práve najhoršie. Na druhej strane v tom nevidím nič originálne ani svetoborné, dej ma nevtiahol do seba a neudialo sa tam nič, čo by na mňa, ako diváka fungovalo a ohúrilo, či už z hľadiska hororu alebo science fiction. K tomu je tu samé klišé, (ktoré ani nemusia byť chybou žánru, ako skôr scenáru), nechýba ani veľké množstvo momentov, pri ktorých sa pozabudlo na nejakú logiku, či dialógy, ktoré sú, jednoducho povedané, blbé. Ani hercom (výnimka je J.K. Simmons) som to veľmi neveril a hudobná vložka mi liezla na nervy. Miestami som rozmýšľal nad druhou hviezdou, ale viac sa prikláňam k môjmu finálnemu hodnotenie - číže jedna hviezda.

Sensitive Pornograph (2004) odpad!

Vo filmovej tvorbe znesiem všetko a nemám problém s ňou experimentovať, preto mi spočiatku až tak neprekážalo, že sa pozerám na trochu tvrdší oriešok, k tomu z odvetvia, ktoré nemám veľmi v láske. Naviac, tunajšie užívateľské hodnotenia sú vcelku pozitívne (aj keď veľké percento z nich tvorí práve cieľová skupina) a nie je to dlhé, takže som pred spustením titulu nemal až tak veľké pochyby. Bohužiaľ, moja konečná skúsenosť nebola veľmi radostná, naopak som to celé pretrpel a dvakrát som sa pristihol, že si rukou zakrývam určité miesta na obrazovke. Očakával som, že tento výplod ponúkne aspoň niečo, čo zvráti moju mienku o tomto žánri, ale nakoniec sa z toho stal jeden veľký odpad. Na Sensitive Pornograph nie je dobré nič. Žiadny dobrý príbeh, žiadne dobré dialógy, žiadnu dobrú animáciu, hudbu, postavy, ani nič, čo by z tohoto výtvoru robilo pre heterosexuálneho diváka aspoň o niečo príjemnejšiu záležitosť. Ono to ale nie je nič viac, než jedno veľké explicitné porno - a to len kvôli tomuto sa tu hromadia hodnotenia s počtom troch hviezd a viac?

Tekken (1997)

Týmto počinom som si chcel pripomenúť éru, kedy som s veľkým potešením každodenne hrával hry (včetne tejto) na starej PS konzole. Moja osobná skúsenosť s týmto filmom však nedopadla veľmi rozprávkovo. Naopak, aj napriek vcelku prijateľnej dĺžke som sa na to pozeral veľmi nedôverčivo a prial som si, aby konečne prišli záverečné titulky. V prvom rade za to môže príbeh. Nevadilo mi, že je až príliš jednoduchý, nič iné som totiž od neho neočakával. Osobne by som sa ale radšej pozeral na tupé bezhlavé bitky, ako na Tekken bez bitiek (a ak tam už nejaké sú, tak stoja za hovno), ktorý sa sústreďuje na životy postáv, ktoré nielen pôsobia zbytočne, ale dokonca sú zle načrtnuté a nezaujímavé. Ani samotné postavy nie sú ukážkou dokonalosti a neukážu nič, čo by diváka nejak oslovilo (výnimkou je možno Jack, ktorý tu však mimo jednu nenápadnú scénu veľa priestoru nemal). Ďalším negatívom je animácia. Kresbu podobného rázu veľmi v obľube nemám, ale v tomto prípade nezáleží ani tak na forme, ako na tom, že je skutočne nevydarená. Animácia by mi ani až tak nevadila, ale keď film nezaujme po stránke formálnej, ani po stránke obsahovej, je to skrátka obrovské mínus. Už to všetko by bolo úplne dostatočné k tomu, aby som film nehodnotil pozitívne, no to nie je zďaleka všetko. Ďalšími nedostatkami sú napríklad krátke a nezáživné súboje, jednoduché až detinské dialógy, nevýrazná a príšerná hudba a oveľa viac. Od toho, aby som dal odpad ma odradzuje len nostalgia, klokan, Jack a možno ešte zopár nie tak dôležitých vecí, na ktoré si však nespomeniem. Zlé, zlé, zlé.

Oldboy (2013)

Od americkej verzie som nečakal žiadne veľké zázraky, no že to dopadne až takto biedne tiež nie. Samozrejme som dávno vedel, že tento remake neprekoná originál, ale dúfal som aspoň v priemernú zábavu, ako tomu svedčia hodnotenia. Prvá polovica ma však nudila a druhú som pretrpel. Všetko, doslova všetko tu je horšie ako v originále. Herecké výkony sú oveľa slabšie a oproti originálu ľahko zabudnuteľné, hudba ÚPLNÝ ODPAD, "cool" akčné scény sú príšerné, dej strašne unáhlený a urýchlený, vďaka čomu je v tom zmätok a nič nemá žiadnu logiku, ale hlavne, hlavne ma nasral ten primitívny scenár, veď ono tam nič nedáva zmysel. Chcel som dať aspoň dve hviezdy aspoň za to, že Spike Lee aspoň niekde neotravuje s tou svojou typickou filmovou témou, ale preboha, ten film ma serie možno aj viac, než Death Note od Netflixu. Po obsahovej a hudobnej stránke čistý odpad a ten prekombinovaný koniec bez hlavy a päty, tak ten tomu dal vážne korunu. Táto sračka úplne sprznila celého (mimochodom skvelého) Old Boya.

Critters (1986)

Tie potvorky sú celkom roztomilé, páčili sa mi ich dialógy a scény s nimi, no zvyšok bol pre mňa len ťažko stráviteľným a aj napriek relatívne krátkej prístupnej dĺžky som sa strašne nudil. Pre mnohých zábavné nostalgické béčko, ja v tom však vidím len jeden z veľa podpriemerných filmov.

GANTZ: Perfect Answer (2011)

Kvalitatívne je tento sequel zhruba na úrovni prvého dielu, v niečom ho však trošičku prevyšuje. Tentokrát si divák bude musieť chvíľu počkať na akciu a krvavejších momentov z prvého dielu sa nedočká, pre zmenu však film ponúkne príbeh, ktorý je viac rozvinutejší a venuje väčšiu pozornosť vzťahom medzi postavami. Miestami je cítiť aj snaha tvorcov natočiť niečo dramatickejšie a vážnejšie, čo nie vždy funguje, avšak buduje to o niečo stráviteľnejší zážitok z filmu. Poteší aj slušné zakončenie a ako som už bol svedkom v prvom dieli, Kenji Kawai znovu zložil dobrú hudbu. Zápory sú rovnaké ako z prvého dielu (scenár, niektoré efekty), Perfect Answer je však ešte o niečo nudnejší či zdĺhavejší a dĺžka je opäť prepálená. Skrátka sa nejedná o film s hodnotou troch, či dokonca viacerých hviezd (aj keď miestami sa k tomu blíži).