Prostor X (2018) (pořad)

S rozhovorovými podcasty se roztrhl pytel už před pár lety i na naší scéně, ne ale každý, kdo se tomuhle konceptu věnuje, jej dlouhodobě tvoří zajímavě, viz RealTalk. Komu se ale daří a začal mi poslední dobou zajímat víc, je Čestmír Strakatý a vlastně vícero jeho pořadů. Prostor X je jedním z nich a stejně jako u MovieZone!, rád jej poslouchám v práci nebo doma u PC.

MovieZone Live Speciál (2018) (pořad)

Jestli mě něco momentálně baví poslouchat ještě o ždibec víc než samotný MovieZone!, je to definitivně jeho speciál, kde si kluci teprve berou na paškál zajímavá témata. Jako podcast ke školním povinnostem či do práce naprosto ideální.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

Ani nevím, proč jsem já, takový filmový maniak, doposud neviděl, ba spíš alespoň neslyšel jediný díl tohoto už letitého pořadu pro všechny správné geeky, kde si kluci neberou jakékoli servítky v rámci hodnocení filmů a seriálů a i v rámci vzájemné komunikace. Je to fakt sranda a zároveň se vždycky leccos dozvíte.

Nevina (2021) (seriál)

Jestli jsem do nového roku vkročil něčím správným, je to stoprocentně výběr španělského seriálového thrilleru od mého už teď definitivně oblíbeného rejži Oriola Paula, co se nám po svých geniálních filmových počinech (dva mi stále chybí) opět vydal zavařit mozky a zase se mu to podařilo. Nedoporučuju tenhle skvost komukoli, kdo si jde večer k televizi jen odpočinout. Ale kdo si chce užít neutichající jízdu, co mu nedá spát, bude tady naprosto správně. [viděno na Netflixu]

Zac Efron nohama na Zemi - U protinožců (2022) (série)

Zase to trochu trvalo, ale nadešel správný čas užít si i druhé gastrocestování sympaťáka Zaca Efrona, co se tentokrát skryl před pandemií na nám nejvzdálenější, přitom naprosto čarokrásný kontinent. Nebyla epizoda, co by mě neokouzlila nebo hlavně jakkoli neobohatila, tenhle pořad je silně eko, ale jde na to tak opatrným způsobem, aby člověka oslovil každou možnou minutou. Tak kam to bude příště? [viděno na Netflixu]

Vikingové: Valhalla - Série 2 (2023) (série)

Druhá série navazujících Vikingů nakonec přiletěla dřív, než jsme kdo čekali, přeci jen si Netflix dává na čas, výjimkou je snad jen španělská rychlokvaška Elita. A i navzdory tomu se tvůrci vzchopili a po první osmici dílů, která mě sice bavila, ale modrá čísla si zaslouží, přiletělo opravdu poutavé historické dobrodružství několika velmi zdařile zahraných postav, jejichž osudy chci sledovat dál a dál. Tak snad tu bude třetí akt nejdéle zase v lednu. [viděno na Netflixu]

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Věřím, že zdejší ultra pokles procent odradí nejednoho diváka, já ale rád seriály kompletuju (pokud se následující série nepropadnou do opravdu tristních čísel), dali jsme tedy šanci i druhé sérce Temného případu a ani trochu nelituju. Nechci tu být v pozici, kdy budu naprosto odlišné sezóny srovnávat, jen je třeba zmínit, že jsem si tenhle oktet epizod poměrně užil a hlavně jeho obsazení, takový Taylor Kitsch mě tu bavil znamenitě, pan Farrell už je herecká jistotka. [viděno na HBO Max]

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Jeden z nejlépe hodnocených krimiseriálů všech dob mou pozornost míjí už dlouhé roky, snad jsem před lety viděl i první 3-4 díly, samozřejmě jsem si nepamatoval zhola nic. Nyní došel čas na nápravu, ovšem s pocity, že jsem oproti jiným nezhlédl nijak výjimečnou pecku. Duo zdejších policistů patří za mě mezi jedny z nejlepších herců, co formují Hollywood už od devadesátek a i tady hráli velké prim. Ale samotná kriminální zápletka mě neodpálila tak jako třeba u severského Mostu. [viděno na HBO Max]

Andor - Season 1 (2022) (série)

Ortodoxní nefanoušek univerza Hvězdných válek se vrhnul s odstupem času do projektu, který si během podzimu chválili i tímhle fenoménem nepolíbení. Nutno uznat, že ačkoli byla kvalita a půvab dílů jako na houpačce, fakticky jde o jeden z těch lepších Disney+ original seriálů. A vzhledem k tomu, že akčních sci-fi projektů je na streamu jako šafránu, rád budu i u druhé sérky. [viděno na Disney+]

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Neuvěřitelná metaptákovina, co ještě šílenějším způsobem reflektuje celou kariéru Nicka Cage a rozhodně zastupuje post nejujetějšího filmu loňska. Ale už jen proto, že džouků na spoustu Nickových i jiných filmů je tu fakt přehršel, o zábavu máte na hoďku a půl postaráno. Zvlášť, když film hodláte sledovat za účelem napít se kdykoli, kdy zazní příjmení Cage.