Diagnóza: Šampión (2015)

Kvalit Vítězů a porařených to nedosahuje. Nicméně pozorovat Willa Smithse v rolích podobných kladných hrdinů je zkrátka radost. Souboj jedince proti korporaci je stále aktuálnější téma.

Signál z neznáma (2014)

Nemohu se zbavit dojmu, že jde o spatlaninu všech možných žánrů, jiných filmů. Navíc je na snímku docela vidět nižší rozpočet.

Metro Manila (2013)

Rodilý Filipíňan na to bude mít možná jiný názor, ale já jsem si užil autentický příběh drsného života v zemi třetího světa, kde samozřejmosti našeho světa zkrátka neexistují. Příběh skvěle graduje, drží diváka v napětí a nabízí smysluplné vyvrcholení.

Deadpool (2016)

Nakonec průměr. Neříkam, že Deadpool nebaví, to jak komentuje veškeré dění na plátně, a to i po skončení snímku, mi bavilo a ve světě komixových adaptací je to pro mě vítaná inovace. Nicméně prostě to musím srovnávat s Kick Assem, a tomu se to nehrabe ani po kotníky.

Anthropoid (2016)

Američané udělali Čechům neuvěřitelnou službu. Natočili film, který velmi autenticky zachycuje kapitolu českých dějin, která nám připomíná, že máme být na co hrdí. Že bychom si měli vážit mírové doby, ve které teď žijeme. Řemeslně precizně zpracované dílo. Scény z mučení a především závěrečná scéna v kostele způsobily, že Anthropoid u mě kandiduje na film roku.

Teorie tygra (2016)

Pořád ještě umíme točit skvělé filmy. Teorie tygra je hrubozrná komedie, která si nebere servítky. Vynikající Bartoška ve své roli zcela autenticky zhmotňuje touhu muže nenechat se "domestikovat" a zachovat si koule.

8-Ball (2013)

Nechutný film, z kterého se vám chce místy zvracet. Nenechte splést, tohle není negativní hodnocení. Dlouho jsem neviděl tak dobře vyjádřenou drogovou destrukci. Autentické herecké výkony, kvalitní režie, akorát na to nekoukejte před spaním.

Cesta do lesa (2012)

Vorlovo lesní únik od reality jsem si velmi užil.

Iracionální muž (2015)

Tohle je s prominutím sračka. Mám podezření, že Woody Alen sepsal celý scénář za jedno odpoledně někde v kavárně a tak nějak z recese.