Dobrodružství Poseidonu (1972)

Tohle je katastrofický snímek,Takhle to má vypadat pane Cameroone;-) Vynikající klasika svého žánru,Hackman je opět dokonalý.

Dobrodružství Poseidonu (2005) (TV film)

Taak dívat se na to dá...Ale když už to tu jednou bylo a navíc v téměř dokonalé podobě....

Poseidon (2006)

Tak čekal jsem televizní driják,kopírující slavného předchůdce,jak jsme to už jednou měli možnost pozorovat..Kupodivu jsem dostal svižný,dobrodružný film jdoucí v rámci tzématu svou vlastní cestou.Ovšem chyba je že u stejného námětu už prostě nelze vymyslet nic světoborného.Je pravda že zde chybělo úvodní dlouhosáhlé představování charakterů budoucích nebožáků,ovšem to filmu neubírá,naopak zkracuje stopáž což u tohohle snímku není tak uplně od věci...Průměr který režisér zbytečně nenatahoval..

Stalingrad (1993)

Skvělý válečný film,jak nemám rád německé filmy tak tohle se opravdu povedlo...První film ve kterém mi těch skopčáků bylo opravdo líto ...Tady u toho filmu,který jsem poprvé viděl na základní škole,mi došel fakt že i v nacistické armádě opravdu existovali jenom obyčejní vojáci.Parta kluků jako vy nebo já...Je to nepochopitelné,ale je to tak..P.S. Vivat "Karl Hermanek und Dana Vavrova"

Kdysi byli bojovníky (1994)

Drsné a nekompromisní sociální drama z prostředí současných Maorů žijících na samém okraji společnosti.Celý příběh vyzdvihují vynikající herecké výkony snad všech zúčastněných a taky dusivá atmosféra špinavého předměstí.Obzvláště Temuera Morrison tak řádil že někdy člověk ani neví zdali to vůbec hraje.

Gran Torino (2008)

Drsný dědek,drsný hlášky,drsný bourák,drsný film...Braaavo opět za pět.Ale myslím že těch chvalozpěvů(a opravdu oprávněných!!!) už tady bylo dost.Ale co vytknout? Snad jenom jedno,té vnučce bych dal víc prostoru a míň šatů:-D

Čtyři pokoje (1995)

Vše tady bylo již vyřčeno,dvě povídky fajn,dvě brak..Ale ta mladá čarodějka to byla kobra a měla krásné kozičky..Přihazuju hvězdu jen pro ni;-)

Poslední zůstává (1996)

Nooo a pak že to bez Johna Wayneho nejde...Jojo,dobrý western se dá natočit i v dnešních dobách,jen se to musí vzít za správný konec...Ikdyž tohle taky teda neni uplně western,asi řekl bych western s příměsí gangsterky;-)

Pěsti ve tmě (1986)

Tohle se režiséru Soukupovi opravdu povedlo.Výborný retro film po všech stránkách.Marek Vašut je vynikající jako málokdy,nebo snad už nikdy?? No prostě takový Rocky po česku... Jo a Pavlík Novejch s Kájou Heřmánků taky super...Pan Soukup Začal sice trošku lépe než pokračoval...Ovšem Discopříběh v žádném případě hanět nemohu,to je prostě sentimentální legenda,což už se však nedá říct o Dagmaře;-)

Million Dollar Baby (2004)

Tolik superlativů na jeden film?? Je opravdu tak skvělý??Předvedla Hilary Swank opravdu tak excelentní výkon??Je Clint Eastwood opravdu tak skvělý režisér?? VÁŽENÍ PŘÁTELÉ,ANO!!! Tomuhle filmu se nedá vytknou snad opravdu vůbec nic..Snad jen ty promočené kapesníky;-)