• Krátkometrážní

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Depresivní dokumentární film o výjimečně sadistickém sériovém vrahovi, který si všechny vraždy, únosy a mučení natáčel na kameru. Na důvěryhodnosti přidává pojetí v jakém je film natočen, kdy vyšetřovatelé a příbuzní obětí vypovídají na kameru. A také ''dobře nekvalitní'' záběry, které vrah natáčel, vypadají realisticky. Konec je správně mrazivý. Rozhodně jeden z nejlepších filmů o sériových vrazích, ačkoliv je tady jeho identita neznámá.

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Tak trochu netradiční pohled na zombie apokalypsu. Je to sice všechno originální, ale to mi nestačilo. Děj se neskutečně pomalu vlekl a určitě by se hodila kratší stopáž. Herci jsou dobří, včetně hlavní holčičky, ale né nejsympatičtější. Akce je ukrutně málo a samotných zombie si moc neužijeme, což je škoda, protože vypadali pěkně. Natočené to není nejhůř a prostředí, kam se děj přesune ze základny, mě potěšilo. Budovy porostlé mechem jsou moc hezké, ale málo využité. Závěr mě bohužel utvrdil, že se to nad průměr nedostane.

Curve (2015)

Z hororového hlediska tu moc věcí k nalezení není, ale jako survival thriller je to povedené. Z větší části se děj odehrává jen na jednom místě, ale i tak dokáže zaujmout. Názorná ukázka toho, že i největší sympaťák v sobě má i temnou stránku. Na sympatickou, vcelku neznámou herečku se dívalo pěkně. Příroda nebyla nejhorší, potěší hlavně povodeň a jako bonus nás několikrát doprovází pěkná hudba. Krev je v menším množství k vidění také, což je u thrillerů velké plus. Škoda okoukaného konce, kdy přijde očekávaná pomsta.

Circle (2015)

Film na způsob ''The Human Race'', ovšem o trochu horší. Rozdíl je v tom, že se tohle odehrává v jakémsi uzavřeném prostoru a nemá to takovou atmosféru. Mrtvých je hodně, ale úmrtí jsou všechna stejná (zásah bleskem, bez gore) a i tady platí pravidlo, že přežije pouze jeden. Nechybí zastoupení všech věkových skupin, národností, povolání, zdravých i nemocných.. Když pochopili jak to vše funguje, a že mohou rozhodnout o tom, kdo přežije, došlo na klasické psychologické dohady, kdo si to zaslouží víc a podobně. Závěr byl také horší než ''The Human Race'' a tak jednu hvězdu srážím.

The Human Race (2013)

Osmdesát lidí všech věkových kategorií. Zdraví, psychicky i tělesně ''nemocní'', bezdomovci.. jsou zavření v jakémsi komplexu a jsou nuceni hrát hru o přežití. Takovéhle množství postav je vždy pro mé oko lahodící, protože je to záruka vysokého bodycountu. Ze začátku to je jen bouchání hlav, ale když zapracuje psychika, v každém se probudí jeho temná stránka a začnou se vybíjet mezi sebou. Vizuálně film vypadá jako z osmdesátých-devadesátých let, ale tady mi to nevadilo, protože mě děj pohltil a já si to užil. Gore bylo na průměrné úrovni a konec je opravdu překvapující. Za mě je to top v tomhle mini žánru.

V hlubinách země (2013)

Povinnost pro fanoušky klaustrofobických filmů. Rok 2013 moc dobrých hororů nepřinesl, a tenhle patří mezi ty nejlepší. Dočkáme se všeho co má pravý horor obsahovat. Krvavé vraždy, tísnivou atmosféru, děsivé vidiny při nedostatku kyslíku a hlavně fungující lekačky, které dokáží rozbušit srdíčko. Určitě mě potěšilo, že do konce filmu nevíte jestli horníky trápí halucinace z kontaminovaného vzduchu a nebo je tam s nimi ještě ,,něco''. Herci jsou sympaťáci a někoho, komu budete přát přežití si určitě najdete. Rozhodně se dá uvěřit, že je to podle skutečných událostí. Za mě plný počet s minimálními chybičkami.

Cabin Fever: Patient Zero (2014)

Nechápu tak nízké hodnocení. Patient Zero je pro mě minimálně stejně kvalitní jako jednička od Eliho, né-li lepší. Ten pravý nářez začne po čtyřiceti minutách, kdy mladíci sestoupí do podzemní laboratoře, kde sice nakažení vědci vypadali jako ''zombie v Doom(u)'', ale to se dá odpustit, protože závěrečných 20 minut přineslo takovou dávku velice kvalitního gore, že nemáte čas sledovat menší chybičky. Co asi dlouho nevyženu z hlavy, je romantická předehra a za zmínku stojí i souboj ''woman vs woman''. Určitě by jsme se obešli bez té ''krimi scény'', kdy si hlavní hrdinové hrají na únosce.. Objasňující konec a zvrat v jednom také potěšil, navíc to zůstalo otevřené pro pokračování, ale toho už se nejspíš nedočkáme. Bohužel se znovu setkáte s nelogickým chováním postav, které bije do očí a hlavně kvůli tomu musím srazit jednu hvězdu, jinak je to téměř bezchybné.

Pod kůží (2008)

Začátek se rozjíždí pomaleji, je to takové seznamování s hlavními hrdiny, kteří ''nejsou a jsou'' sympatičtí. Od chvíle, kdy se děj přesunul na benzínovou stanici, začalo to mít atmosféru a napětí, že co to vlastně venku je. Monstrum vypadalo pěkně, takový agresivní bakteriální ježek, který oživí všechno, co předtím zabil. Opět by se našlo pár nelogicky řešených situací, ale nemůžeme chtít zázraky od nízkorozpočtových snímků. Nějaké té krve se také dočkáme. Konec je taková slaďárna.. Z kriminálníka se stává ''andílek'' a zamilovaný pár čeká happy end.

Mělčiny (2016)

Žraločí subžánr je na tom, co se kvality týče dost bledě, vždyť kdy naposledy tu byl nějaký obstojný horor. Před čtyřiceti lety Čelisti? Mělčiny jsou velmi dobrým filmem, ale bohužel jim nejvíc uškodilo, že ve stejném roce vyšel podobný film ,,In the Deep,'' a ten je o kapku lepší. Přeci jen je pro diváka napínavější být na dně oceánu, než stát na skále/bójce. Jinak žralok vypadá moc pěkně a je vychytralý. Poslední scéna s ním, byla pěkná, ale dle mého nereálná. Plusem jsou medúzy a více krve než v ,,In the Deep,'' mínusem zas nudné flashbacky o rodině. The Shallows jsou tedy o píď horší, než jejich konkurent, ale přesto velmi dobré a nechybělo málo k plnému počtu.

Labužníci (2013)

Zajímalo by mě, kde tyhle herce vyhrabali, né že by to nezahráli dobře, ale já měl za to, že jsou Španělé trochu víc hezčí. Tady těm asi Bůh moc krásy nenadělil a všiml si toho i režisér, protože nám každá žena ve filmu ukazuje prsa, aby jsme se jí nemuseli dívat do očí. Hlavní hrdina měl naopak charisma až moc, protože s ním by šla každá. To mi ale nakonec vůbec nevadilo, protože samotný nápad, natočit film o ''vyšší šlechtě'', která unese náhodného člověka na ulici, a pak ho sežere, je fantastický a hlavně dobře provedený. Pan šéfkuchař byl hezky ''oslizlej'' a role mu sedla. Ke svým obětem se choval jako ke zvířatům a nešetřil fackami za neposlušnost, tomu jsem se i zasmál. Když seděli u stolu a Marcos měl zažít své ''poprvé'' sevřel se mi žaludek. Gore bylo bohužel pomálu, a to filmu nejvíc ubližuje. Ale vyzdvihnout se musí konec, ten mě potěšil a neměl chybu. Když to sečtu, tak negativní věc na tomhle filmu, je jen absence gore, ale to je bohužel to nejdůležitější a jedna hvězda musí pryč.