• Krátkometrážní
  • Rodinný

Korunovační klenoty (2011)

Totální slátanina. Možná kdyby byl uveden žánr mystery, nevyčítal bych si tolik ten ztracený čas, protože by to bylo jisté varování. Takhle to vypadá na normální film. Není. Je to pohádka pro ty, kteří se rádi dojímají nad fantazijními prvky bez potřeby přemýšlet nad realitou děje a jedou na módní vlně bisexuality. Samozřejmě doplněno emocionální hudbou. Ale jsou zde i humorné prvky, jako když si Pettersson-Jonsson "odskočí" od přítele ze zámoří zpátky do Švédska a má problém s pohledem na nahou Fragancii. Fakt je to byl jen začátek situací, na které lze reagovat jen "wtf?".

Arvéd (2022)

Náměť vhodný spíš pro divadlo. Takhle z toho vznikl psychoblábol bez děje, kde souslednost obrazů nedává smysl. O Smíchovském to nevypovídá vůbec nic a o tom, co se vlastně dělo po válce, taky ne. Nevyvážený zvuk, ale dobrá kamera, herci taktéž dobří.

Atestace (2023) (studentský film)

Herecky není co vytknout, ale filmu chybí to zásadní - ucelený příběh, který by měl hlavu a patu. Tohle spíš vypadá jen jako jakási hra na emoce.

Tannbach - vesnice na dělící čáře (2015) (seriál)

Výborný seriál, který připomíná situaci po 2. sv. válce a nejen zločiny nacismu, ale taky zrůdnost Rusů, resp. Sovětů. Měli by to pravidelně opakovat v naší i německých TV, aby si i Němci stále připomínali, co jsou Rusové zač, neb v poslední době mám pocit, že na to zapomněli.

Plaza Catedral (2021)

V zemích Latinské Ameriky se děti běžně stávají obětí násilí a zločinu. Tento film situaci nejspíš nepomůže, ale aspoň na ni upozorní.

Bludička (2022)

Děj mezi mladým Alfredem a hasičem přináší trochu romantiky, ale jinak je to blábol hrající si na umění.

My Massive Cock (2022) (TV film)

Spousta chlapů si myslí, že ho má malého, nehezkého a kdesicosi. A většinu z nich to trápí, ač úplně zbytečně, jak je ostaně v dokumentu sděleno. Myslím, že je fajn nabídnout i pohled těch, pro které je problém nadměrná velikost.

Vlajka smrti (2022) (seriál)

Seriál, kde víc baví samotný námět než zpracování, které místy drhne. V každém případě jako parodie na pirátské příběhy dost dobrý a poslední díl mě přesvědčil o 1* navíc.

Rocketman (2019)

Dobře natočené, herci fajn, ale o Eltonovi jsem se moc nedověděl. Film je pojatý jako muzikál, což se mi nelíbilo. V tomto směru byl určitě lepší film Bohemian Rhapsody. Tvůrci se bohužel nevyhnuli ani oblíbených klišé, tzv. hluboce emočních scén a podobných módních prvků. O zbytku jeho života (ne méně zajímavého) by taky stálo za to natočit film. Jen už prosím ne muzikál, méně emocí a více děje.

May-December-January (2022)

Filipínci mívají různě "ujeté" příběhy, obvykle je to zajímavý nebo vtipný, ale tohle už je dost bizár.