• Krátkometrážní
  • Rodinný

Pojď si hrát (2021)

Ujetá matka a kluk, který je zamilovaný do kamaráda, který se k němu chová nadřazeně. Celé je to nasnímané zoom kamerou.

El intercambio (2023)

Na podobné téma bylo natočeno spoustu filmů méně či více vtipných nebo trapných, ale v tomto případě je to jiné. Krátká stopáž, má to spád, ale nic není urychlené. Skvělí herci, žádné srdceryvné drama, hlavní postavy se (v rámci žánru sci-fi) chovají přirozeně a nemůžu pochybovat nad jejich přátelstvím. Nepodařilo se vyladit hudbu, která místy spíš rušila, a zatímco scéna Matea s Lucií byla přirozená, u Matea s Lukasem to moc neodhadli. Nelze než doporučit.

Bez věcí nad věcí (2018)

Velmi dobrý námět s tou aplikací, ale to je bohužel to jediné, za co film stojí. Jinak je to trapné, rádobyvtipné s okopírovanými klišé ze spousty jiných filmů.

Prokletí nepláčou (2022)

Fatima se snaží klofnout chlapa, co je celkem pochopitelné, protože sama žena v muslimské zemi určitě není něco, po čem někdo touží. Selim se hledá a je otázka, co vlastně chce, kam míří. Film, který možná o něčem vypovídá, ale nezaujal tak, aby mi stál za uchování.

Cheng gong bu xi ban (2023)

Je určitě fajn mít hezké vzpomínky na učitele, který nám dal něco víc než jen znalosti dle školních osnov. Tento film je nejen o tom a myslím, že se povedl.

Borec Bruno (2023) (seriál)

Je to blbost na entou, ale... Klasických kriminálek je všude plno, tady je to pojato jinak, dle tvůrců s humorem a nadsázkou. Dodal bych, že místy až parodicky. O co jde, je jasné hned v 1. dílu. Divák nesmí řešit technické nesmysly, kterých není zrovna málo, ale jak jsem psal, nebylo účelem natočit další kriminálku. Bruno zde představuje starou školu, chlapa, který si nehraje na city a vše řeší nejradši hned, stručně a ručně. Jeho mladý kolega je naopak typická sněhová vločka. Žijeme v době, kdy se tyto generace střetávají. A taky o tom je tento seriál. Vadilo mi, že je Mark gay a zároveň drag queen. Chápu, že se to scénáristovi hodilo do krámu, ale jen to posiluje mýtus, že gay = transvestita. V posledních dvou dílech mi vadilo umělé natahování děje, tam bylo jasné, že scénárista vaří z vody a jen se snaží splnit nějakou normu.

Christmas on Cherry Lane (2023) (TV film)

Jestli jsem si někdy myslel, že nemůže být víc přeslazený a kýčový film, tak to bylo jen proto, že jsem neviděl toto. Beru, že to k vánočním filmům tak trochu patří, ale tady to už bylo moc. Jedinou zajímavostí je ta časová zápletka.

Te estoy amando locamente (2023)

Film dává náhled na dobu, po konci režimu Franca a počátku demokracie ve Španělsku, které je dnes zemí, kde jsou reálně rovná práva pro všechny. Fajn herci v čele se sympatickým Omarem Bananou, dobová hudba, místy ale necitlivě sestříháno.

He Went That Way (2023)

Jeden z těch lepších amerických filmů, na které se dá koukat, i když postava Jimiho mě iritovala. Nejsou zde moderní efekty (naštěstí) a zdá se, že sponzorem byla tabáková firma, ale k té době to patří. Hlavním lákadlem je jistě sympatický Jacob Elordi (i když s tím cigárem...), zaujme i prostředí a atmosféra 60. let. A samozřejmě Spanky.