Kouřové signály (1998)

Příběh cesty sympatických a dobře zahraných postav k sobě samým a k řešení osobních otázek, které se někdy vůbec nedají zodpovědět. Mělo to vtip a mělo to i váhu. Dostat každého tenhle snímek vyloženě nemusí, mystika je možná ukryta trochu hlouběji, než by někdo od indiánského režiséra čekal, přesto je v tomhle filmu mnoho silných momentů.

Ocelová pěst (2011)

Vzhledem k absenci sáhodlouhých sentimentálně usměvavých scén sbližování se, ať už otce se synem či syna s robotem, vzhledem k absenci srdcervoucího řešení ztráty matky a vzhledem k absenci tvrďácké dlouhé cesty plné dřiny, oleje a ocelových pilin, kdy se z nanicovatého robůtka stane Rocky robotího boxu, vzhledem k absenci většiny konin, které se v podobných filmech objevují, je tenhle čistým klenotem mezi nimi všemi. Ulítává to sice často, ale všechno tady ke všemu patří a dá se to odpustit. Mezi akčními trháky poslední doby tenhle snímek se svou mírnou stupidností vyčnívá.

Vyměřený čas (2011)

Bylo to skvělé nebo aspoň mělo být. Pořád nevím co, ale něco mi v tomhle filmu chybělo, a bohužel to něco je patrně dost zásadní, protože pro mě osobně došlo ke konci k velkému zklamání. Tenhle snímek mnou jen proletěl, emoce a vzpomínky nezanechal žádné. Snad že už tady něco podobného bylo stokrát a ani relativně neotřelý kabát to nemůže zvednout, protože je neotřelý jen relativně? Blízkost smrti, kterou měla valná část představitelů citelně cítit, na mě nesála ani trochu - přitom mohla a snad i měla. Chyběla mi zde špetka něčeho nutkavého či drásavého. Hudba ale každopádně na jedničku.

Transformers 3 (2011)

Dokonce i dech beroucí výprava nestojí za nic, není-li okořeněna špetkou rozumu. Kde se ztratila ta nepatrná logičnost příběhu, kterou měly (byť po skrovnu) předchozí díly? Pro mě velice podprůměrný snímek, který na relativně průměrnou úroveň zvedají pouze "není-malých-rolí" John Malkovich a "pokaždé-mě-dostane" Shia LaBeouf.

Svatba za bílé noci (2008)

Herci na jedničku, krajina na jedničku, hudba (z valné většiny obstarána jen ústy a rukama herců) na jedničku, atmosféra na jedničku. Jediné, co mi vadilo, byla zjednodušená psychologie postav, trochu hlubší pohled do jejich duše by neuškodil. Především pak u postavy vyhořelého Jóna, který nepůsobil ani tak vyhořele jako spíš středověkokrizovitě.

Intimní past (2011)

Prvních 20 minut naznačovalo, že by se mohlo jednat o čtyřhvězdičkový thriller, zbylých 71 mě tvrdě vyvedlo z omylu. Je to nic nového nepřinášející a ničím nevynikající blbost. Jediné, co je na tomhle filmu úžasné, je Jeffrey.

Zrození Planety opic (2011)

Fajn, je to pořádná akční podívaná a kdybych svůj mozek ještě utlumila kapkou alkoholu, užiji si to bez nejmenších výhrad. Ovšem vzhledem k mé střízlivosti musím si zarýpat, že ke konci už to párkrát bylo opravdu, ale opravdu silně přehnané. Ale že je to trhák, o tom nemá cenu se hádat.

13 (2010)

Občas nic, občas něco a občas něco pořádného. Toho posledního nebylo v tomhle filmu tak moc, ale když už, tak to stálo tak za to, že je moc dobře, že tam toho nebylo více. Chvíle hodně nepříjemného napětí a mrazivých emocí byly nesmírně silné. A známé tváře jen potěšily oko.

Kamarád taky rád (2011)

Bohužel, ale nevidím žádný zásadní (a vlastně vůbec žádný!) rozdíl mezi tímhle filmem a spoustou dalších podobně romanticky komických. Ne, Kamarád taky rád neobsahoval nic nápaditého, nebylo to ani extra vtipné, chytré, milé, ústřední dvojice nebyla k zulíbání, "přesahy" k něčemu vážnějšímu - no to kdyby si raději odpustili ... nechápu tak vysoké hodnocení, akorát to dáva některým lidem falšenou naději, že je tenhle snímek "trochu jiný" ... NENÍ!!!