Pár nenormálních aktivit (2013)

Můžu s klidem konstatovat, že je to jedna z těch lepší parodii. Některé pasáže jsou trošku slabší, ale pár míst je tam hodně dobrých na 4 hvězdu, ale něco schází.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Hlavní postavy jsou takové nemastné, neslané, ale naštěstí to zachraňuje excelentní Idris Elba, který zvládá roli generála perfektně. Ale pak tam jsou takové postavy, které mi tam vůbec nesedí. Dva hlavní vědci působí jako nějací puberťáci, a když se rozhoduje o bytí a nebytí lidstva, tak mi to přijde takové divné. No, někde prostě Del Toro musel ušetřit. Celkové jsem trošku zklamaný spíš je to na 3*, ale ty monstra jsou hodně cool, takže mě to táhne k těm 4* --- HODNOCENÍ: 7* --- KINO

Světová válka Z (2013)

Vidět Brada Pitta ve filmu se zombií? To se mi nechtělo líbit, ale trailer mě přesvědčil, že na to musím do kina. Nápad určitě není špatný, ale ten konec jsem si představoval trošku jinak. Přijde mi, jakoby scénáristé nevěděli o čem psát, tak si šňupli a nenapadlo je nic jiného než se naočkovat všemi smrtelnými nemocemi a ono už to nějak dopadne. Za ty peníze bych si představoval trošku lepší konec. Někde jsem dokonce četl informace, že bude dvojka, ale myslím, že když zůstane jen u jedničky, tak to bude nejlepší varianta. I když mám rád filmy se zombií, tak si moc tu dvojku nedovedu představit. Ale celkový dojem je dobrý. A protože kvalitní film se zombií je nedostatkové zboží, tak jednou hvězdičku přidávám. Výborný byla scéna v paneláku, která mě dostala :D. A k tomu doporučuji: Muse - Isolated System --- HODNOCENÍ: 8* --- KINO

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nikdy jsem nebyl fanouškem této série, ale sledování Teorie velkého třesku jsem Star Treku přišel na chuť. A musím uznat, že tahle série v novém kabátu mě hodně baví. --- HODNOCENÍ: 8* --- KINO

Pomsta mrtvého muže (2013)

Víc, víc a víc takového materiálu. Tomu filmu nechybí vůbec nic. ;)

Zátah: Vykoupení (2011)

No, prostě Rama (Iko Uwais) přijde do 15 patrového paneláku a vyčísti ho od spodku až na horu :D. Je to hodně velké překvapení z Indonésie. A musím říct, že kdyby se pokračování Expendables 3 neslo ve stejném duchu, jak naznačoval Sly v jednom ze svých rozhovorů, tak bych se vůbec nezlobil.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Jsem skoro maximálně spokojený :D. Byl to kvalitní nářez, kterému nechybělo téměř nic. Naopak přebývalo, třeba jsem nevěděl, že Vin Diesel vyzkouší i roli Spider-Mana a pak ta nejdelší nájezdová rampa pro letadla, která vedla přes dva státy. Ale když pominu "pár" dalších detailu, tak to byla prostě pecka. Moc mě potěšili výborné hlášky a trochu komická role Tyrese Gibsona, nice work, bavil jsem se. Shrnout: Láska, smrt, akce, rychlá auta, humor a mnohem víc ve Fast and the Furious 7, perfektně připravené na 7. Pro mě plný počet bodů není, co řešit ;) --- HODNOCENÍ: 9* --- KINO

Iron Man 3 (2013)

Potitulková scéna 1 - Tony se přišel vyzpovídat k Brucemu. - Iron Man se vydal jiným směrem než jednička a dvojka, je to spíš film o Tonym Starkovi než o Iron Manovi. A narovinu musím říct, že jsem čekal něco lepšího, ale dvojku to překonalo o hodně, no na jedničku to nemá. Celý film jsem čekal, až přijde nějaké to překvapení, abych mohl dát plných pět hvězdiček, ale ten „wau efekt“ nepřišel. Z kladů bych vyzdvihnul především obsazení Gaya Pearce, který s železnou přesností ovládá ty slizké role a pak ještě překvapení s Mandarianem, který byl velkým zpestřením. --- HODNOCENÍ: 7* --- KINO

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Jednička a dvojka je špičkou toho žánru. Trojka se už musela vydat trochu jiným směrem, ale taky úspěšně. Čtverka je asi nejakčnější, ale taky je kvalitní. V pětce je John McClane na druhé koleji a to už není smrtonosná zbraň, je to jen obyčejné béčko bez Johna McClana. Jak se série smrtonosná past vyvíjí, tak šestka se bude asi odehrávat ve vesmíru. A když se ve filmu objeví Rytmus, tak to je signál, že je něco špatně. No, prostě jak už jsem někde četl je toto film, který málem zabil Johna McClana.

Zmije (1994) (seriál)

3 Hvězdy jsou naprostou povinností už jen proto, že jsem vždycky takovou káru chtěl :D