Aquaman (2018)

Na poměry DC v posledních letech je to velmi slušný kousek. James Wan do filmu dokázal dát téměř vše, celou mytologii, vystihnout charaktery, jak mají být, vložit náležité drama všem akčním scénám a to vše se podtrhlo skvělým vizuálem a hudbou. Co bych mohl vytknout je naprosto jednoduchý scénář, který je téměř předvídatelný, avšak to není vůbec na škodu, pokud příběh funguje, což také ano. Horší jsou občasné křiklavé momenty a zbytečné hlášky, které mají působit vtipně, což je z neznámého důvodu jakýmsi trendem. Věřím ale, že pokud bych měl možnost takový snímek vidět ve svých dětských letech, bez váhání bych si ho zamiloval a trávil celé dny hraním si na podmořského krále Atlantidy Aquamana včele s Jasonem Mamoou. Idylicky hravý film, na který se musíte podívat dětskýma očima.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Tento film se opírá o myšlenky, které jsou studentovi jako já velmi blízké. Ukazuje nám podstatu, smysl a i nesmysl školství. Williams výborně zvolený a velmi sympatický učitel. Ale především naprosto úžasný scénář! Jako někdo kdo touží být režisérem a scénáristou si o tomto filmu dovoluji říct, že je to jeden z nejunikátnějších scénářů všech dob! Krásně vybudovaný děj, má úžasně dramatické momenty a postavy, které si člověk zamiluje. Společnost mrtvých básníků je jedním z nejlepších filmů všech dob dle mých slov a jen něco ho nepřekoná.

Všechno bude (2018)

Road movie připomínající Svěrákovu Jízdu. Vydává se, ale trochu jinému zaměření. Film se opírá o témata dospívání, zběsilosti, poznávání nových věcí a zkušeností. Není to vyloženě na oskara, za mě to není vyloženě za srdce chytající snímek, ale i tak se snaží něco divákům předat. Zajímavé herecké výkony a charaktery postav, z nichž se každá něčím liší od té druhé. Z prvního dojmu se mi více méně líbil. Po rozložení se mi vybavují důležité fragmenty z filmu a celkově se rozložil pozitivně. Mezi dnešními komerčně ohranými českými pohádkami a komediemi je to dobrý film.

Alfa (2018)

V podstatě, co čekat? Jsou lidi, kteří by od toho očekávali akce ve stylu Avengers, ale to budou zklamaní. Alfa je film s jednoduchým a standartním příběhem. Musím, ale pochválit moc pěknou kameru - záběry na nebe ve dne, v noci, jsou pastvou pro oči. Výprava také moc pěkná, vžil jsem se do prostředí 20 000 let staré Evropy. Příběh je, ale standart a nic neobvyklého, což většina lidí nepředpokládá a to je špatně. Já jsem očekával jednoduchý příběh a ten jsem dostal na hezkém podkladu krásné kamery, CGI a výpravy, takže si téměř nemůžu stěžovat.

Narcos (2015) (seriál)

Narcos je seriál, který si člověk zkrátka zamiluje... Příběh Pabla Escobara je ten, kterému je potřeba být dávána velká pozornost, protože je zkrátka přesnou ukázkou, jak to vypadá, když se hloupému člověku dostane moc. Wagner Moura je extrémně uvěřitelný své roli, není skutečnému Escobarovi moc podobný, ale opravdu moc mu to jeho roli věřím. Narcos umí vystavět příběh ne komplikovaném podkladu, tak aby se v tom každý vyznal. To vše v druhé série naprosto skvělé! Z třetí jsem měl obavy, když už to nebude „velkonarkobanovi” Pablu Escobarovi, nýbrž o jeho náhradnících z Cali Cartel. Dal jsem tomu pár dílů a opět se kouzlo neodehrála, ale za to má zase malinko jiný směr, čímž se snaží odlišit od prvních dvou sérií a to zase cením. Narcos je jedinečný seriál s působivou atmosférou, skvělými hereckými výkony, příběhem a zpracováním...

Escobar (2017)

Slabší oproti svému konkurentu seriálu Narcos, jehož první dvě série rovněž líčí Escobarův příběh... Pro mě jakožto někoho, kdo viděl Narcos působí film Escobar uspěchaně. Seriálová podoba mi vyhovovala daleko více, neboť příběh Pabla vyžaduje hodně prostoru pro ukázání jeho zlostných činů a jeho charakteru připomínající Hitler. Bardem se na Escobara celkem hodí, ale zkrátka mu tu roli dvakrát nevěřím. Myslím, že kdybych ten příběh neznal dříve sotva, bych se v něm tady vyznal. Celkově se ve filmu dost spěchá, není zde prostor pro důležité momenty v Escobarově kariéře. Film není k zahození a někomu, kdo nic o Escobarovi neviděl, tak by se mohl líbit, přesto radši musím doporučit seriál Narcos,

Sbohem Kryštůfku Robine (2017)

Nemám slov... Nádhera! Krásný příběh odvyprávěn na podložce doby světových válek, což přibývá na dramatičnosti. Medvídek Pú je moje dětství a příběh o spisovateli mi otevřel oči. Děti musí prožít své dětství. Will Tilston je prostě skvělý a roztomilý dětský herec, ne že ne. Pěkně postavený scénář, který je prostě unikát a přesně můj šálek kávy. Za mě výborně, sám bych to lépe neudělal.

Prokletí ve Whaley House (2012) odpad!

Dámy a pánové, prohlašuji, že jsem viděl nejhorší film v mém životě. Kdo vůbec tuto hloupou, bezvýznamnou slátaninu napsal? Jako horor působí hůř, jak podprůměrně, že jsem měl dojme, že koukám na špatně udělanou parodii, která není vtipná. Hloupé postavy, příběh, zápletka a pointa nikde! Normálně jsem hodný, ale na něco tak špatného zkrátka nemůžu být hodný. Plýtvání penězmi a časem.

Anthropoid (2016)

Moc pěkně Britové pojali české dějiny o atentátu na Reinharda Heydricha. Každá scéna, každý moment mě držel při filmu. Napětí, které Sean Ellis dokázal vybudovat je neuvěřitelné! Cillian Murphy a Jamies Dorman - nikoho jiného si v rolích Jana Kubiše a Josefa Gabčíka dnes nedokážu představit. Věrně ukazuje situaci atentátníků, jak každý deatail by je mohl prozradit. Věrné ukázání české historie, úžasná podívaná, obrovské napětí a dojemné zakončení...

Deník Anne Frankové (2016)

Výborné... Příběh o Anně Frankové je jedním z těch, kterým by se měla věnovat pozornost, protože je ideálním příkladem, jak to měli Židé těžké v období 2. světové války. Tento snímek se velice povedl, jak režijně, scénáristicky, kástingem, kamerou, hudbou a výpravou... Film mě držel každou svou minutu, až jsem se dokázal vžít do role Anny. Lea van Acken byla výborná. Nedovedu si v roli Anny představit někoho jiného. Na rozdíl od televizní verze v této byl víc rozvinut Annin deník ve kterém popisovala své pocity v úkrytu, kde byla 2 roky, jak to čtrnáctiletá holka musí prožívat. Vyprávěcí scény s Annou před kamerou byly velmi výborné - více to oživuje příběh, divák se dozvídá Anninu situaci a pocity, nabírá to dramatičnosti a filmařům dá menší rozpočet. Velmi dobrá práce. Možná mě film doslova nedohnal k slzám, ale i tak mohu prohlásit, že jedno oko nezůstalo suché.