Jurský svět: Zánik říše (2018)

Bayonův asi nejslabší snímek... To neznamená, že je úplně k zahození. Akční scény počítačové efekty se ve filmu povedly a když šlo o život hlavním postavám, tak jsem se o ně bál. Přesto mi přijde, že nemá nabídnout myšlenku, která by vykvetla na povrch, proto si myslím, že je toto nejslabší film od Bayony. Ale jako režisér si se snímkem poradil dobře, ale bylo by lepší kdyby se postaral i o scénář... Jako režisér si poradil dobře s akcí a i s principem myšlenky „Jurský svět”, ale scénář film zkazil...

Pan Nikdo (2009)

Z počátku mě film moc nelákal... Když jsem si ho ale pustil nestačil jsem se divit, jak úžasný snímek jsem to viděl. Scénář je úžasně sepsaný, Van Dormael nad ním snad musel strávit roky. Ale i režijně skvěle zvládnuté. Jared Leto skvělý, ale to je jen malý odvar z celého filmu. Má opravdu moc výbornou kameru, která si často hraje s kompozicemi, symboly a barvami. Kandidát na nejlepší kameru všech dob. Snímek se vám může z počátku zdát složitě, ale ve výsledku je úplně jednoduchý a to je na tom to nádherné. Film je do posledního detailu dokonalý.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Moc pěkný, nádherně vizuální a perfektně scénáristicky zvládnutý snímek. Bayona má úžasný vizuál, který mne dokázal nevídaně přesně zasadit do příběhu a prožívat všechny strasti i neřesti s hlavní postavou. Zvláště jsou pastvou pro oči animované pasáže s vodovými barvami. Když se spojí krásný vizuál, kamera a příběh, tak vznikne opravdu výjimečný snímek jako je tento. Je škoda, že takovým filmů není věnovaná taková pozornost jako jiným. Takové filmy by se měly točit na oskarech a vydělávat miliardy, protože si to zaslouží. Volání netvora je úžasný a dojemný film, který si zaslouží vaší pozornost. Minimálně jednou za život je důležité si takový film pustit.

Vyvolený (2000)

Shyamalan po Šestém smyslu opět zazářil. Moc zajímavý snímek. Líbí se mi, jak se ve filmu střetávají dva pohledy. Willis, běžný občan, který je nevěřící a pochybuje, že by byl někým nadpřirozeným a naopak Jackson, který věří, že existuje někdo, kdo je nás schopný chránit. Postava Eliáše vyrůstala na komiksech a evidentně má ten svůj dětský sen, že věří, že existuje jakýsi hrdina. A to se mi líbí. Víra je silnější než cokoli. Film se opírá o tuto myšlenku a je to napínavý Drama-Thriller, který úžasně exceluje ve všech směrech. Nejlepší film s tématikou superhrdiny. Žádné Avengers, žádný Batman vs Superman, ale toto.

Nedotknutelní (2011)

Myslím, že takový film, by asi jen tak Američané nedokázali natočit. Je z něj velmi cítit evropský nádech. Nedotknutelní je krásný film o dvou rozdílných lidech, jenž se dokázali stát přáteli a to je téma, které mám rád. Velmi dobře je film zvládnutý právě režíjně. Ještě jsem u žádného filmu neviděl, že by žánr komedie a drama fungovaly na stejně vysoké úrovni jako právě u Nedotknutelných. Výborný casting, hudba, scénář a režie. Vždy, když se na film podívám jsem plný radosti. Tím myslím upřímné radosti. velmi málokterý film mě dokáže upřímně rozveselit a to se tady povedlo na 100%.

Titanic (1997)

Cameron je opravdu skvělý. Ví přesně, co chce. Kdybych ho měl přirovnat k malíři, tak přesně jasno jaký potřebuje odstín černé barvy ze stovky odstínů, jak to dorovnat červenou, aby to nebylo příliš temné a vše přibarvit a zvýraznit, aby si v tom každý něco našel. V Titanicu se mu to povedlo na jedničku. Má všechny prvky, které má mít romanticky, dramatický i katastrofický film. Dokázal mě udržet po celé tři hodiny v každém záběru kamery a když šlo o život, tak mi na postavách nesmírně záleželo. A to je důležité. Jen tak dál Jamesi.

Insidious 2 (2013)

Nevěřil jsem tomu, ale Wan dokázal to znovu. Dokázal vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, postavy a prostředí typické pro horor, kde to všechno spolu krásně funguje. Nejlepší, bych řekl je ta skvělá návaznost s prvním díle, pokud se někdo podíval na druhý díl a první neviděl, tak se pravděpodobně v ději ztratil. Stejně skvělé jako první díl. Málokdy se druhý díl povede stejně jako první, ale tohle je ideální příklad.

Insidious (2010)

James Wan u mě vždy dokáže vzbudit pocit strachu, zarazit mě do děje a vytvořit postavy tak, aby mi na nich záleželo. U Insidiousu do platí dvojnásobek. Krásně si hraje s kamerou a dlouhými úzkostlivými záběry ve tmě. Body obratu fungují neskutečně dobře. A k tomu všemu ten skvělý příběh. Nemám, co dodat. Opravdu super.

127 hodin (2010)

Stručně: Zajímavý životopisný film plný napětí, který věrně ukazuje, to čím si Aaron Ralston prošel. Na to, že film se z velké většiny odehrává na jednom místě velice zabavil a naopak vytvořil napínavou a zajímavou atmosféru. James Franco skvělý výkon a všechny nepříjemné chvíle, které jako postava prožíval jsem prožíval za něj. Pecka.

Mary a Max (2009)

Opravdu nádherné... Krásně odvyprávěný příběh dvou lidí, kteří jsou jiní než ostatní. Na jedné straně tu máme roztomilou dětskou nevinnost a její zvídání. Na druhé je tu už dospělý člověk, který je v podstatě uvězněný v dětském těle - pozoruhodně se dívá na svět stejně jako dítě. Myslím, že tento film vlastně člověku ukáže svět dětskýma očima, tedy takový, jaký je. Děti se na svět dívají jaký je a mají ohledně něj zvídavé otázky. Ty mají oba hrdinové tohoto filmu a vytvářejí tak opravdu krásnou komedii a drama. Velmi dobrá práce...