• Krátkometrážní

Klub rváčů (1999)

Celkové hodnotenie hovorí za všetko. Schizofilmy majú svoje veľké čaro a s Nortonom v špičkovej forme ešte väčšie. Kto by povedal, že tento film bol v kinách sprvoti finančným prepadákom, a to kvôli prezradenej pointe od tlustohnusnoprdky Rosie O' Donnell v nejakej talk show? Fincher vygradoval tempo s blížiacim sa záverom, aby to zakončil skvelým finále. Aktuálne najlepší žijúci režisér!

Inherent Vice (2014)

Nezaujímavý dej bez náznaku nejakej súvislej akcie a keď dáme Phoneixovi mastné vlasy spred 40 rokov, to ešte nezaručuje kvalitu diela. Skrytá vada nie je úplne trefným názvom pre film, pretože tu bola tá vada celkom očividná. Pripadalo mi to celé tak bizarné, až to nemalo žiaden účinok.

Okno do dvora (1954)

Film videný kvôli Grace Kelly, aby som prvýkrát videl, ako vyzerala na plátne skutočná princezná. Snímok zaujal, Hitchcock svojím špecifickým poňatím strachu nesklamal, James Stewart, ako jeden z jeho obľúbencov zahral výborne, a to skoro celý čas sedel na zadku. Pán režisér ukázal, že k nadpriemernému filmu stačí aj malý priesotr a pár hercov. A Grace Kelly? Tá bola jednoducho krehkou princeznou.

Love (2015) odpad!

Ďalší trápny pokus tváriť sa na umenie zobrazením zbytočných sexuálnych eskapád ľudí, ktorí v skutočnosti nie sú šťastní. Skrachovaní režiséri bez fantázie sa nemajú čoho chytiť, tak okamžite siahnu po čo najkontroverznejšej verzii. Lacné a primitívne a ľutujem tých, ktorí ešte za to zaplatili. No ešte viac tých, ktorí sa vyžívajú v tom, aké umelecké dielo to zase videli.

Láska za časů cholery (2007)

Bardem má tvar na podobnú úchylárnu a voyeuristický štýl. Romantická rovina totálne zabitá. Latinské krásky to nezachraňovali, film je zbyočne roztiahnutý a pomerne prázdny. Pointa lásky vzbudzuje skôr hnus ako potešenie.

Barevný závoj (2006)

Film o tom, ako sa dá nájsť cesta jeden k druhému, ako sa navzájom pochopiť a rešpektovať. Mohli by ho snáď púšťať manželom v poradňách. Netlačí zbytočne na divákove city, snaží sa, aby sa k ním individuálne dostal sám. Výber kvalitných hercov zaručuje, že sa toto udeje celkom prirodzene.

Vlna (2015)

Pomaly rozjazd, no fantastický dojazd. Hoci môžeme nasledovať aj nelogické situácie a konania postáv, keď tam niektoré z nich namiesto úteku pozerajú na vlnu jak na Monu Lisu v Louvri, napriek tomu sme strhnutí dejom a veľmi veľa chvíľ prežívame zo zatajeným dychom. Film o čosi menej romantickejší ako Nikdy ma neopusť, no zase o dosť naturalistickejší.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Ďalšia psychopatická obrana homošov založená na pár humorných situáciách a Jessice Biel, na čo sa dá ešte pozerať. Sandler tam donekonečna opakuje, že jedine prijateľné slovo je gay. A pre mňa je to, kamarát, jedine buzerant. Pretože homo lobby už dosiahla takú fázu, že bežný priemerný človek sa cíti byť buzerovaný týmito ľuďmi, ktorí vytrvalo odmietajú nechať si svoj súkromný život za dverami svojich príbytkov.

Most špiónů (2015)

Špionážna dráma bez napätia a akcie. Kecy, kecy a zase kecy úplne o ničom, mám pocit, že keby tam Hanks kecal ešte zo dve hodiny, tak to dosiahne hranicu hodnotenia na čsfd minimálne 90%. A to pritom práve tento herec aspoň ako tak zachraňoval svojim hereckým umením. Kto nevidel, nech ani nepozerá. Potrebujete špionáž? Zapnite si radšej akéhokoľvek Bonda. Akéhokoľvek!

Panna nebo orel (2010) odpad!

Považujete Emmu za skutočne atraktívnu? Pehatá ryšavka je len priemerom, čo bežne môžete stretnúť na ulici. Amanda Bynes vo vedľajšej úlohe je len slabým odvarom toho,čo bývala, a to sa písal ešte len rok 2010. Keď k tomu pridáme minimalistický scenár úrovne nielen podpriemernej ale zbytočne „vyšperkovaný“ vulgarizmami a dementnými rodičmi, dostaneme sa k odpadovej teenegerskej záležitosti, ktorá určite nie je komédiou. Veľká úbohosť.