matka! (2017)

Upřímně nevím, co zamýšlel Darren Aronofsky u tohohle filmu, když ho tvořil. On je režisérem takových skvostů jako je Requiem za sen a pak přijde tohle. Nevím, jestli to mám brát jako horor, thriller, drama nebo spíš psycho. Nejlépe asi všechno dohromady, ale vůbec mě to nezaujalo. Jediné, co mě trochu zaujalo, je herecké obsazení. Jennifer a Javier jsou zkušení herci a nedá se jim moc vytknout, ale samotný příběh a námět mě vůbec nezaujali. Bohužel herci nejsou ale všechno a to hlavní mi tady chybí, proto nemůžu dát víc než 3/10

Duch (1990)

Hodně povedená míchanina romantiky, dramatu, komedie, thrilleru i mystery. Patrick Swayze a Demi Moore skvěle ztvárnili pár, který se miluje doslova až za hrob. Já bych ale vyzdvihl především komediální výkon Whoopi Goldberg - ta její falešná vědma, která oblbuje lidi pěknými kecy a náhle uslyší hlas skutečného ducha, který ji navíc dost nevybíravě přinutí ke spolupráci, ta je prostě nezapomenutelná. 8/10

Noc patří nám (2007)

Takové průměrné mafiánské krimi drama, které neurazí, ale ani nenadchne. Docela mi sedělo herecké obsazení, ale přišlo mi, že tvůrci se až moc snažili nacpat do dvou hodin mnoho věcí. A to je největší problém u tohoto filmu. Myslím, že kdyby ale film byl o půlhodinu delší, tak se zase ale budu nudit a bude to příliš dlouhé. Příště by to chtělo uchopit zkrátka z jiné strany, protože podle mě, tenhle film měl fakt potenciál novodobé gangsterky. 6/10

Volání o pomoc (2007)

Vidět Adama Sandlera v něčem jiném, než v komedii je čas od času fajn. Ale tohle jsem u něj opravdu nečekal. Ztvárnit roli psychicky zničeného Charlieho bylo určitě nesmírně težké a jemu se to opravdu povedlo. Naopak Don Cheadle nadále potvrzuje, že patří mezi nejlepší černošské herce současnosti. Za herecké výkony by si tento film opravdu zasloužil několik ocenění. Pokud vás tedy zajímá nějaký film o událostech 11. září, tak tento film mohu jenom doporučit. Jediným mínusem filmu je pro mě až moc někdy natahované dialogy a scény. Ve výsledku občas film působí až moc nudně. Ale to je jenom drobnost. 8,5/10

7 životů (2017)

Příběh je zasazen do minulosti, kde je největším problémem vysoká populace, takže přichází změna, jež je velmi drastická a zároveň logická. Film je svým námětem hodně zajímavý, originální (sedm sester a každá se jmenuje podle dne v týdnu) a hlavně poutavý a určitě se u něj nebudete nudit. Rozhodně doporučuji. 7,5/10

Je to i můj život (2009)

Velmi dojemný film. Myslím, že pokud tenhle film nedojme nebo nerozbrečí diváka, tak se stalo něco divného, protože bez toho to nejde. Jinak film má všechno. Má super příběh, perfektně zahrané výkony a spousta emocí. Jediné, co musím vytknout, tak je Cameron Diaz. Ona samotná mi nevadí a mám ji docela rád, ale do této role se mi jednoduše nehodila. 8/10

Orphan (2009)

Hodně slušný psycho horor. Ne nadarmo se říká, že když vraždí "děti", v tomto případě dítě, jen podle vzhledu jsou to nejlepší filmy. Film je plný napětí a otázek do poslední klapky. Hodně kladné hodnocení hereček v hlavních rolích. Všem vřele doporučuji. Film není plný lacině stříkající krve a hlavně má myšlenku. 8/10

Hořký měsíc (1992)

Vůbec jsem nečekal tak vyčerpávající film, nasáklý láskou, nenávistí, pomstou, lechtivou erotikou a občasným humorem. Ale ano, tento film má od všeho něco. Příběh je naprosto dokonalý a dotažený do poslední minuty a tak i scénář, který je taktéž dokonalý do posledního slova. Herecké obsazení je zajímavé. Celý film především táhne Peter Coyote, kterej se role zhostil více jak skvěle a rozhodně jde o jeho životní výkon. Dále bych zmínil Emmanuelle Seigner, která je opravdu velmi krásná a tu svoji Mimi zahrála famózně. Hugh Grant ještě zde ne tolik známý a provařený hraje dobře a tak jak se od něj očekává. Dále zmiňuji skvělou hudbu Vangelis, která filmu dodává hodně na atmosféře. 9/10

Vzpomínky (2006)

Dnes již skoro klasika, na kterou je třeba se trošku soustředit a užívat si nevšední zápletku se sci-fi podtextem. Děj je zajímavý, mírně komplikovaný a závěr také stojí za to. Celkem jednoduchá filmařina, ale když se vám podaří pro takovýto film "sehnat" Denzela Washingtona, úspěch je zaručen. 7/10