Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (207)

plakát

Čas probuzení (1990) 

Po dlouhé době fakt dobré životopisné drama, které mě naprosto ohromilo. A to hlavně výkony dvou hlavních herců - Robina Williamse a Roberta De Nira. Právě u De Nira jsem zvyklý spíš na role mafiánského bosse, ale je vidět, že umí zahrát naprosto cokoliv. Roli nemocného člověka zahrál jako jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. Příběh je prostě neuvěřitelný a hlavně podle skutečné události, takže filmu nemůžu moc vytknout. Do toho kamera od českého Miroslava Ondříčka a skvělá režie Penny Marshallové. Jeden z nejlepších životopisných filmů z nemocničního prostředí. 9,5/10

plakát

Den patriotů (2016) 

Docela na začátku poklidný film, kde sledujeme maraton, ale později se film změní k relativně tvrdému krimi thrilleru, který člověka ohromí a mrazí po zádech. Zvlášť se mi líbily záběry na konci, které jsou tak autentické, že si člověk může představit, jaká to byla hrůza a co to pro ty dané lidi znamenalo nebo jaké to pro ně má následky. Myslím, že Peter Berg film vystihl dostatečně dobře na to, aby se divák do toho vžil, takže to beru jako úspěch. 7,5/10

plakát

Těžká váha (2005) 

Další film od Rona Howarda, který stojí za vidění. Ron Howard je pro mě expertem na životopisné filmy a tento je toho rozhodně příkladem. Spojením historie (hospodářské krize) a boxu neudělal špatně, spíš naopak. Russell Crowe je v jeho skoro nejlepší roli, do toho soundtrack od Thomase Newmana. Sice na 5* by to chtělo nějaký ten moment, který mě absolutně nadchne, jako tomu bylo například u Rivalů, ale i tak rozhodně 8,5/10

Poslední hodnocení (2 014)

Zapomenuté světlo (1996)

18.05.2024

Obchod na korze (1965)

18.05.2024

Čas probuzení (1990)

18.05.2024

Den patriotů (2016)

17.05.2024

Špión (2015)

16.05.2024

Total Recall (2012)

15.05.2024

Vysoká hra patriotů (1992)

14.05.2024

Těžká váha (2005)

13.05.2024

Zelený sršeň (2011)

12.05.2024

Reklama

Poslední deníček (4)

CENY AKADEMIE 2024

V noci z 10. března na 11. března se uskutečnilo už v pořadí 96. ročník předávání Oscarů klasicky v Kalifornii v Los Angeles v sále Dolby Theatre Hollywood. 

Celým večerem nás provázel Jimmy Kimmel, který si před samotným zahájením střihl malou roli v minifilmu, který měl celý večer odstartovat, a myslím že se to povedlo. Mělo to humor a myslím, že všem v sále to nabudilo skvělou náladu. Hlavně teda asi Margot Robbie.

Celkově bylo naplánováno 23 kategorií, kde se sošky budou udělovat. Stejně jak tomu bylo u Zlatých glóbů, tak i tady nejvíc nominací dostal film Oppenheimer. Ten mohl dostat celkově až 13 ocenění. Hned za ním s celkovými 11 nominacemi se umístil film Chudáčci a na třetím Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce s 10 nominacemi. 

A výsledky podle mě nebyly nějak extra překvapivé. Nebo aspoň mě nepřekvapily a jsem s nimi nadmíru spokojený. 

V kategorii NEJLEPŠÍ FILM bylo celkově deset nominací (American Fiction, Anatomie pádu, Barbie, The Holdovers, Zabijáci rozkvetlého měsíce, Maestro, Oppenheimer, Minulé životy, Chudáčci a Zóna zájmu). Z těchto zástupců mi byl hned jasný vítěz a skutečně se jím stal OPPENHEIMER. Tento film neměl skoro žádnou konkurenci. Jediný, kdo ho mohl podle mě sesadit z trůnu jsou Chudáčci

V kategorii NEJLEPŠÍ REŽIE bylo nominací už o něco méně. Celkově jich bylo pouze pět (Christopher Nolan, Justine Triet, Martin Scorsese, Yorgos Lanthimos a Jonathan Glazer). Sošku si nakonec odnesl CHRISTOPHER NOLAN s filmem Oppenheimer. Za toto ocenění jsem velice rád, protože Nolan patří k jednomu z nejlepších režisérů a konečně až po jeho několika filmech si taky už odnáší oskarovou sošku, která mu určitě chybí na poličce. Naprosto zasloužený oskar.

A to stejné máme i v kategorii NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON. Nominací máme opět pět (Bradley Cooper, Cillian Murphy, Colman Domingo, Jeffrey Wright a Paul Giamatti). Z těchto adeptů si odnáší sošku opět Oppenheimer a s ním CILLIAN MURPHY. Za něj jsem taky rád, protože mi přijde, že Murphy je docela nedoceněný herec. Přitom se ale jedná o výborného herce, který má na kontě filmy, které fakt stojí za vidění. 

V kategorii NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON jsme mohli vidět v nominacích následujících pět hereček: Annette Bening, Lily Gladstone, Sandra Hüller, Carey Mulligan a Emma Stone. V této kategorii jsem se trochu bál, kdo se stane vítězem, protože tu jsou hned dvě silné adeptky. A to právě Emma Stone a Lily Gladstone. Obě dvě herečky v posledním filmu předvedly naprosto skvělý výkon, ale mým favoritem se stala Emma Stone. Proč nebo důvod, to rozebírám v recenzi na film Chudáčci. Nakonec se vítězem přece jenom stala právě EMMA STONE a z ní mám za celý večer asi největší radost. 

Z celého večera se absolutním králem stal jednoznačně OPPENHEIMER, který si odnesl celkem sedm ocenění a to absolutně právem. Hned za ním se umístil film Chudáčci, který si odnesl čtyři sošky. Naprosto gratuluji!

Kdo je za mě za celý večer naopak docela zklamáním, tak je Barbie a Zabijáci rozkvetlého měsíce. Barbie proměnila nominaci v úspěch pouze v jedné kategorii a Zabijáci bohužel ani v jedné. 

Tento rok ve mě zanechal rozhodně spokojenost a pozitivní dojem. Všechny nominace, ceny a všechno kolem bylo spravedlivé tak, jak to má být. Zároveň celý večer přinesl spoustu vtipných momentů ať už nahý John Cena nebo třeba rozbitý zip Emmy Stone. Všechno tohle bylo ale pod pokrývkou profesionály, takže celý večer ve výsledku působil seriózně a jednal se podle mě o jeden z nejlepších ročníků. 

CENY AKADEMIE 2024