Queen Rock Montreal & Live Aid (2007) (koncert)

Moje nejoblíbenější živé vystoupení této skvostné Královny. Pro jednoho z mála hudebně lepší než Wembley. Setlist skvělý, výborně zahraný, všichni jsou mistři svých nástrojů. O zpěvu se ani bavit nemusím, "king Mercury" jak jednou řekl Paul McCartney, předvedl něco skvělého. Všechny lidi si namotal na všechny svoje prsty, zpěv naprosto lahodný, kooperace s kapelou taky skvělá. Kdybych měl vybrat věci, co mě překvapily, tak rozhodně I'm In Love With My Car od Rogera, pro mě druhý nejlepší zpěvák ve skupině, který má krásně rockově agresivní hlas a tento svůj flák předvedl na výbornou (vždy se mi hrozně líbí, jak se na Rogera Freddie otočí a usměje se, když vidí, jak si kolega svou chvilku užívá). Dále mě překvapil Dragon Attack a Get Down, Make Love, které byly naprosto perfektně provedené a u Dragon Attack vždy radši vyhledávám tuhle verzi před studiovou. Plný počet.

Mr Blue Sky: The Story of Jeff Lynne & ELO (2012)

Dokument, který překvapivě nejede chronologicky od Jeffova dětství po současnost, ale ukazuje nám, jak dobrý je Jeff producent a hudebník celkově, jak postupuje při práci a poté jeho největší projekty (The Beatles Anthology, album Cloud Nine a Flaming Pie). Překvapivě je tu v podstatě neprobrané jeho působení v ELO, více se tu řekne o jeho působení v Traveling Wilburys. Dost velké místo zde má zastoupeno i pojednání o jeho největších hudebních vzorech a inspiracích. Solidních 80%, už jenom proto, že o Jeffovi mluví jeho opravdový přátelé a lidé "co byli u toho" a ne nějací "odborníci" či lidé jen tak vytaháni z ulice, aby řekli svůj názor (což bývá poslední dobou velmi časté v podobných dokumentech).

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Na malou chvíli jsem tam chtěl prásknout hvězdy dvě, ale zas tak špatný to nebylo, ale dobré taky ne...

Solo: Star Wars Story (2018)

Není to Harrison, to je jasné, ale já ho ani neočekával. Arden to ale zvládl, Han z něho vidět šel. A ten, co to automaticky hází do koše jen proto, že to není Harrison, by se nad sebou měl opravdu zamyslet. (Ahoj, Tome!)

Blade Runner (1982)

Roy nechce zabíjet, Roy chce přežít a vyvolat u svého protivníka stejný pocit, který ho tíží celý jeho krátký život. Deckard chce lásku a když mu ji daná osoba nechce zrovna dvakrát opětovat, tak jí prostě donutí. Kdo je vlastně replikant, a kdo ne?

Blade Runner 2049 (2017)

Musím vyzdvihnout pana Bautistu. Na to, že to není kovaný herec, tak tady mě svým výkonem odrovnal. Rock je možná populárnější, hezčí atd, ale ani několik celovečerních filmů mu nestačí k tomu, aby překonal tenhle několikaminutový výstup. Smekám.

Two Virgins (1968)

For teh lulz. Koláž zajímavá, video k tomu ještě zajímavější (zajímavé neznamená dobré xd).

Queen: These Are Days Of Our Live (2011) (TV film)

Už jsem to viděl minimálně pětkrát, ale stále mě to baví i dojímá. Dokonalý dokument a příklad pro ostatní, jak se to má dělat.