Perníkový táta (2008) (seriál)

Takový vývoj postav se jen tak nevidí. GENIÁLNÍ s velkým obřím G na začátku. Díky, Vincente, za tak skvělou porci zábavy.

Ztracené město Z (2016)

Unikátní dílo, pro dnešního typického konzumenta filmu pomalé a nudné, pro mě dokonalé a originální. Hlavně je to film, který nikam nespěchá a jede si svým tempem. Je nám představeno jak zelení protkaná džungle, tak i kupodivu bahnité bojiště. Prostě skvělé, tohle se dneska jen tak nevidí. Víc takových odvážnějších snímků.

Perníkový táta - Felina (2013) (epizoda)

Dokonalý konec, vše pěkně uzavřeno a my si jen můžeme domýšlet, jestli se Walt probudil v nemocnici, nebo v tunelu se světlem na konci.

Prezident Blaník (2018)

Velmi aktuální film, který brzo zestárne, ale v tento čas je to skvělá satirická podívaná. Tvůrci seriálu přenesli Tondu a jeho opičáky na filmové plátno s grácií. Oproti seriálu je tady mnohem více exteriérových scén, které tomu dodávají ještě větší šťávu, humor je stále na stejné úrovni, možná je trošku víc vulgarit než v seriálu, ale je to Tonda Blaník... Kamera je dle mě umírněnější a střih stabilnější než v seriálu (u toho je vidět, kdo seriál zná a kdo ne, protože po většinou ti, co ze seriálu viděli minimálně tvrdí, jak je v tomto snímku kamera a střih na až nekoukatelné úrovni). Krásné bylo, kolik osobností z veřejného dění (jak z politické, tak z umělecké sféry) se tvůrcům podařilo dostat a jak elegatně je využily (Ivan Bartoš měl skvělou roli :D :D). Vidím to na krásné 4*

The Punisher (2017) (seriál)

Frank Castle na mě udělal v druhé sérce Ďáblíka z Pekelné Kuchyně dojem, takže jsem mile rád přidal na vlnu hypu. Tentokrát to bylo dobré rozhodnutí. Po slabším Lukášovi, tříhvězdičkovém Lorasovi z rodu Tyrellů a celkem ucházející týmovce, kde se zmíněná parta společně s Džesí sešli, byl Punisher překvapivě kvalitní bomba. Bomba s kvalitním příběhem (důvod další Frankovy cesty za pomstou byl logicky vysvětlený), soundtrackem (nejlepší intro z celé Marvel/Netflix frančízy, hned za tím je Ďáblík, plus song Marilyna Mansona fantasticky doplnil atmosféru) a postavami (Davídek s perskou kráskou a Russnokem byli skvělí) kterým kraloval samotný Frank skvěle zahraný Jonem, který se víc a víc stává mým oblíbeným hercem (jeho maličké role v Baby Driverovi a Wind River byly též skvělé). Překvapení minulého roku, které ode mě dostává plný počet hvězd.

Zrození Planety opic (2011)

Tento film a vlastně celá trilogie se nemusí označovat jen jako reboot, ale i jako prequel. Film se nám snaží ukázat, jak došlo k tomu, že opice ovládli planetu Zemi a co vyústilo až k událostem z první Planety z 68. Lidský hrdina mi přijde dost dobrý, je krásné vidět, jak jeho dobré úmysly vyústí až k výtvoru vražedného viru a celkového kolapsu společnosti. Jeho emoce k Caesarovi jsou věrohodné a je vidět, že toho opičáka měl vážně rád. Caesar je taky dost dobře napsaný, nevěřil jsem, že budu opici nějaké emoce věřit, ale tady se to povedlo a také je vidět, že měl svého "majitele" opravdu rád, ale změnil priority, kterých se držel, což se mi také líbí. Celkově je to dost emotivní film, a hlavního lidského hrdiny mi bylo na konci líto, Caesar ho mohl (spolu s přítelkyní) vzít k sobě, uvést ho do opičí společnosti, jako to on udělal předtím se Caesarem. Ztvárnění opic je špičkové a doteď nemůžu uvěřit, že to je vážně CGI, vážně pěkné.

Stranger Things (2016) (seriál)

Osmdesátkovej fíl z toho stříká jak tekutiny z vlhkých třináctek na Logicově vystoupení. Atmosféra se dá krájet Dexterovým nářadím. Soundtrack se krásně drží onoho fílu a hudba z tehdejších let ještě dochucuje již tak skvělou atmosféru (nejvíce mě překvapil song White Rabbit). Herecké výkony dost dobré, postavy také dobře napsané... tady to utínám, padaly by tady jen samá pozitiva, tento seriál mě prostě dostal, dosud nemůžu uvěřit, že tohle není z dílny Štefana Kinga.

Amadeus (1984)

Další z mnoha snímků, který jsem měl na svém (pořád dost dlouhém) listu počinů, které bych měl vidět. Mistr (Forman) trošku více znázornil život Mistra (Mozarta). Kostýmy skvělé, hudba (jak jinak) skvělá, herecké výkony (hlavně pana Abrahama) skvělé, prostředí, jak jinak, skvělé. Další úkaz toho, co krajané dokážou stvořit za poklady.

Grandhotel Budapešť (2014)

Byl jsem nadšen. Ta invence, ta originalita, styl vyprávění, postavy, humor, vizuální stránka, všechno bylo skvělé a geniální. Při sledování jsem měl tak blažený pocit na tváři, který se každou geniálnější a geniálnější scénou stupňoval do prapodivného šklebu uspokojení. Unikátní snímek.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Než jsem se na tento snímek podíval, byl jsem vždy zasypáván slovy chvály a nadšení. Pustil jsem se do toho a musím říct, nelitoval jsem. Krásné recese na klasické špionážní filmy, skvělý humor a vymazlené akční scény. Co víc si přát? Internet do mobilu zdarma!