• Krátkometrážní

Revizor (2004) (TV film)

Líbily se mi moc obě verze, jak ta Burianovská, tak i tato verze. Mile mě překvapila i Kateřina Hrachovcová, která byla ve své roli uťaplé dcery pána hejtmana výborná. Myslím, že pan Schmitzer nikdy takovou roli nehrál, aby během celého filmu nepromluvil ani slovo, ale i jeho role podnapilého(to je asi hodně mírné slovo) úředníka byla moc milá.

Vlastně se nic nestalo (1988)

Dramatický příběh ženy, která celý život trpí svou nešťastnou chvílí, kterou poznamenala dceru. Ačkoliv si to ani jedna z nich nepřizná, snaží se každá žít svým vlastním životem, ale nejde to. Krásná sonda do duše dvou žen, která jedna na druhou žárlila, ale nikdy si to nedokázaly přiznat.

Výlet do mladosti (1982) (TV film)

Další krásné spojení slovenského a českého herectví, škoda je, že mladá dívka v podání krásné Terezy Pokorné nakonec utopila. Jen mě překvapila tolerance ke vztahu učitel-žákyně. Za mých studentských let se stala podobná situace a oba jak učitel, tak žákyně museli školu okamžitě opustit.

Poklad byzantského kupce (1966)

Velice zdařilý detektivní příběh. Přestože se řešil případ vraždy, velice citlivé obsazení herců dává tomuto filmu spíš obraz laskavé komedie s kriminální zápletkou.

O třech stříbrných hřebenech (1991) (TV film)

Pana Vladimíra Dlouhého jsem v první chvíli v roli Pána větru ani nepoznal, až napodruhé po hlase. Klasická pohádka o namyšlené princezně, které tak nějak spadl hřebínek, aniž by byl stříbrný. A byl pouze jeden, o těch dvou dalších se pouze hovořilo...:-)

Tajemství Jiřiny Bohdalové (2011) (TV film)

Není žádným tajemstvím, že Jiřina Bohdalová je ženský herecký bůh. Je opravdu neuvěřitelné sledovat její neutuchající vitalitu, ať ji vídíme ve filmech z 60.let nebo v současné době. Moc ji přeji stále pevné zdraví a ještě mnoho dalších krásných rolí.

O princezně, která nesměla na slunce (1996) (TV film)

Tato pohádka by nebyla špatná, ale chyběla ji pověstná jiskra. Bylo znát, že Martha Issová své herecké motory teprve zahřívá, Naďa Konvalinková tradičně v pohádkách perfektní a vše zachraňoval svou spontánností pan Viktor Preiss.

Synovec strýkom (1988) (TV film)

Svižná konverzační komedie, která je položena na slovenském vtipu, vášni a napětí. Ve jménu lásky jsme svědky zapleteného příběhu, kde si nakonec každý najde tu svou-svého.

Neúplné zatmění (1982)

Je s podivem, že role slepé dívky je jedinou hereckou zkušeností dnes už dospělé Lucie Pátíkové. Nikdo z nás si asi nedovede představit první pocity po oslepnutí. Tento film velmi citlivě hledá cestu z tohoto tunelu. A díky všem herečkám a hercům v tomto filmu se to nakonec podařilo.

Zakázaný výlet (1981)

Dojemný příběh se smutným koncem. V tomto rodinném filmu se sešlo hodně pozdějších dětských hvězd, jedna z nejlepších rolí Pavlíny Mourkové.