• Krátkometrážní
  • Sportovní

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Tak Wes to nakonec přeci jen zakončil povedeně a trojka rozhodně předčila předchozí nezáživný díl. Úspěch mu zařídila takřka okamžitě úvodní honička, u ní jsem poprvé za tři díly nespustil oči z obrazovky, dále tu konečně zase fungují vztahy mezi postavami, které jsou dovedeny do zdárného konce a naposledy pořádně výbušné finále s kvalitním záporákem, což je něco, co bych po druhém díle už ani nečekal. Na své poměry povedené zakončení trilogie, která mě dohromady bavila a to je to nejdůležitější. Čisté 3*

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Potom, co jsem vychválil, dle mého, povedený první díl jsem tam ve zvědavosti a v domnění, že dostanu stejně povedený film hned poslal dvojku a bylo z toho teda hodně rychlé vystřízlivění. To, co tady scénaristé vyplodili se jen tak nevidí, to byl výplach absolutně náhodných nápadů, kde si někdo řekl, že to bude strašná bomba, ta ale skončila maximálně tak napsaná na papíře. V jedničce fungoval především tajemný labyrint a otázka "kdo nás do labyrintu poslal", ale tady místo toho není už vůbec nic, o to hůře, že to končí, jak to končí. Zlosyn na tohle koukat. Čisté 2*

Labyrint: Útěk (2014)

Sám nemůžu uvěřit, že jsem se celých deset let od vydání tohohle blockbusteru konečně přesvědčil ke sledovačce a okamžitě mě praštil takový ten čerstvý nádech 2010's teeneger filmů na styl Hunger Games, které dříve byly v módě, to mi hodně chybělo. Jinak mě to samotného překvapilo, jak moc dobré to je, ano, pořád se jedná o teeneger blbůstku, ale to je věc žánru a kdo na tohle nadává si takové filmy vůbec pouštět nemá, to pro mě není adekvátní názor. Naopak si myslím, že to tvůrci vymysleli skvěle, akce je rychlá a záživná, příběh jede velice rychle a ještě rychleji prozkoumáváme samotný labyrint, který je správně nebezpečný, máme tu dobrou linku vztahových problémů mezi přeživšími a co mě vyloženě potěšilo byl ten správně emocionální a překvapivý konec, který předpřipravil půdu dvojce nejlépe, jak mohl. Bylo to ložený. Čisté 4*

Bray Wyatt: Becoming Immortal (2024) (TV film)

Windham byl bezkonkurenčně tím nejkreativnějším člověkem, kterého svět wrestlingu kdy poznal, byla radost na něj koukat a byla radost na něm vyrůstat. O to víc jeho smrt zasáhla, když si uvědomíte, co měl ještě všechno před sebou. Skvěle poskládaný dokument. 5*

Opičí muž (2024)

Já si myslím, že těchhle variací na Johna Wicka se točí spousta a jaksi to u mě ztrácí na zábavnosti. Navíc se tady ani nejede celý film ve stylu vyvražďovaček, to jen chvilku a pak až na konci, mezitím máme za celý film jen jednu pořádnou dobrou sekvenci (boj v ringu) a jinak celý ten příběh o pomstě matky byl nezáživný. Režisérsky mi to nepřišlo špatné, takže úplně nechci shazovat Patelův debut, ale přál bych si vidět od něj trošku něco jiného. Čisté 3*

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Konečně se taky našel od Netflixu true crime, který není zbytečně natahovaný a je obsahově záživný bez jakýchkoliv nudných a vyplňovacích pasáží. Co se týče samotného příběhu, tak ten je sám o sobě dosti mrazivý, což tvůrci správně převedli na diváka. A i když to na začátku úplně nevypadalo, tak ke konci už měl dokument celou moji pozornost. Čisté 4*

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Pro Martina McDonagha mám velký respekt, protože mě ze svých čtyř filmů dokázal pokaždé potěšit svým ojedinělým pohledem na filmy, zároveň mají všechny něco společného, ale jsou jiné. Je to vyloženě ten typ režiséra, který má viditelně svůj rukopis a to já oceňuju. Tady těží z dobrého výběru herců, především Sam Rockwell se tu urve z řetězů a už po několikáté mě přesvědčil o svých hereckých schopnostech, neztratil se ani Woody Harrelson s Frances McDormand, jejichž konflikt rozhodně nenudil, ale naopak se vtipně hláškovalo nebo taky solidně nadávalo. Každopádně, tohle je kvalitní podívaná, kterou by měl vidět kde kdo. Čisté 4*

Fallout - Season 1 (2024) (série)

Po vzoru několika nedávných a úspěšných herních minisérií jsme byli obdařeni tentokrát Falloutem, což je hra, která si to, podobně jako The Last of Us, rozhodně zasloužila, už jenom kvůli nadějnému a rozlehlému světu, ve kterém lidé a monstra válčí na pozadí postapokalyptické 1950's doby. Já jsem herní Fallout nikdy pořádně nehrál, takže tohle všechno pro mě bylo jedno velké neznámé, ale i přesto, že se ne vždy vybarvoval příběh, jak jsem chtěl (dvě epizody byly vyloženě na sílu a zdálo se to být uměle natahované), tak to ve finále vše zapadlo do sebe až z toho mám dojem, že to bylo takový prequel k druhé sérii, která by teprve měla být tím "hlavním", co by nás v tomhle zajímavém světě mělo čekat. Palec nahoru za všechny herce, to byla bomba je sledovat, především Ella Purnell a její kukuč ! 1. série - /80%/

Fallout (2024) (seriál)

Ta dívka z fotky (2022)

Když porovnám pár True Crime dokumentů z Netflixu, které jsem měl možnost v poslední době vidět, tak mě na tomhle rozhodně potěšilo několik zvratů v příběhu, to je něco, co jsem u žádného z předchozích TC neviděl a ani nečekal. I tak se ale nemůžu vyhnout dojmu, že to tu tvůrci zbytečně překombinovali a dlouhá stopáž tomu rozhodně nepomohla. Čisté 3*