Palm Springs (2020)

Největší kravina ever! Jasně, je tam pár minut, kdy se člověk baví. Ale na rozdíl například od Hromnic je zde nápad opakovaného prožívání stejného dne naprosto zabitý tím, že jsou úseky příliš krátké (pár sekund) a že to vlastně nikam nevede. A konec? Totální WTF. Ušetřete si čas a koukněte na něco jiného.

Julie a Julia (2009)

Vlastně velice milý film. Není to úplný trhák, ale fajn se na to kouká a Streepová je tady prostě úžasná.

Tenet (2020)

Christopher Nolan je můj oblíbený režisér. Je to také génius, o tom není pochyb...a každým svým filmem posouvá hranice možného. Málokdy triky, spíše obecným zpracováním a složitostí vyprávění příběhu. S každým filmem se ale také posouvá dál od běžného diváka, který by film navzdory vší složitosti a hrám režiséra měl film "pobrat" a být schopný sledovat, kde se na časové linii nachází. V tomhle ohledu už se Tenet se mnou hodně míjí. Vlastní příběh je víceméně velmi jednoduchý, ale vnímat kde a kdy se děj nachází, je už hodně složité. Kde byl Počátek rafinovaný, propracovaný a při troše snahy vlastně snadno pochopitelný, tam je Tenet pro mě už jen zmatený. Nolan tak navazuje na Dunkirk, který se mi ze stejného důvodu - hraní s časy a liniemi - už moc nelíbil, jakkoliv to mohl být jinak skvělý film. 2* film samotný, 1* navíc za novátorství a výpravu.

Velké vítězství (1992)

Nic převratného, ale vlastně hrozně milý film. Stojí za kouknutí.

Štěstí na dosah (2006)

Navzdory sentimentu a obrovské síle příběhu vlastně jen průměrný film.

The Bronze (2015)

Ale jo, fakt jsem se bavil. Na víc, než velmi solidní 3* to nestačilo, ale i tak. Po dlouhé době slušná komedie. A Rauch ve své životní roli:).

Nalijme si čistého vína (2020)

Nebylo to špatné a mělo to opravdu skvělé okamžiky, ale na stopáž ten příběh prostě nestačil. Příběh o vzdáleném snu. Plus první půlka byla fakt jen "černá", nemělo to švih.

Mizerové navždy (2020)

Tak tohle jsou Bad Boys pro novou generaci...shrňme si to - vizuální orgie, akční scény na samé hranici možností bez použití triků. Celkem slušný příbhěh. Ale především, plochost běžných blockbusterů a hlavně Mizerové ztratili svoji lehkost, vtip a šmrnc. A to byla vždycky pro mě hlavní přednost téhle série. Jasně, dá se na to koukat a určitě to nenudí. Ale už je to prostě jen jeden z mnoha běžných akčňáků.

Básník smutných tónů (2015)

Film sám o sobě spíš pomalu plyne, ale když kvůli ničemu jinému, tak kvůli poslední čtvrthodině rozhodně stojí za to vidět. A i za ni 4*. Jinak úžasný Ethan Hawke a skvělá Bakerova hudba.

Návrh (2009)

Bavil jsem se, dobře, většinu času. Na 4* to nemá, ale skoro:).