Spolek nemilosrdných (2009)

Variace na Tajemství loňského léta, kde se to jen hemží pohlednými devčaty a velkými výstřihy. Originalita nulová, klišé veškeré možné. Žánr sexy hororu byl právě definován. 30%

Batman se vrací (1992)

Na Michaela Keatona jako Bruce Wayna jsem si už zvykl. Záporáci jsou bez chyby, jak Walken tak DeVito si své role užívají a sedí jim. S Catwoman v podání Michelle Pfeiffer mám ale trochu problém. Tim Burton ale naštěstí umí vykouzlit parádní atmosféru potemnělého Gothamu, Danny Elfman zase skvělý soundtrack a tak jsem vlastně ani neměl důvod k nějakému většímu zklamání. 75%

The Yellow Handkerchief (2008)

Tři lidé s odlišnými životními osudy, jedno staré auto a atmosféra odkazující na řádění hurikánu Katrina. Zdánlivě cizí lidé, kteří by jste se za normálních okolností asi nikdy nepotkali, tak začínají poznávat sami sebe a zjišťují, jak důležité je nebýt v životě na všechno sám. A je jedno, jestli je onou lidskou oporou bývalý trestanec, obyčejná holka nebo podivínský kluk.

Starsky & Hutch (2004)

Zábavná přehlídka komiků první ligy, skvělá sedmdesátková atmosféra a kupa decentního humoru s několika ostřejšími gagy. Jeden z těch lepších filmů s Benem Stillerem. 70%

Cizinec (2010)

The Tourist má jedno velké pozitivum: Johnnyho a Angelinu v hlavních rolích. Sice se trochu divím, že oba kývli na tak plytký scénář, ale ve výsledku z toho je docela fajn oddychovka s působivými exteriéry italských Benátek a překvapivě funkčním závěrem. PS.: Angelině to tady sluší jako nikdy předtím. 70%

Duke Nukem (2010)

Tahle herní klasika by si zasloužila větší rozpočet, nějaké to známější herecké jméno a hlavně charizmatičtějšího představitele Dukea. Nechme se ale překvapit.

2001: Vesmírná prda (2000)

Nejslabší Nielsenův film, který má k jeho nejlepším kousků opravdu hodně daleko. Za zmínku stojí snad jen trefné narážky na slavné osobnosti a pár "klasických" Leslieho hlášek.

Tou wen zi D (2005)

Nízkorozpočtový televizní klon Rychle a zběsile, který sice dějem neoslní, ale závodními sekvencemi rozhodně ano. A že jich není zrovna málo.

Laurel Canyon (2002)

Příjemná a upřímná sonda do zdánlivě bezstarostného vztahu, který narazí na nečekané překážky. Skvěle zahrané, bez přehnaného tlačení na city, ale bohužel i bez větších ambicí zanechat v divákovi hlubší stopu nebo alespoň pocit dílčí výjimečnosti tohoto filmu. 70%

Dragonball: Evoluce (2009)

Čekal jsem málo. O to příjemnější bylo, když jsem začal zjišťovat, že Dragonball je vlastně docela zábavné akční béčko, které si na nic víc ani nehraje. A klidně bych snesl i tu půlhodinku navíc k už tak ořezané stopáži, která čítá bez titulků nějakých 73 minut. Potěší i Yun-Fat Chow v roli zkušeného a lehce výstředního mistra Roshi. 65%