Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Vy nám taky, pane Kotík! Jeden z nejhorších českých počinů za poslední roky, kde jsou náznaky toho nejprimitivnějšího humoru utopeny v záplavě product placementů, strašných hereckých výkonů a ubohého televizního vizuálu ala Velmi křehké vztahy. A tohle prosím pěkně atakovalo rekordy návštěvnosti v českých kinech...

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Důstojné zakončení slabé a až nelogicky překombinované čtvrté série. Final Break se snaží odkazovat na první sérii, opět se zde utíká z vězení, hlavní postavy mají poslední šanci ukázat hlavní sílu (slabinu) svých charakterů a my diváci s napětím čekáme, jak to dopadne s Michaelem. Pravda, dopadlo to s ním poněkud divně, ale chápu, že tvůrci už na jeho skon neměli dostatek nápadů. Final Break ale i tak zastiňuje většinu dílů zbytečné čtvrté série. 70%

Kill Bill (2003)

Stylový audiovizuální obal, průměrný obsah. Vsadím se, že kdyby tohle natočil někdo jiný, méně známý, mělo by to stěží 65% a kultem by to nenazýval nikdo. Tarantino má však širokou fanouškovskou základnu, která mu je schopna odpustit logické kiksy a jiné nedostatky. Pro mě je však Kill Bill jen žánrovým průměrem, kterému zvedá kredit hlavně povedený soundtrack a anime sekvence. 65%

Prokletí domu slunečnic (2007)

Banda podivných duchů straší rozhádanou americkou rodinku v polorozpadlém domě. Hmm. Bratři režiséři se rozhodli jít vyšlapanou cestou, což znamená bez jakékoliv tvůrčí originality, bez pořádného scénáře a hlavně - bez logiky. Prokletí domu slunečnic je místy sebeparodie, místy nesmyslná snůška směšně "napínavých" scén a závěr tomu nasadí takovou korunu, že si řeknete, že tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně. Takže jediné pozitivní zjištění je, že Kristen Steward je moc hezká holka :)

Terminator Salvation (2009)

Dvouhodinová akční óda na kultovní sci-fi, které nám dalo Arnolda, Skynet a hromadu kovových nepřátel lidstva. Terminator Salvation není nejlepším dílem série, ale díky několika povedeným odkazům na starší díly, buldočímu charizmatu Christiana Balea, velké míře zábavnosti a hromadě povedených triků a akčních scén se nakonec přikláním k nejvyššímu hodnocení. Tleskám i samotnému režisérovi, který po nezáživných Charlieho andílkách příjemně překvapil. PS: Škoda všech vystřižených scén (asi půlhodina), které při finálním sestřihu přišly nazmar. 90%

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Může být akční fantasy nudná a nezáživná? Ano, může. První díl Underworldu to dokázal, druhý díl nás o tom přesvědčil a třetí díl to jen potvrdil. Nepřehledná akce, stupidní dialogy a příběh nalajnovaný přesně podle žánrové šablony tak pasují třetí díl Underworldu na losera roku 2009. Jediným pozitivem byl snad jen démonický Bill Nighy, jinak bída, šeď a jedna velká nuda.

Smrtící zbraň (2008)

Steven zamakal na výrazové stránce svého herectví a hned je to znát. K tomu se přidal slušný scénář, dynamická hudba a průměrný režisér, který se však vyžívá ve zpomalovačkách a hned je z toho nejen koukatelná záležitost, ale i film, který by se dal snad i doporučit.

Fanoušci (2009)

Nobody calls Han Solo a bitch!

Spirit (2008)

Líbívá, ale celkově slabá a nepovedená komiksová záležitost, která suše popisuje příběh pseudohrdiny, který stejně nudným způsobem svádí boje s Octopusem, jehož hlavní výhodou je, že ho hraje výborný Jackson. Nebýt slušného audiovizuálního zpracování, více či méně odhalených ženských křivek a úcty ke slavnému tvůrci komiksů, šel bych s hodnocením patrně ještě níž. 35%

Tobruk (2008)

Marhoul si vzal příliš velké sousto. Místo nervydrásajícho válečného dramatu se silným příběhem nám servíruje komorní drama, jen vzdáleně připomínající hrůzu válečného konfliktu, kde jsou postupně vyzobávána snad všechna žánrová klišé. Téměř poeticky zpracovaný Tobruk je prázdný, bez emocí, bez výraznějších hereckých výkonů, bez poutavého příběhu a tak není divu, že jsem se většinu času nudil. Škoda, další promarněná šance udělat velký "národní" film.