Abeceda (1969) (studentský film)

Zfilmovaná můra. To neumí nikdo, to umí jen velký David Lynch.

Babička (1970)

Nepopsatelně hluboké úžasné veledílo.

Nepřítel lidu (1978)

"V boji za pravdu jen ve starých šatech." / "Pamatujte si: Začne-li bouře, myslete na to, že zase přejde." / "Ve vodě je jed, stejně tak v lidech, stejně tak v dětech. Vše je otrávené. A není co dodat. A teď padejte! Zmizte!" / Kvalitní předloha dala vzniknout kvalitnímu filmu. Steve McQueen jako neohrožený bojovník za pravdu. Steve McQueen jako Dr. Stockmann.

Pokropený kropič (1895)

Skvělá groteska, která pro mne nikdy neztratí svůj glanc.

Ustašovci - Krysie diery (1991)

Kvalitně otřesný (nikoliv otřesně kvalitní) dokument o chorvatských zrůdách z dob před i po II. válce.

L'arroseur arrosé (1896)

Jako milovník grotesek říkám: Skvělé, vtipné, rychlé. Jak mají grotesky být. :-)

Východ z továrny (1895)

Nekonečně mnoho * za sestrojení kinematografu. / Rád to pouštím svým studentům, díky čemuž jsem žádný jiný film neviděl tolikrát, jako tento. :-)

Debilní kecy (2012) (seriál)

Podle uživatele bestlama jsem negramotný idiot, bez špetky vkusu, bez smyslu pro humor a s fatálním rozštěpem. Jsem rád, že jsem se to o sobě dozvěděl. :-) / Ale ne, teď vážně: Chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale je důležité si uvědomit, že tohle není záchodový humor, tohle je (bohužel?) velmi pravdivé zrcadlo. Satira jako křen.

Ten soudruh ze skláren (1960) odpad!

Nevadí mi (až tak moc), že tenhle paskvil natočil bolševik, co mi ukrutně vadí, je ta všeprostupující myšlenka totálního kolektivismu. Fuf, fuj, fuj a do čtveřice všeho zlého fuj.

Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1913)

Souhlasím s Oktavianem, také si čiré zlo představuji jinak. Ale to je spíše otázka náhledu, ne kvality. Mně se tento počin s perfektním Kingem Baggotem moc líbí a doporučuji ho všem milovníkům vážného dramatu.