S tebou mě baví svět (1982)

Vskutku unikátní film. Na mezinárodní scéně marně vzpomínám a hledám snímek, který by se byť jen vzdáleně přibližoval. Geniální humor s naprosto skvostnými hereckými výkony zafungoval fenomenálně a chemie mezi pány a dětmi je prostě skvělá. Škoda, že děti už teď nemají takové dětstvi. Nádherný film o obyčejném životě českých rodin. Navíc z tohohle snímku vzešlo tolik kultovních hlášek, které se používaji i v běžném životě. Když si k tomu připočtu Sladké mámení a Já chtěla bych mít svůj eroplán nemůžu jinak než napálit pět hvězd a užívat si poctivou českou filmařinu..100%

Stranger Things (2016) (seriál)

Z tohoto dílka se stane bezesporu kultovní věc. Po slabších prvních dílech - rozuměj slabší 80%, ne žádný brak se postupně vše rozjede a každý další díl jsem hltal víc a víc. Skvostný retro kabátek sedí celé minisérii jako prdel na hrnec a epesní soundtrack celou atmosféru ještě výrazně podtrhuje. Herecký ansábl funguje naprosto skvěle a s lehkým přivřením obou očí se dá přejít i přehnaná Winona Ryder. Dětští hrdinové dávají úplně jiný rozměr hororové atmosféře a je radost sledovat jak postupně společně s pár dospělými přijdou na věci, které jim změní život. Role šerifa byla ultimátně skvěle napsaná. Od ožralé trosky dopující se práškama po jednoho z hlavních aktérů při vyřešení záhad v malém městečku...Je naprosto skvělé, že je to uzavřená miniserii a kvalitu tohoto dílka to jen a jen zvedlo. Nedá mi to jinak než tomu napálit pět hvězd a těšit se co bude příště!! EDIT 2. Série: tak jsem velmi mile potěšen. Více než důstojné pokračováni už tak skvělé věci. Nejenom, že si to udrželo kvalitu a styl, ale posunulo to zas o něco dál. Chybí původní wow efekt, ale všichni zúčastnění zahráli přímo fantasticky a výsledek je prostě šleha! Jediné co bych možná vytknul byla přehnaně rozvleklá dějová linka s El. Ale to je asi vše. Úvodní hudba je prostě slast pro uši. Palec hore hej!

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Naprosto fenomenální paráda. První díl mě totálně dostal a očekávání od dvojky bylo velmi, ale velmi přemrštěné. Ale stalo se co sem nečekal - dvojka dala laťku ještě výš a nechává za sebou všechy komiksárny tohoto druhu a Avengers je proti tomuto filmu totální propadák. Ten, kdo vymýšlel hlášky by měl dostat oscara a tučný šek navíc, protože celý film je tak báječně vtipný a humor není prvoplánový a trapný. Vážně dlouho jsem se takhle nezasmál při filmu. Narážek na devádesátkovou popkulturu je ve filmu mrak, ale nejví c mě teda odzbrojil pacman..hudba super, ale v jedničce byla lepší. Chris Pratt aka Star-lord je opět ve formě, ale není to tentokrát on, kdo celý film táhl. Nejvýraznější byl Dave Bautista a jeho Drax. Ten byl tentokrát opravdu nepřekonatelný. A baby Groot? Roztomilost level nekonečno. Ještě bych vypíchnul mnoho cameo štěků, a že jich vážně bylo. Ve trojce by si mohla zahrát půlka Hollywoodu. V daném žánru 100%. Film jako takový 80%. Yeeees!!!

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

No tak tohle🔥🔥🔥 ani nevím, co k tomu napsat. Tak komplexní věc se jen tak nevidí. Tohle bylo prostě a jednoduše výjimečný.🙏❤️

Taboo (2017) (seriál)

Tohle je asi vrchol všech rolí Toma Hardyho, kde hraje vyšinutého jedince. Věříte mu naprosto vše. Jeho hlas v originále je naprosto fantastický a v kombinaci s celkovou atmosférou, hudbou a kamerou je to opravdu zážitek. V mnoha scénách nemusel ani mluvit a jen jeho chrčení a bručení naprosto přesně vyjádřilo, co chtěl říct. Seriál je dost jiný a scény, kdy si připadáte jak v pohádce plynule přejdou do neskutečně naturalistického psychoveledíla. Tohle nemůže sednout každému. Vymyká se to běžnému pohledu na seriál a hodně lidí odradí, že hlavní postava prochází bez emocí příběhem jak nůž máslem. Některé scény jsou také zbytečně zdlouhavé. Podlě mě by to vyšlo krásně na šest epizod. Ale pro lidi, co mají rádi kvalitní seriál tohle bude kvalitní zážitek. 80%

Temný případ (2014) (seriál)

Hotový masterpiece. Fenomenální Mathew s Woodym si to celý urvali neskutečným způsobem. Osm dílu napěchovaných k prasknutí. Tohle je hodně true school. Za prsa Alexandry Daddarion šestá hvězda navíc!! 95%

Tenet (2020)

Aha 🤦‍♂️🤦‍♂️😂😂😂 tak to jo👌👌👌