96 hodin (2008)

Solidní akční snímek, který si divák vychutná tím více, čím méně je u filmu ochoten přemýšlet. Liam Neeson luxusní, jen bych na jeho místě tý krávě dceři párkrát vrazil pár výchovných facek, spratkovi jednomu :-)

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Jen málokdy hodnotím televizní pořad (že by to bylo tím, že televizi nevlastním?), ale dnes udělám vyjímku. Jamie je virtuóz! I když bych hodně jeho výtvorů zřejmě nepozřel, vždycky se s radostí mrknu na jeho neuvěřitelné kulinářské kreace. Mafra má u mě malé lehce smazatelné plus, že tuhle ódu na vaření vydala na DVD

Grindhouse: Machete (2007)

Neskutečnej nářez! Rodriguez už nikdy nenatočí nic lepšího.

Mamma Mia! (2008)

Po prvním shlédnutí rozpaky - to byl zase kýč. Při druhém shlédnutí jsem ale vypnul mozek, přistoupil jsem na pravidla snímku... a hle, ono to funguje! Odzbrojující naivita v podání špičkových herců dostala i mě. Snad jen Julie Walters mi nesedla, přehrávala víc, než bylo nutné.

Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Nick Park nedokázal udržet laťku, kterou si stanovil předchozími W&G kraťasy. Expozice tak krátká, že v podstatě ani žádná nebyla. Příběh prostinký, až se zdráhám nazvat to příběhem. Záporák příšernej, ta kredenciózní baba nesahá Prestonovi, natožpak Tučňákovi, ani po kotníky. Předchozí záporáci měli své nesporné kouzlo.... 3* za Gromitovo herectví a skutečně vtipný závěr, ale ani o chloupek víc!

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Jak jsem mohl celé roky ignorovat takový báječný film? Ústřední herecké trio se parádně vyřádilo, až jsem místy slzel smíchy. A závěrečná Mamma Mia prostě neměla chybu, Guy Pearce jako Agnetha byl k sežrání :-)

Zkáza lodi Gustloff (2008) (TV film)

Dvoudílná telenovela podle skutečné události. Klaďasové jsou pohádkově kladní, záporáci ukázkově záporní a přesto, nebo možná právě proto, to nefunguje. Škoda, mohl to být výborný film, kdyby tvůrci méně tlačili na city. Poznámka na závěr, pokud bude můj komentář číst osoba německé národnosti, ať si k mému hodnocení přidá tři hvězdičky.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Když jsem si dnes v novinkách přečetl, že někdo konečně dostal rozum a tuto debilní parazitickou sérii utnul, řekl jsem si "zaplať pámbů"!