Smrtihlav (1998)

Dark City jak jen může být, dokonalá temnota. Režisér a kolektiv dosáhl téměř nedostižitelné hodnoty R.Scotta ze snímků Vetřelec, Blade Runner či podobných. Trochu mi vadila postava profesora hraná Sutherlandem, ale třeba ten afekt měl nařízený.

Svět podle Prota (2001)

Druhá projekce, naprostá unešenost, einstein, ghándí a mcmurphy v jedné osobě v novodobém přeletu kukaček. že kulhá struktura ? kdo by si toho všiml při krásném hereckém šou představitelů. kdo ví jak to bylo, kdo do koho se kdy vtělil Prot do Portera, Porter do Walkera nebo Porter do Prota?

Gádžo dilo (1997)

První seznámení s Gatlifovým dílem. Takhle jsou ti Cikáni o hodně sympatičtější. Krásné poznávání jiných kultur, cesta za kořeny, láska, vášeň, rumunské prostředí, francouzský šarm.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Dlouho, předlouho jsem tento film sháněl, ale sehnat se mi ho nakonec podařilo. Syrová pastva pro oči v černobílém provedení, poukazuje na staré zásady a nový pohled na svět. Rozdílnost v přístupu nové postkatastrofické generace. Film mě zklamal svým koncem. Kvalitě díla Stalker se ani nepřiblížil. V hercích je uveden i Ondrej Jaraibek, ale nějak jsem ve filmu druhého muže nepostřehl.

Elementární částice (2006)

Nebylo to špatné ale kvality knihy do nedosáhlo. Na druhé straně uchopit Houllebecqa je snad ještě těžší než mu rozumět a číst ho.

Píseň lásky samotářky (2004)

Zajímavá komunikačka s zajímavými výkony herců, zvláště pak Travolta vytáhl z rukávu, že mu lůzr není těžko hrát.

Pravidla lži (2006)

Opravdu dobře postavené, zahrané a odkaučované.

Street Kings (2008)

Výborný počin, dobří herci.

V Bruggách (2008)

Jak jiné a krásná atmosféra města. Vřele doporučuji, naposledy mě takhle dostaly exteriéry ve Florencii s Hannibala Lectera.

Válka světů (2005)

Na sci-fi fimech o mimozemšťanech mě vždy negativně fascinuje, že v některých věcech jsou neomylní a v jiných se chovají jak malé děcka.