Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Možná to někdo vnímá jako retro a to mu sedí, mě to připadalo jako nudné žvásty s trochou auto honičky na konci.

Strašáci (1971)

Ho, ho, ho, nečekaně jsem viděl a klobouk dolů, psychologie soužití, stupňující se násilí, buranismus anglického (nejen) venkova, intelektuální pacifismus, vše v jednom dílku.

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Jamie není sice žádný top kuchař, ale pěkně se na to dívá. Taková nezávislá domácí kuchyně. Někteří tady pláčou, že suroviny nejsou k dostání, ale všimli jste si, že by snad nakupoval v hypermarketu ? Vždy jde do speciálky a nechá si poradit a tom to je, o suruvinách. Navíc má spousty postupových nápadů, chilli opečené přímo nad plynovým hořákem, saláty trhané u silnice ve městě, atd.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Pěkný pohled na zákulisí 2.světové vojny a jejich aktéry ve Francii očima angličana. Skvělý dabing a napsané překladové dialogy umožnují sledovat seríál v češtině bez ztráty desítky.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

A příběh se zauzluje a zauzluje a když srovnám první díly s posledními tak ta gradace napětí a vykreslení postav je úchvatná. Hodnotím pouze 1.sérii. Bohužel tvůrci nejsou soudní a ždímají další série.

Vítězové a poražení (1999)

Dějově ani herecky mě to nijak neuzajo i když Al Pacino není zlý. Ovšem co se děje v kameře a střihu je strhující.

Zběsilost v srdci (1990)

Doporučuji pro srovnání přečíst předlohu Barry Gifford: Zběsilost v srdci

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Nekomentovatelné, nutné vidět a mít pro tuto tvorbu pochopení. S03 2017 Zatím mě to nenutí měnit počet hvězd i když je to úplně někde jinde. Je to jako sraz středoškoláků a s některými se chcete potkat a jste nadšení a některé nemusíte ani po 40 letech..

Ratatouille (2007)

Zajímavé téma, animované vaření si nechám říct, škoda, že nebylo více detailů. Jinak bohužel standard, happy end a čitelný vývoj, kazí **** dojem

Kráska v nesnázích (2006)

Dlouho jsem shlédnutí odkládal. Hřebejk, Geislerová, Abrahám byli dostatečným stavidlem. Musím, ale uznat, že film se povedl. Jsou zde sice znovu zavedené Jarchovského postupy, ale dialogy a scénky mi přišly drsnější než je obvyklé, pro mě hvězdičkou navíc je jako vždy výkon p. herce Schmitzera a navíc to krásné Toskásko.