pold

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 13.8.2019  13:07

Tohle je bezesporu nejlepší věc, co jsem viděl za poslední roky. A to i když pominu některé nesmysly (takovou díru v lodi by kdokoli soudný řešil opravou kusem překližky, klidně deklem od nějaké skříňky v interiéru, a teprve přes to sklo a případně folii / pásku, nikoli laminát "volně v prostoru"), a poměrně zavádějící charakteristiku hlavního hrdiny v popisu - ať si kdo chce myslí co chce, ale na mne to tedy působilo jinak než "mořský vlk který v životě zažil už mnoho krizí", a kdy z jednání jediného a hlavního hrdiny lze do jisté míry uvažovat nad tím, proč takhle člověk na moře sám jede. Takže pro kohokoli, kdo četl namátkou Slocumovo "Sám na lodi kolem světa", různé monografie účastníků Ostar-u a navazujících závodů, od Chichestera, přes Tabarlyho a Konkolského až po třebas dostupná díla zpracovávající příběhy Knox-Jonstona, Moitessiera nebo třebas i Crowhursta, dostává tohle téma drtivě větší přesah než jen "survival na moři". Navíc - to hlavní, co do jisté míry vysvětluje jistý zdánlivě nepochopitelný i nutný klid, s tím se autoři vypořádali natolik citlivým a nementorujícím způsobem, že člověk v dnešní době zůstává stát v užaslém údivu.

• 26.6.2019  22:40

To je strašně smutnej film. Spoustu těch příběhů je úplně reálnejch. A těch životem semletejch ksichtů a podělanejch životů taky. Jendou se někdo koukal kolem sebe otevrenejma očima a nepotřeboval být za každou cenu umělec.

• 15.5.2019  13:49
    Hra o trůny - Zimohrad (S08E01) (epizoda) (2019)

Mladí a neklidní, díl 13756, Blekotání na výletě na Kulíkov.

• 15.5.2019  13:47

Takže všechny ty postavy, které měly nějaké charaktery, to jenom předstíraly, že, ale všichni jsou vlastně úplně nudní Dušíni, jen občas trochu nerudní, ale kdo by nebyl s takovou partou plantážnickou, vyvraždil jsi mi rodinu, nevadí, zabils mi bráchu, nevadí, jsme přeci všichni jedna velká rodina. K ZBLITÍ!

• 15.5.2019  13:31
    Hra o trůny - Dlouhá noc (S08E03) (epizoda) (2019)

Písně děje o hovně. Potmě.

• 2.5.2019  13:36
    Máša a medvěd (TV seriál) (2009)

Nevkus, hnus a kýč, umělá animace, odporná rusácká hudba, a trocha nezbytné smradlavé rusácké indoktrinace - už od mala.

• 25.4.2019  16:43

Nejslabší klasická pohádka.

• 25.4.2019  16:38
    Mravnost nade vše (1937)

Okázalé močení na společenské hodnoty se zjevně nosilo i za první republiky. Skutečně koncert - kokainista a kurevník Haas, prostitutka Mandlová, alkoholička Ferbasová a morálně flexibilní rutinér Frič, který by za peníze natočil asi i reklamu na Hitlera. Navíc počet vtipných momentů je drasticky nižší než počet nudných, trapných a diváka urážejících momentů.

• 25.4.2019  16:15

Cynická kurtizána lepších vrstev se snaží hrát slušnou a hodnou, a do toho opět kvílí svým velevlezlým leptavým hlasem slizák Nový, který zde navíc chvílemi dokonce odkládá přetvářku a chová se přirozeně - jako dotěrný uslintaný loudil. Děj tak na 10 minut skutečného filmu nastaven na hodinu a půl, přičemž scénárista byl zjevně notně otupen opiem. Debilní mektavé dialogy pak doráží tentýž patla v roli režiséra, kde se vyžívá v nekonečném nastavování scén, a to za hranici snesitelnosti. Blueeeee... Celý film jen potvrzuje prostý nevyvratitelný fakt, že je sice možné, že se před rokem 1945 natočil film který stojí za shlédnutí, ale budou to výjimky které lze spočítat na prstech jedné ruky.

• 25.4.2019  16:04

Nuda s několika veletrapnými momenty, a král filmového slizu jako takový malus navíc.

• 25.4.2019  15:36
    Kristián (1939)

A na scénu vstupuje Oldřich nový, a za doprovodu pleskavého zvuku kapek slizu odkapávajících na zem kvílí "jen pro ten dnešní den...". Sám nevím, proč se ve všech prvorepublikových sračkách obecně mluví hlasem, jak kdyby jednomu stál někdo na koulích, ale Oldřich nový tohle dotáhl do odporné nevábné dokonalosti. Dokonce se i tváří tak, jako kdyby mu někdo zarazil do zadnice kus nehoblované kulatiny. Tohle by se mělo z profylaktických důvodů zlikvidovat ve všech kopiích.

• 25.4.2019  15:31
    Když Burian prášil (1940)

Když se v jednou filmu sejdou mistr světa v pitvoření Burian a slizoun Nový, nemůže vzniknout nic jiného, než toto neuvěřitelně trapné "dílo". O obvyklém "spádu" prvorepublikových černobílých zpatlanin, kdy většinu "děje" tvoří zbytečné, hloupé, vyumělkované a nikam nevedoucí dialogy o hovně, ani nemluvě.

• 15.4.2019  13:51

Žádná cenzura, žádná sebekontrola, žádné pochybnosti, žádná překážející znalosti, a názor silný jak klasický český drnokřupanský pivní alkoholik v pase (a taky tak moudrý). Další level konsepicira.... koseparice... konospermace... srát na to, prostě takový to víte co - spiknutí pro všechny ty, co jim někdo posral život tím, že je vyhodili i z popelářského učiliště, nebo jsou prostě moc pomalí i na to, aby mohli jet v chemtrails a morgelonech.

• 8.4.2019  00:22

Tenhle film přesně ukazuje, co jsme zač. Možná se mezi námi najde pár Morávků, Balabánů nebo Kubišů, ale většinou jsme přesně to stádo, které je s každým rychle hotové a jakmile je šance, jde si vzít "co mu patří". Ostatně mám vážně obavy, že být na tom místě, tak se dost možná svezu s davem a chovám se úplně stejně.

• 1.4.2019  15:37

Z Nového ten sliz odkapává podstatně větším tempem, než jakým odsýpá tahle utahaná nuda.

• 9.3.2019  11:03
    Politický kabaret (TV pořad) (2019)

Jarda odhalí ty nejteatrálnější politické šašky, aby je pak jako mávnutím kouzelného proutku odhalením svého projektu List všechny překonal a strčil do své barevné, rolničkami poseté kapsičky.

• 8.3.2019  16:09
    Vánoční Kameňák (2015)

Rasistické hovádko F.A. Brabec navázal na tradici svého předchůdce, rasistického hovadissima Jána Nováka, a přispěl svou troškou do mlýna na zadaném úkolu, přesvědčovat nadále spodinu společnosti v tom, že být rasista je úúúúúplně v cajku, protože i když jseš na podpoře, mlátíš ženu a děti, a v životě jsi dokázal akorát prochlastat svoje IQ ze 75 na 60, jseš v pohodě, protože seš bílej, takže seš rozhodně furt lepší než jakejkoli černej, vole. Autory tohohle humusu by neměli už nikdy nechat natočit ani reklamu na hajzlpapír.

• 8.3.2019  16:01
    Kameňák 4 (2013)

Musím trochu rehabilitovat pana Trošku. Když se špatný nápad přetaví ve špatný trapný scénář, doplní se to pořádnou porcí zlého špatného humoru a takové té oplzlé sprostoty ze 4. cenové, vznikne Kameňák (raz dva tři). Jenže ono se to dá, slovy dnešního světa, "vyhajpovat" ještě mnohem dál, a to co je již z podstaty posráno přeposrat ještě mnohem hůř. Hovado Novák, dvorní "režisér" nováckých "pokladů" pro mentálně retardovanou část populace, byl připuštěn k filmu, celý smrtící koktejl doplnil o vlastní nevkus, tupost a pořádnou dávku rasismu - a dno má novou polohu. P.S: pak se nemůžeme divit, že velkou část našeho slavného českého národa tvoří tupá, rasistická, xenofobní hovada, když se mohou rasistické vtípky vysílat ve filmu v hlavním vysílacím čase, a všichni se tomu od plic zasmějí. Hahaha.

• 16.2.2019  13:22
    MOST! (TV seriál) (2019)

Rasistické kecy a "humor" spodiny společnosti, scénář na úrovni slohovky ve třetí třídě, výprava smrdící laciností a herci, které asi vybrali stylem čím hůř tím líp. Že se Česká televize propůjčií k šíření rasismu a xenofobie jsem fakt nečekal. PitoMost na úrovni Pitomia. Čistá nula.

• 14.2.2019  20:44

Tento díl obohatil dějiny kinematografie nevídaným způsobem, neboť ve scéně Brzobohatý-Dítětová názorně ukázal, jak by vypadalo 50 odstínu šedi v realitě - kdyby šlo o realitu fanynek těch 50 odstínů.

• 12.2.2019  13:27

Tohle je pan příběh natočený panem režisérem. Ano, můžeme debatovat jestli to má nějaké drobné vady. Ale hodnotit to jako odpad, to skutečně vyžaduje značnou dávku pochopení pro komunistické dozorce a pohrdání těmi lidmi, jejich neskutečnou odvahou a utrpení.

• 12.2.2019  12:25

Bez toho porevolučního nevkusu a bezohlednosti je to najednou mnohem hezčí. Krásná Linda Rybová, příjemná hudba pana Uhlíře a dva kopečky nostalgie. Jistě, dalo by se tomu mnohé vytknout, ale já nechci, byla to taková příjemná tečka.

• 30.1.2019  13:28
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Dokoukal jsem to na začátek třetí série, a po počátečním pomýlení vysokém hodnocení sděluji svůj verdikt - je to nablblá telenovela, a to doslova a do písmene. Ze začátku jsem nějakou tu nelogičnost sem tam překousl, fajn. Jenže po několika dílech postupně vyjde najevo, že logicky se nechová nikdo. V podstatě všechny postavy mění své postoje a názory ze hodiny na hodinu a navzájem se pomlouvají jak drbny na kadeřnickém učilišti, a to s inteligencí odpovídající tomu kadeřnickému učilišti. S výjimkou R. Hoffmana a S Rafferty jsou naprosto tristní i herci ( v čele s naprostou neherečkou M. Markle, ze které jedinou uvěřitelnou roli hraje její zadek). V neposlední řadě, pokud chci předstírat, že se jedná o vysoce inteligentní právníky, nemůžu najmout bandu tupých ksichtů, sice pohledných, ale od pohledu neschopných vyřešit trojčlenku. Never more - ztráta času.

• 30.1.2019  10:50
    Bony a klid (1987)

Ne, ten film není dobrý. Objevují se v něm všechny znaky Olmerova neumětelství, nablblý scénář, špatní herci, špatná kamera, naprosto debilní dialogy, a v tomto případě ještě doplněno o nevkus 80tých let a k smrti otravné opakování dvou songů, které hrají v podstatě nepřetržitě (vlastně si moc nevybavím, kde je tam ta hudba od Soukupa). Plus jediný Olmerův tvůrčí znak - jakési obdivné vzhlížení k nevkusu a chátře. Jediné, co film vytahuje nahoru, je fakt, že si dovolil natočit příběh o vekslácích - což ale naprosto nestačí. Nelze ale upřít, že na rozdíl od ostatních srágor, kterými Olmer za svůj život poskvrnil planetu, není tento film zcela odtržený od reality, ale jen trochu. 30%

• 28.1.2019  18:00
    The Perfect Kiss (2018)

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo natočit film, který nebude tak nějak levně potrhle špatný jako Ed Wood, ale bude natočený vážně, s reálným rozpočtem, a přitom bude tak dokonale komplexně špatný v každém myslitelném ohledu, že zůstanete užasle zírat? Je to tady. A řekněme si to na rovinu, M. Adamcová neměla být nikdy herečkou, natož režisérkou, a také jí nikdy nebyla a není. Lucie Vondráčková byla sice teen hvězdička, ale buď není herečka, nebo má neomylný čuch na špatné filmy (dobře, nejasný zpráva ano, ale ta nebyla o ní). K samotným kvalitám filmu - příběh není blbý, příběh je prostě debilní. Většina "kladných" postav jsou v podstatě psychopati. Herci neherci se pitvoří jako o život. Romantické je to asi jako blow-job od druhořadé šlapky, a co se týče komediálních vlastností, obvykle člověk tak nějak čeká, že se zasměje. Ovšem humor "scénáristky" Babinčákové je takový tupý, zlý a slizce sprostý, že to není vtipné ani trapné, ale prostě jen nepříjemné jako dloubnutí pod žebra. Dlouho jsem se u sledování filmu nepřistihl při pocitu, že se stydím za to, že se na to dívám. A u tohohle ano. P.S. kdo posílá peníze za negativní falešné recenze, může napsat, pošlu mu svoje číslo účtu. P.P.S: svěží komedie? Spíš pořádně zatuchlá.

• 28.1.2019  16:41
    Amadeus (1984)

Tohle je zajímavé. I přes objektivní nevýhodu danou použitím 200let staré hudby ten film působí neuvěřitelně dynamicky. Neumím říct čím to je, protože klasická hudba je asi tak zábavná, jako sledovat jak schne lak - ale funguje to. Těch otravných klavírních trylků je tam sice až moc, ale zábava je to náramná.

• 28.1.2019  12:25
    Lajna (TV seriál) (2017)

Kolečko zase zrecykloval svůj jediný nápad - a nechal "Laviho" zestárnout o patnáct let.. Ano, to že kopačky a hokejky nejsou zrovna myslitelé, se tak nějak ví, a občas se z toho dá něco vytěžit. Ale nakolečkovat vypatlaného magora, který se nevyznačuje ničím jiným než tím že na všechny řve jako kokot, skutečně nestačí. Navíc je na tom naprosto zoufale vidět lacinost. Krom Lichého žádný slušný herec, všehovšudy 6 postav + kompars, jeden byt a jeden pokoj, plus 30 vteřin na zimáku - ubohé. 20%

• 17.1.2019  14:42

Tento film ve mně vzbuzuje rozporuplné pocity. Na jednu stranu - ano, šílený život sirotků ve slumu, dětská naivita vs. hovada mrzačící děti aby pro ně žebrali, to vše je skoro naturalisticky podáno ve stylu Města bohů, skoro na hranici únosného a fyzicky nepříjemného. Na druhou stranu, ta druhá linie, ta "optimistická", kulhá v každém myslitelném ohledu. Hlavní hrdina připouští, že neumí číst, ale v call centru bez problémů vyhledá číslo které potřebuje. Hlavní hrdinka chudému hrdinovi do ksichtu vpálí, že bez peněz ani ťuk, a radši bude za peníze a pohodlný život píchat tu s mafiánem, tu s jeho nohsledy, ale jakmile je na stole "dvacet v indických", to je najednou zamilovaná až po uši. To bych ještě pochopil, kdyby to šlo do ztracena a v podtextu bylo jasné, že štětka čajválu zase oholí a kopne do prdele, ale hned na to přijde bollywoodský taneční konec.... To má být jako happyend, nebo nějaký záměr autora, který je v něčem dobrý, jenom já jsem to nepostřehl? P.S: o tom kolonialistickém akcentu v otázkách ani nemluvě, to se Boyle vyznamenal.

• 9.1.2019  09:50

Michael Bay vysadil valium a jeho démoni se urvali ze řetězu. Chudák Hopkins - proč má tohle zapotřebí, to fakt nevím.

• 9.1.2019  09:48

Bez sliznatého máloštětinatce Šišly Přeblafa je to blbé, až debilní, a nudné, ale ne tak odporné.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10