• Fantasy

Hvězdná pěchota (1997)

Masakrózně zábavná parodická komedie. Ale chápu, že jestli se nkdo na to dívá jako na akční scifi, musí odejít zklamán - to by bylo asi jako jít na Kmotra a čekat rodinnou komedii.

Rambo: První krev (1982)

Tak takhle si představuju film. Na začátku se ukáže kdo je kdo, dá se prostor pár hlavním figurám aby se ukázaly, a pak se to rozjede na 110% a nezastaví se to až do konce. Bez mrtvol, bez zbytečných nechutností a gejzírů krve. A přitom to vůbec není blbé. Dokonalost.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Svoje mouchy to má. Ale z jednoho důvodu jdu na plnou. Pokud skutečně toto reflektuje skutečný příběh (a podle zahraničních recenzí zúčastněných ano), je alespoň vidět, jak úzká hranice je mezi normálním pracujícím, průběžně pochlastávajícím "slušným občanem" s bytem a kreditkou, a mumlající imrvére ožralou troskou na heráku spící pod mostem. A jak "málo" stačí. A dal bych to jako povinnou četbu pro všechny ty "slušné čechy", co by všechny feťáky postříleli a bezdomovce vyvezli za město aby tu nesmrděli. P.S. scéna kdy ožralej "slušnej spisovatel" psychicky vydeptá "houmles" kámoše před svými známými, je masakr.

Dovolená s Andělem (1952) odpad!

Nevyslovitelně odporná záležitost, ještě mnohem odpornější než odpadní dvojka na horách. Dokud soudruzi dělali propagandu o hrdinných vojínech, dalo se to snést. Ale nasrat propagandu i do obýváku a na dovolenou je zu viel.

Anděl na horách (1955) odpad!

Komunistická agitka. Už jenom idea, že se jezdí na dovolenou jak určí komise, po jednom, a na určená místa, je na pěst - pro všechny zúčastněné. Fujtajxl. Sice o něco menší hnus než jednička, ale stále hluboko v záporných hodnotách. Žádná z eventuálních "kvalit" filmu nemůže ani z 10% vyvážit všudypřítomnou komunistickou propagandu - to se nám to dobře pod vedoucí úlohou strany a SSSR dobře rekreuje, že, soudruhu. Tož co by ne, píše se rok 55, kulaci jsou už povětšinou v lágrech, hajzlové, hlavní nepřátelé státu visí nebo kroutí doživotí, a ostatní sebranka přispívá budování socialismu jáchymovským uranem, tak co bychom se my vyvolení loajální soudruzi a soudružky nerekreovali. Humus na n-tou.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Před odpadem to zachránil pouze fakt, že moje nejhorší obava, že odněkud vyskočí ještě tofu, se nenaplnila.

Profesionálové (1977) (seriál)

Kvalita, realistická akce, zábava, britský humor. Co víc od takového seriálu chtít.

V Bruggách (2008)

Ten mrtvek kluk na začátku mi vadil, ale jinak je to skvělý.

Mrazík (1964) odpad!

Odpad s nepochopitelným nádechem legendy. Vidíš Ivana a máš chuť mu vrazit ránu. Vidíš Mrazíka a máš chuť mu vrazit ránu. Stejně jako Marfuše, hnusně unylé Nástěnce, nepříjemné maceše a servilnímu Hříbečkovi. Zezačátku se jeví jako normální aspoň ta Jaga, ale po chvíli je taky na facku. Navíc se tahle ruská odpornost cpala horem spodem do všech obýváků rok co rok, stejně jako se Rusové nasrali všude kam je nikdo nezval. Ruská národní povaha je tady tak nějak podivně "idealizována", že si člověk po několika minutách přeje, aby se všichni už radši ožrali a začli blábolit nesmysly, aby to bylo snesitelnější. Pak si člověk uvědomí, že většina dialogů blábolení je, a agonie pokračuje. K tomu připočtěme to, že zcela po ruském zvyku je to celé neuvěřitelně zfušované. Možná to mělo fungovat jako nějaký nástroj na poškozování dětí v raném věku, aby si socialistický smrad v ruské říši zla odmala zvykal na to, že všechno je tak nějak divně ubohý a špatný. Dal bych 20% za Filipovského dabing a ulehčení, že to už nikdy nebudu muset vidět znovu, ale vzhledem k tomu že původní hodnocení je hrubě v záporných číslech - ODPAD!