Vilík: Rychle a vesele (2018)

Šel jsem na to jen z čiré zvědavosti - dostavila se strašná rakovina očí. :D

MOST! - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Dobrý díl. O osudu přesunutého kostelu v Mostu jsem se dozvěděl právě díky tomu dílu. A Zdeněk Godla je herec, o kterém ještě uslyšíme!

MOST! - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Po prvním dílu můžu říci, že jsem byl dosti šokován kvantem peprných poznámek na jistou skupinu lidí v České republice, a že tohle vůbec managementem ČT prošlo. Nicméně účel světí prostředky a já se první polovinu seriálu náramně bavil. Nicméně když skončila geniální pasáž s Poštou pro tebe, jakoby seriálu najednou chyběl nápad jak diváka upoutat. Uvidíme, co nám tento seriál ještě ukáže, respektive čím nás bude šokovat. Uděluji politicky nekorektních 60%.

Sobibor (2018)

Nadprůměrný a silný zážitek.

Utøya, 22. července (2018)

Tady by pomohla kratší stopáž filmu. Hodina a půl povídání za zvuků střelby jednoho šílence.

Bílý tesák (2018)

Tato evropská verze americké klasiky splnila svůj účel na jedničku. Dle mého názoru trochu jiný styl animace, než jsme zvyklí u hollywoodských animáčů právě zdůrazňuje tu neméně skvělou odlišnost v pojetí francouzské režie. Jedná se o skvělý Tesáka i jeho maminku si člověk zamiluje již od počátku, co na tom, že prvních zhruba 20 minut prologu se divák nedočká žádné konverzace? Místo toho dostaneme nevšední zážitek, kdy se podíváme do nitra kruté přírody Aljašky a Yukonu očima malého Tesáka a jeho starostlivé maminky. Film má také pointu a je v souladu s duchem současného diváka všech věkových kategorií. Co dodat? Nádherně zfilmovaná knižní klasika z mého dětství. Smekám a merci! :)

Hitlerovi šampioni (2016) (TV film)

Neskutečně mrazivé záběry, které rozhodně stojí za to vidět. Atmosféra olympijských her v třicátým-šestým je elektrizující. Působivé snímky Riefenstahlové, skvělý Jesse Owens a na tu dobu úžasné výtvory německých automobilek - tři důvody proč vidět tenhle dokument.

Kono sekai no katasumi ni (2016) odpad!

Tenhle národ nemá žádnou sebereflexi a tenhle film je zářným příkladem.