Vybíjená (2015)

Češi neumí točit oddechové komedie. Tohle je spíš drama než komedie a opět zavalené melancholií a vzpomínkami.

Terminator Genisys (2015)

Arnie zachraňuje celý film. I když už to není ono, prostě tam patří. Emilia Clarke je šikovná holka, ale určitě se se svým panenkovským obličejem nehodí na roli Sáry Connorové. O cestování časem a časové kontinuitě se musí scénáristi učit z filmů jako "Návrat do budoucnosti", kde je aspoň nějak dodržena logika. Tady to byl samoúčelný a vypočítavý zmatek. A co je nejhorší - není tu žádná terminátorovská atmosféra, přestože je zde recyklováno snad vše včetně hudby, postav i některých scén. S tou přemrštěností začíná jít veškerá atmosféra a příběh do pr*ele. P.S.: Závěrečná písnička v titulkách dokazuje, že je něco špatně.

Kód Enigmy (2014)

Důležitý film o 2. světové válce a společnosti. Neznám celou problematiku, ale je mi jasné, že se některá fakta budou lišit.

Koktejl (1988)

Uznávám, že hodnotit film 27 let po jeho vzniku není úplně fér, ale tohle byl prostě film o bezpáteřních egoistech vykládajících blbosti s rádoby poučnou pointou.

Ex Machina (2014)

Chytré, k zamyšlení, pěkný vizuál i zvuk. Doufal jsem v jednoduchou podívanou s chytrými dialogy a nebyl jsem zklamán. Jen závěrečnou scénu bych viděl tak o 5 minut dřív.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Velká nadsázka. Proč ne. V dnešní době už hold princezny za odměnu nedávají jen polibek.

Velká nádhera (2013)

Nevím... Hrozně roztahaný, ale ty myšlenky se vlastně tlačí celý film. Krásné záběry, zajímavá kombinace hudby, nekompromisní názory, zvláštní osudy. Stojí za shlédnutí a přemýšlení.

Předčítač (2008)

Nemůžu si nevzpomenout na Otázku viny od Karla Jasperse (zvlášť když ji ve filmu zmíní). Tady se jedná spíše o zvláštní vztah a etika je zobrazena jen jaksi neúplně a hodně zaujatě. Označení romantické drama je výstižné.

Zátah 2 (2014)

Těžko tenhle film nějak komentovat. Brutální bojové scény, výborná kamera, dobré podladění hudbou, mafiánský příběh... ale zdlouhavý a zmatený... a jelikož mi byly osudy všech postav úplně jedno, vlastně trošku zbytečný.

Birdman (2014)

Velmi zajímavá forma, zajímavý hudební podklad v podobě jazzových bicích, zajímavá kamera, výborné herecké výkony. Ve výpravě jsem se občas ztrácel a filosofická myšlenka mi trošku unikala. Zvláštní film, místy vtipný.