Vřískot (2022)

U téhle série a mého hodnocení bude vždy hrát roli nostalgie. Nikdy nezapomenu to nadšení a euforii z prvního dílu, které už s dalšími díly nic nepřekoná, avšak neodradí mě to dívat se na všechno, dokonce i na ten seriál, který se v třetí sérii potopil těžce ke dnu. Stará parta se setkává s mladou generací, jíž vévodí čím dál populárnější Jenny Ortega. V podstatě se díváme pořád na totéž dokola a stejně jako v případě Rychle a zběsile, já se asi budu dívat i na 55. díl...

Pánský klub (2022)

Jelikož mám hodně rád divadlo, neurazí mě téměř nikdy filmová adaptace, pokud se nejedná o nějaký zjevný průšvih. Na Jezerce jsem nebyl už řadu let, takže nemám možnost srovnání. Zjistil jsem, že filmové obsazení neodpovídá zcela tomu divadelnímu. Možná měl film nalákat na Mádla s Polívkou, kdo ví. Průměrná komedie s několika povedenými vtípky, scény a hláškami.

Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

Když jsem žil v Paříži, šel jsem do kina na Proroka. Ve všech filmových médiích jsem četl ódy na Tahara Rahima, jak se zrodil nový filmový talent. A jak tehdy, tak tentokrát musím Francouzům dát za pravdu. Jeho role není vůbec jednoduchá a zvládl ji na výbornou. Zajímavou složku filmu představuje (Ne)souboj Jodie Foster a Benedicta Cumberbatche. Shailene Woodley představuje už jen třešničku na dortu celé herecké sestavy. K příběhu - kdy už konečně nějaký Demokrat tu odpornost jménem Guantánamo zruší, zavře a navždy pohřbí?!

Záletníci (2020)

Italská verze má dokonce o pár procent více než francouzský originál, což mě dost překvapilo. Kromě plakátu, Dujardina a skutečnosti, že se mi povídkový film navzdory špatným hodnocením a kritikám celkem líbil, jsem na francouzský originál úspěšně zapomněl, takže mi nevadilo na Netflixu pustit italskou verzi. Podle mě je slabší, ale rovněž koukatelná. Nejlepší povídky jsou ty hotelové.

Malá smrt (2014)

Francouzština je nádherná - mrtvá příroda znamená zátiší a malá smrt orgasmus. Orgasmů v tomhle filmu uvidíme docela dost v roztodivných situacích. Obohatil jsem se terminologicky o některé sexuální úchylky, o nichž jsem dosud neslyšel. Zábavná mozaika lidí trápících se v sexuálních vztazích s trochu zvláštním koncem.

Vyproštění 2 (2023)

Vyproštění se zařadí na ten užší seznam filmů, kde dvojka překonává jedničku. Alespoň z mého pohledu - jednička mě příliš nenadchla, za to dvojka zvláště s dlouhotrvající akcí útěku z gruzínského vězení mě oslovila rozhodně více. Pokud tvůrci směřují k vytvoření světa typu John Wick, můžeme se těšit ještě na hodně dalších dílů.

Střípky (2021)

Zvláštní film se zvláštní atmosférou, rozhodně určený pro neunaveného diváka. A to já jsem nebyl, musel jsem to vidět kouskovaně, což mě mohlo ovlivnit. Film pro tři oscarové herce a kupodivu musím konstatovat, že mě poprvé neiritoval Rami Malek, naopak se mi velmi líbil a skvěle se se dvěma dalšími hereckými bardy doplňoval. I když nemám rád tyto typy konců, u tohohle příběhu a snímku jej dokážu akceptovat, a tak nějak mi připadá přirozený.

Řekni to psem (2022)

Někdy se stane, že potěší film, u nějž bych to vůbec nečekal. Zvláště, když parádně sedne do nálady se vším všudy. Kdybych někomu ze svých blízkých před pár lety sdělil, že se mi líbila pejskařská romantika, tak by se mi vysmál a ťukal si na čelo. C´est la vie... Připadá mi, že všechno fungovalo - hlavní postavy, vedlejší postavy, psi, ústřední písnička. Já vlastně nemám co vytknout. Příjemná oddechovka na sobotní deštivé odpoledne. A navíc jsem si potvrdil, že stále miluju Bereniku :-D

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Po dlouhé odmlce jsem se k pirátům vrátil a nebyl jsem ani nadšen, ani vysloveně zklamán. Obsahově mi přišla čtyřka lehce neukotvena, zasloužila by si dramaturga a propracovanost, na druhou stranu Barbossa s Černovousem dokáží stále bavit a když se kolem nich začnou rojit španělsko-francouzské mořské panny, dodá to divákovi hned lepší náladu.

Motelové pokoje (2012)

Slušné herecké obsazení rozhodně nezaručuje kvalitní filmový zážitek. Motelové pokoje jsou toho víc než důkazem. Scénaristická slátanina nudná, nudná, nudná a ještě jednou nudná. Od odpadu ji zachraňují ty kreslené pasáže a jediná napínavá scéna z celého filmu - boxerský zápas Mika Tysona. Pokud se někdo bude chtít dobrovolně nudit bezmála hodinu a půl, může si pustit Motelové pokoje.