• Krátkometrážní

Abeceda (1969) (studentský film)

Je pravda, že mi behali zimomriavky po chrbte. Nemal som z tých pobehujúcich obrázkov a písmeniek dobrý pocit. Depresívna atmosféra je až explodujúca, je to však jediný hodnotný aspekt. Pochopiteľne ale umenie sa dá hľadať vo všetkom...

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Oh god, why?!? Ale veď išiel som do toho dobrovoľne, môžem nadávať akurát tak sebe... Nechápem tomu, prečo sa do takýchto sračiek vkuse vrážajú prachy? Dovidenia zdravý rozum, dovidenia logika, vďaka bohu aspoň za tie akčné scény. Na zbytok by sa bez Dominica Coopera ani nedalo pozerať. Chápem však, že väčšine ovečiek stačí atraktívny vizuál a namakaná rúbanica. Mňa potešil aspoň Linkin Park počas záverečných titulkov.

A co když je to pravda? (2005)

Jedna z tých lepších cukríčkových komédií. V podstate na hercoch stojí celý film, ale to nevadí. Sú sympatickí a divák im drží palce. Veľmi veľmi dobrá trojka. Možno inokedy, s lepšou náladou by som dal aj štvorku

Africké kočky: Království odvahy (2011)

V dnešnej dobe top dokumentov (väčšinou) z produkcie BBC sa Disney v tomto prípade absolútne nechytá. Africké šelmy sú poňaté až takpovediac detským spôsobom, keďže sledujeme príbehy zvierat, ktorých rozprávač označuje menami. Rovnako tieto africké šelmy neponúkajú žiadnu krv a aj tie antilopy a zebry akokeby pri každom útoku sa radšej sklonili za kopec a nechali poslušne zožrať. Slovom, Africké šelmy nie sú zlý dokument, majú skvelú kameru a ponúkajú skvelé momenty. V súčasnosti však už nespĺňajú limity a brodia sa v priemernosti.

Agent bez minulosti (2002)

Naozaj šikovný a inteligentný thriller. Agent bez minulosti má ale čudné tempo. Prvá polka má atmosféru a tempo vynikajúce, ale po skvelej automobilovej naháňačke v strede filmu tempo opadne a všetko sa zrazu začne ťahať veľmi pomaly a nudne. Našťastie posledná pol hodina opäť stojí za to. Po druhý raz sa mi The Bourne Identity páčilo viac, ale za svojim hodnotením si stále stojím. Aj tri hviezdičky si treba zaslúžiť

Agenti nula nula (2004) odpad!

Agenti nula nula nula a nula... Neskutočná stupidita!!!

Agnus dei (2016)

Kontrast racionality života a božej prozreteľnosti. Ťažko sužované osudy osôb onej doby, nad ktorými som sa nikdy nezamýšľal. Život nepíše jednoduché príbehy. 3/4*

Aha - dvaja v tom (2008) (pořad) odpad!

Relácia o dvoch retardovaných buzerantoch si ani nezaslúži komentár. Mastershit!

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

V podstate celé "Aj múdry schybí" je o tom istom "humore" Andrásyho a Vacvalovej. Najviac dokážu zaujať len tie zaujímavé výroky slovenských (len) dementných ľudí s IQ nižším ako boli opičie mozočky v Indyho Chráme skazy. No po toľkých rokoch vysielania by sa patrilo túto reláciu už ukončiť.