• Krátkometrážní

Klub rváčů (1999)

Prehľadávať katalóg IKEA a kupovať si veci. Potrebujem gauč, kúpim si gauč. Problém s gaučom mám vyriešený, vlastním gauč. A tá vec vlastní mňa! Palahniukova predloha je mierne chaotická, má však kopu detailov, ktoré vo filme jednoducho nie sú. Sprosto vynechané sprosté špecialitky, ktoré radšej nemenujem. Prvá pol hoďka filmu zbytočne preletí príbehom (polovica knihy) a v nasledujúcej hodine tak trochu nemá o čom. Napriek tomu to filmu svedčí a nebyť Fincherovej maličkosti, nebol by pojem Fight Club tým, čím je. Vytuningovaný záver v sprievode Pixies nadmieru potešil a spokojnosť sa dostavila. "Viem to, pretože to vie Tyler."

Hra o trůny (2011) (seriál)

V nedobytnom oceľovom brnení sa privalila medzi historicko-fantasy príbehy Hra o tróny. Seriál, ktorý vytvoril precedens v dĺžke života hlavných postáv a sa stal fenoménom. Dlhých 9 rokov ním žili mnohí a dlhé roky ešte aj budú. Seriál, ktorému ležal pri nohách celý svet... a na základe posledných dvoch sérií môžme potvrdiť, že tá najväčšia vďaka nepatrí tvorcom, ale samotnému stvoriteľovi týchto úžasných príbehov.

Muž na hraně (2012)

Zopár nápadov skĺbených do jedného ako-tak fungujúceho celku, ktorý postráda logiku a zmysel. Herecké obsadenie však ujde a hoci to tak nie je, Muž na hrane sa aspoň tvári inteligentne a cool. Vo výsledku ide o prostý thriller s mnoha negatívami, avšak v tolerantných medziach únosnosti.

Machete (2010)

Uznanlivo prikyvujem hlavou, keď sa pozerám na ten fake trailer po tomto. Machete bude (/je) kult a Danny Trejo sa vo svojej prvej hlavnej úlohe nemohol ukázať výstižnejšie. Škoda dlhej minutáže, každopádne to bolo potešenie sledovať Rodriguezku, Johnsona, Seagala alebo De Nira ako si užívajú svoje úlohy v takejto úchylárni.

Moje letní prázdniny (2012)

To je onooo!!! Bežiaci Mel s pištoľou v ruke a kopou bastardov v pätách je proste božský. Do toho krásne ironizovanie, dvojzmysly, Mexiko, väzenie, pečeň a vynikajúca oddychovka je na svete. Milujem ťa chlape, tak nerob kraviny a toč, kým ešte máš všetky zuby a dokážeš bežať.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Klišoidný príbeh a motívy postáv, no skvelo podfarbené pútavými súbojmi, výborným pesničkovým soundtrackom a sympatickými hercami. Never Back Down vyčnieva z priemerného radu, avšak ďalej sa nedostane. Každopádne výborná oddychovka.

Tohle je válka! (2012)

Zo začiatku mi Reese Witherspoon nepripadala ako kočena, kvôli ktorej by sa dvaja sympatickí bro´s mohli pozabíjať. Časom však všetko perfektne sadne a divák sa baví a baví. Chémia hlavnej trojky funguje na plné pecky a hoci som držal palce tomu druhému, všetko to dopadlo výborne. Príjemná a ľahká jednohubka.

Metropie (2009)

Ak jeden "fuckin´ normal guy" začne v hlave počuť hlasy, dej sa môže uberať mnohými smermi. Metropia však pláve vo svojských vodách absolútne nevyspitateľne. Naprieč európskymi metropolami a myšlienkami hlavného maníka škandinávci načŕtajú mnoho úvah. Vo výsledku však vnímajú človeka len ako povrchnú bábku samého seba, s črepinami obrazov svojich vlastných myšlienok. Metropia je pozoruhodná, zvláštna, nudná, neúsmevná depresívna šeď.

Oceán plastů (2009) (TV film)

Ľudstvo je v riti už dávno. Ťaháme však so sebou aj všetko živé...

Šmoulové (2011)

Šmolkovia chvíľku iritujú, chvíľu bavia, chvíľu nudia. Nebyť výborého N. P. Harrisa a ešte lepšieho Hanka Azariu, ktorý sa evidentne v úlohe Gargamela pekne vybláznil, nebolo by sa na čo pozerať. U Šmolkov pobavilo len to všadešmolkovanie. Ak som dal môjmu obľúbenému Garfieldovi, ku ktorému sa veľmi rád vraciam, len tri hviezdy, tu musím ísť nižšie. Tej nudy bolo až príliš, decká sa však určite zabavia výborne.