• Krátkometrážní

Kult hákového kříže (1998)

Tak silnú myšlienku som z filmu už veľmi dlho necítil. Prvá polovica American History X ukazuje silu týchto hlupáčikov, druhá polovica dokazuje, že náprava nie je nerealizovateľná. Aj skazení sa môžu napraviť. No a famózny Edward Norton v hlavnej úlohe je toho príkladom. Film si jednoznačne zaslúži plné hodnotenie už len za samotný presah. AHX by mali premietať na školách, pretože nad danou problematikou sa po tomto filme aspoň na chvíľu zamyslí hádam každý.

8. míle (2002)

Očakávania som nemal príliš veľké, zato zvedavý som bol na tento film dosť. 8 Mile je reálny príbeh obyčajného bieleho negra v uliciach Detroitu s až do očí bijúcou nudnou story. Tá však nie je nakoniec až taká nezáživná a celý film je prakticky dobre pozerateľný. Keby som mal 12 rokov, bol by to film môjho života. Je to však len tuctový a v prvom rade svojský film, no s kurevsky dobrou piesňou Lose Yourself, ktorá získala Oscara právom.

Quantum of Solace (2008)

Bol som opatrný a nemal som príliš veľké očakávania. Ale Quantum of Solace je perfektná bondovka. Drsná, tvrdá, nekompromisná. Casino Royale je síce len ťažko prekonateľné sústo, ale Quantum mu dýcha na päty. Pri akčných scénach som prežíval filmové orgie a hoci boli niektoré scény zostrihané až príliš, nevadilo to. Mám pocit, že Quantum of Solace je filmársky najprecítenejšia bondovka. Či už opera Tosca, dostihy, naháňačka v Taliansku, budova v púšti alebo súboje päsť na päsť, všetka akcia bola tak uveriteľná, že žiaru z ohnivých výbuchov a rany pod oko som skoro až cítil. Po niekoľkonásobnom zhliadnutí je to jednoznačných 5 hviezd. Síce menej suverénnych ako pri Casine, lenže 4 hviezdy by boli málo.

Akta X (1993) (seriál)

Tak konečne som sa do seriálovej legendy pustil aj ja. Zatiaľ po skvelej prvej a druhej sérii si nechávam ešte otvorené hodnotiace dvierka. Potrebujem na ucelenie svojho názoru na prípady Muldera a Scullyovej ešte nejakú tú sériu vidieť. Ale rozhodne ide o jeden z najpoctivejších seriálov svojej doby. Legenda...

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Som fanúšik seriálu, ale tie vulgárnosti hlavne v prvej polke tohto filmu mi pripadali tak trochu nasilu. Avšak vtipy našťastie prevyšujú a je ich tu požehnane. Dĺžka mi aboslútne nevadila, skôr som to bral ako jeden z vydarenejších dielov. "Tento film ovplyvnil moju detskú psychiku!"

Čtyři bratři (2005)

Štyria bratia sa snažili byť cool a celkom sa im to aj darilo. Logika však bola miestami úplne mimo. Dvaja chlapi si dajú 20 krát na hubu a nemajú ani krvavé ksichty... Na ulici je prestrelka, zomrie tam niekoľko ľudí a policajti sú v kľude.... jednoducho niektoré veci sa nedajú odpustiť. Slabé 3 * respektíve dobré 2 *

Street Kings (2008)

V podstate absolútne neoriginálny príbeh, ale tak perfektne spracovaný, že lepšie to hádam ani nešlo. Fakt korupcia je ako mor. Keď sa niekde objaví, začne sa prudko šíriť a dostane sa skoro na každého. Reflexia reality... Po dlhých troch rokoch som konečne videl nový film s Reevesom a spolu s Whitakerom tu zahrali koncert, na ktorý sa perfektne pozeralo. Pôsobivá kamera podporovala hustú atmosféru a výsledok bol naozaj výborný. Vo svojom žánri jeden z najlepších filmov. "Čo sa stalo s tým, že do väzenia majú chodiť len zlí ľudia?" - "Všetci sme zlí."

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Prečo to vlastne urobil? Ako vedel, že nastanú udalosti, ktoré sa stali? Ja sa môžem len pokloniť pred tak dokonalým človekom, že urobil niečo tak neprekonateľne ľudské a zachránil stovky neznámych detí a vniesol nádej a chuť do života niekoľko tisíckam ľudí. Nicholas Winton ani netuší akému množstvu ľudí vniesol niečo pozitívne do života, či už to bola samotná záchrana života, alebo len obyčajné zamyslenie sa nad samým sebou. Tie hviezdičky, ktoré dávam, patria samotnému Wintonovi, pretože ešte pri písaní tohto komentu plačem a rozmýšľam nad tým, že nič užitočné nerobím. Všetky tie uznania a vyznamenania, ktoré dostal, mu právom patria. Obdivuhodný človek. Ďakujem!

Země krvavého slunce (2005)

Ten tlstý ujo sa snáď nikdy v živote nepoučí a stále bude točiť takéto trapárny. V tomto "filme" môžem pochváliť len celkom slušnú hudbu.

Cellular (2004)

Prekvapujúci a svieži thriller s celkom slušným hereckým obsadením. Tempo je výborné a rýchlo to ubehne, no vyššie hodnotenie je nemožné.