• Krátkometrážní

Cellular (2004)

Prekvapujúci a svieži thriller s celkom slušným hereckým obsadením. Tempo je výborné a rýchlo to ubehne, no vyššie hodnotenie je nemožné.

Stalo se (2008)

Čakal som prepadák - pre istotu. Ale ono to taká strašná blbosť nebola. Potešil ma sympatický párik Mark & Zooey, primeraná dĺžka filmu a na moje veľké prekvapenie veľa silných momentov. Ale dobrý pocit z nich kazil humor, ktorý si myslím nebol vždy na mieste. Tak či tak Udalosť nie je v takých sračkách ako bola Dáma vo vode, naopak som bol nakoniec celkom milo prekvapený... Rozhodne však Shy už druhý raz podlieza laťku, ktorú si nastavil svojimi predchádzajúcimi filmami.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Zaujímavé, pôsobivé, pútavé. Napola je veľmi ojedinelý snímok. Kritika nacizmu je dosť veľká a je zaujímavé, ako sa Nemci snažili vymývať mozgy vlastným deťom už v ranom veku. Príbeh Friedricha Weimera je výborný. Ako chlapec z chudobnej rodiny dostane šancu vyrovnať sa svojim rovesníkom z vyšších vrstiev a tak sa chopí príležitosti. Ale počiatočná ideológia nacizmu sa postupne stráca a chlapec zisťuje, že nie všetko je sfarbené do ružova. Napriek dobrému pocitu z filmu nemôžem dať vyššie hodnotenie. Je to tak 3 1/2 hviezdy.

Kopačky (2008)

Už dlho sa nenašla komédia, ktorá ma tak príjemne a nenásline pobavila (naposledy to bol asi pred rokom The Bucket List). Mojím základom príjemnej romantickej komédie sú v prvom rade sympatickí herci, neklišoidný príbeh, príjemné prostredie a neopakujúce sa vtipy. Týmto všetkým sa môžu Kopačky pochváliť, ale samozrejme nielen tým. Prvé husle tu hraje Jason Segel a môžem povedať, že hraje perfektne. Tak sympaticky nesympatického chlapa som už dlho nevidel. Dve nádherné čerešničky na torte Kristen Bell a Mila Kunis dodávajú filmu krásu, príjemnosť a romantiku. Milujem energiu, ktorú do mňa dokáže dostať perfektný film, a práve teraz tú energiu v sebe mám. U mňa jednoznačne komédia roka!

Psycho (1998)

Stále premýšlam, načo tento film vznikol. Rovnaký scenár, nájazdy a uhly kamery, hudba, prostredie, jednoducho všetko... no predsa je to iné. Niekto asi mal potrebu prekonať Hitchcocka a jeho pôvodné Psycho, ale to predsa nie je možné...

Tropická bouře (2008)

Po prvých 15-tich až 20-tich minútach ma mrzelo, že na mňa čaká bláznivá vojnová komédia a nie akčná vojnová dráma, pretože tie scény na začiatku boli viac ako excelentné. Tropická búrka obsahuje jedinečné vychytávky a množstvo zábavných scén, bohužial rovnakú mieru trápností. Hluché miesta po perfektnom začiatku vyváži výborný záver. V rámci žánru je Tropická búrka jeden z najlepších filmov, v ktorom si tvorcovia dovolili mnoho vecí, ktoré by si iní nedovolili. Cruisea na konci si vychutnal asi každý.

Interview s upírem (1994)

Atmosférou krásne nadýchnutý horor s najcharizmatickejším upírom Pittom a najdesivejším upírom Cruiseom. "Len sa neboj. Budeš mať možnosť výberu, čo som ja nikdy nemal."

Fast Food Nation (2006)

Filmy s kontroverznou problematikou majú u mňa malé bezvýznamné plus a určite ma zaujímajú a logicky medzi ne patrí aj Fast Food Nation... Na 99% sa podobné veci dejú aj v skutočnosti, no ja s tým nič nenarobím a je mi to (bezohľadne povedané) u riti. Samozrejme mi prišlo ľúto či už tých kráv alebo ľudí pri výrobe, ale aj ľudí, ktorí tie svinstvá jedia. Ale medzi nimi som určite aj ja a zatiaľ som živý a zdravý, takže určite ma to od najbližšej návštevy McDonalda neodradí. A čo sa týka filmu, myslím si, že väčšina známych hercov tu ani nemusela byť (Hawke, Willis...), film by pôsobil asi lepšie. Vo výsledku by som dal 2*, no za Avril (hoci hrala veľký kravský trus) pridávam pol * a beriem do úvahy aj malé bezvýznamné plus :)

Un homme de tętes (1898)

Ako mohli dokázať pred viac ako 100 rokmi urobiť také triky? Klobúk (respektíve hlavu) dolu :)

Sám doma 3 (1997) odpad!

Tak to bola paráda!!! Ten chalan mal faynové autíčko na dialkové a dokonca aj na ňom kameru. A celý dom mal len pre seba, no supeeer... a tí dospeláci boli takí zlí a trápne sa chovali. Ale ten chalan bol perfektný, paráááda