Madam Web (2024) odpad!

The Marvels je oproti tomuto oscarová záležitosť :D

Loki - Velké poslání (2023) (epizoda)

Maga turbo epic emotivne poeticke zakončenie nie celej serie, ale celeho pribehu a characterovej cesty Lokiho. Teraz poviem niečo možno trufalé, ale Iron Man už nemá podľa mňa najlepší charakterový vývoj v MCU ale predbehol ho Loki. Tí ľudia čo aj po tomto majú potrebu viesť sa na vlne škodoradosti (napríklad z The Marvels) a hlásiť ako je po Endgame MCU mrtve, dajte si facku, lebo nie, nie je. Očividne to stále vedia keď naozaj chcú a dajú priestor naozaj talentovaným ľuďom.

Marvels (2023)

Čiže videné a len sa mi potvrdilo, že väčšina ľudí čo tu odpadujú to fakt nevideli. Áno nepatrí to medzi top Marvelovky, ale je to určite lepšie než prvý diel, než Thor 4 aj Quantumania. Konečne tu Carol ukazuje svoju ľudskú stranku, ma chyby a emocie, čo bolo najväčším nedostatkom jednotky. Chemia medzi trojicou hlavných postav je najsilnejšou stránkou tohto filmu a funguje veľmi dobre. Efekty a akcia sú tu priemerné a miestami aj nadpriemer. Humor tu netlači na pílu ako v Thorovi L&T a nechava važnym momemtom pekne vyniknúť, čo bola moja najväčšia obava na zaklade trailerov, ale nakoniec sa nenaplnila. Záporačka mid, motivacie a prevedenie fajn ale na konci veľmi lajdacky zakončený jej pribeh. Celkovo sa však jedná o veľmi kompaktnú a dynamickú komiksovku. Skutočné hodnotenie hlavne kvôli postavám nakoniec solidnych 75%. Nedajte sa hejtermi odradiť, choďte do kina a urobte si vlastný názor.

Loki - Věda/Fikce (2023) (epizoda)

Nie je filler ako filler. Toto je správne urobená filler epizóda, ktorá rozvíja postavy a dáva im ešte väčšiu hlbku, pričom pekne pripravuje pôdu na finále, ktoré isto trafí klinec po hlavičke. Po scenaristickej stranke bezkonkurenčne najlepší seriál (možno aj projekt ako taký) od MCU.

Loki - Srdce TVA (2023) (epizoda)

Wow, just wow. Toto má väčšie grady než väčšina filmov. Je až neuveriteľné ako toto pôsobí ako finale serie a pritom mame pred sebou ešte ďalšie dva diely… pri Marvel serialoch sme pritom zvyknutí na opačný problém, že epizod je málo a všetko je narychlo. U Lokiho však tvorcovia zvladaju bravurne vyskladať komplexny a pútavy pribeh založený výlučne na postavach už po 4 dieloch. Ľudia čo sa tu opušťaju nad tym ako si to väčšina užívame, kým oni tomu dávajú 2-3* sú proste uplne delulu a nikdy im nebude nič dobré, je mi vas strašne ľuto vlastne :)

Loki - 1893 (2023) (epizoda)

Asi najlepšie napísaná epizóda zo všetkých MCU seriálov vôbec. Tenzia medzi postavami a ich charakterový vývoj je tu úplne briliantný. Nestačí ma udivovať ako si tento seriál drží tak vysokú úroveň spracovanie po všetkých stránkach. PS: Prosím Disney nechajte si Majorsa za každú cenu, on si toho Kanga neskutočne dáva.

Loki - Bídák Brad (2023) (epizoda)

Absolútne nemám pochopenie pre hodnotenia 3* a menej. Toto je proste kinematograficky neprekonaný vrchol toho čo je seriálové MCU schopné nám dať, vážme si to.

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Perfektný cast, veď viete koho myslím. Trawn má strašne badass nástup, takto má vyzerať zaporak ktorý budí rešpekt a strach zároveň. Za mňa tento seriál prekonáva už aj Manda, lebo tu snáď ani nie je výplňová epizoda. Každá jedna časť je absolutna nalož akcie, referencií a posúva dej ďalej. Finále bude isto veľké.