Amarcord (1973) odpad!

Italskej film, kde pochopíte, co znamená "itálie" v domácnosti. Fellini může vzpomínat na své dospívání. Ať si vzpomíná. Ale co na tom každej vidí? Má to být komedie? Kde je pak humor? Proč to všechny ostatní baví a mě ne? Dost úchylné mi přišlo očumování tlustejch prdelí čtyřicetiletejch bab a jiné představy (no jestli ve svém dospívání onanoval při těchto představách i Fellini, tak chápu, že točí takový blbosti). A proč se to vůbec jmenuje Amarcord? Kua dyť je to úplně nesmyslný. A co má každej s tou prsatou trafikantkou? Se z ní mám udělat? Ježiš a jak je to dlouhý! Bio Ráj byla úplně stejná blbost...

Plivu na tvůj hrob (1978)

Nahota a násilí, tak má vypadat správnej film. Drsnej film, ale dobře jim tak. Chudák ženská. A ještě taková hezká - ty vlasy, ta postava, obličej, bobr, no sen. Ti poslední dva teda mohli chcípnout nějak líp, ale to už se dá odpustit. Když znásilňoval ten druhej znásilňovač, tak jsem asi pochopil, co to znamená ten váš pojem "přehrávání". Herecké výkony nebudu hodnotit, protože je to jen vedlejší produkt tohoto filmu. Každopádně ta baba to hrála dobře. Natočení tohohle filmu chtělo asi hodně odvahy, ale pravděpodobně ještě víc odvahy chtělo v něčem takovým hrát hlavní oběť. Nejen, že se v celým filmu pohybuje skoro výhradně nahá (sic se nemá za co stydět), ale ještě je tam tak zneužívaná a pak vraždící. No, pěkná role.

Bony a klid (1987)

A Frankie Goes To Hollywood a dokola a furt a furt dokola... Skvělé vykreslení doby - to bude tím, že to bylo v té době natočený, ch! Nemá smysl komentovat, musí se vidět. Hlavně ti příslušníci VB: "Nedotýkat se." nebo "Buďte tam zticha!", to je fakt prdel.

Rachot v Bronxu (1995)

No dějově od toho nemůžete čekat nic úchvatnýho, spíš naopak. Jedinej důvod, proč se na to koukat, jsou ty bitky a klasický zranění z natáčení při závěrečnejch titulcích. A ty lahve, co se tam s nima furt mydlijou, jsou z nějakýho divnýho skla. Moc rozbitnýho. PS: a první nelogická věc, co mě pobavila, byl ten kluk vozíčkář a měl gatě s prošoupanejma kolenama...

Zlatíčka pro každého (2001) odpad!

Ach jo, další romanťák z prostředí herců. Už mě to sere tyhle braky. Byl jsem celkem klidnej, dokud se tam neobjevila Julia Roberts. To mi začlo být jasný, že to fakt bude šit. Protože pak už jsem nemohl čekat nic jinýho, než kdy začne Robertsová mít s někým nějakej románek. Kdo mě taky zklamal, byl John Cusack, kterej se nechal ukecat do takovéhle blbosti a Christpher Walken, kterej byl sice nejstylovější, ale poslední dobou hraje v samejch pytlovinách. Kdyby tam nehrála Roberts, tak možná jednu hvězdičku přidám.

Aberdeen (2000)

Nejdřív jsem si říkal, že to bude trapas nebo jeden z těch filmů Filmovýho klubu ČT, na který se sice rád kouknu, ale už nikdy více. Trapas to sice nebyl, ale to druhý je pravda. Bavilo mě to, hlavně ty alkoholické excesy a neustálé hádky mezi těma dvěma. Rušivej element byla určitě matka, nejen svou filmovou účastí, ale i herečkou. Myslím si, že kdyby tam vůbec nebyla, tak by to bylo zajímavější. Jinak potěšilo mě, že hned den po jejich shledání umřela. Škoda toho dojemnýho konce. Lena Headey se mi líbila nejen svým vzhledem (to její jakoby pozvednuté obočí jí dělá fakt sexy pohled) (ty scény, kdy nestydatě ukázala kozenky taky nebyly k zahození), ale i po herecké stránce.

Žít po svém (2005)

Tomuhle filmu podle mě není co vytknout. Ani jsem nevěděl, kdo to natočil, ale bylo mi jasný, že je to ten, co udělal Pravidla moštárny nebo Co žere Gilberta Grapea. Jeho styl. Nezapomenutelné dialogy: "Byla to autonehoda." "Říká se nehoda, protože to není nikoho chyba." "Ne. Říká se nehoda, aby se vinní cítili lépe." Nebo na konci: "Pohřbíš mě vedle Griffina?" "Neměl bys nejdřív umřít?" Když už se tam objevil humor, tak byl úplně přirozenej a jemnej, třeba jak se jich ta holka ptala, jestli jsou teplouši. Po herecké stránce bez chyby. Redforda jsem už dlouho neviděl, ale neztratil nic ze svého umu. Freeman si zas u mě napravil reputaci, protože poslední dobou hrál v samejch blbostech. Aji Jeniffer a ta její dcera, aji šerif byli v poho. Příběh silnej. No prostě nenudil jsem se.

The Hobbit (1977) (TV film) odpad!

Hej ne. Snažil jsem se na to v dobré vůli chvilku dívat, ale to nešlo. Animace fakt hnus, i když beru v úvahu rok vzniku. Ale hned ze začátku je mi jasný, že to osekávají jak můžou a když tam začli zpívat, tak jsem to začal šoupat. A udělal jsem dobře. Skřeti vypadají jak z Gumídků a ostatní potvory taky, je to prostě pohádka pro dětičky se vším všudy.

Poslední výsadek (2005)

Nemám rád filmy, ve kterejch nacisti mluví anglicky a tohle je další z nich, kterej mě o své kvalitě nepřesvědčil. Ani jsem nevěděl, jestli Roden a ten druhej jsou Němci nebo kdo, prostě ta angličtina v tom dělá zmatky, když to mají být Němci. Po pravdě, jediná věc, co mě u toho udržela, byl Roden, Zane, Madsen, ten s tou jizvou na tváři a seržant Powell. Nevím, proč si Roden tuhle roli vůbec vybral - velký mínus. Ten tlustokožec plešatej Gustav mi byl krajně odpornej a nesympatickej a mluvil přes nos a to mě celou dobu hrozně štvalo. Ono celkově ty angličtiny většiny postav byly takový divný, aspoň myslím. Děj byl propletenej a někdy to bylo až moc absurdní. Snažili se to zlehčovat humornejma drsnejma hláškama (hlavně ze začátku), ale moc se nezadařilo. Řemeslná práce při přestřelkách taky dost amatérská, stejně jako výbuchy a jiné efekty.