• Krátkometrážní

Je třeba zabít Sekala (1998)

Po pelíškach je tento film pre mňa najpôsobívejším filmom zasadeným do nášho prostredia. Jiří Křižan ako jeden z najvýznamnejších českých scenáristov vôbec odviedol skvelú prácu. Dialógy sú prepracované, zápletka veľmi slušná. Príbeh vykresluje dve strany bojujúce proti sebe. Postupne však tvorcovia filmu ukazujú, aže sda tu vlastne jedná o 3 strany, ktoré sa dostali do konfliktu, ktorý má iba jedno riešenie: Je třeba zabít Sekala. Samotné vyvrcholenie je výkresom, na ktorom je pekne zobrazené, kam až je človek schopný zájsť pre svoje dobro. 85%

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Neskutočne mi Burton trafil do vkusu, keďže som fanúšik hororov, ale aj muzikálov. Vynikajúco zladený strih s kamerou a audio stránkou. Pre mňa určite na 4,5*,

Rivalové (2013)

Pre mňa vynikajúci film, so scenárom, s akým ma (okrem Intouchables) za posledných 5 rokov žiaden film neoslovil. V hlavných postavách vidíme dve diametrálne odlišné charaktery, ktoré majú spoločné snáď len jediné, vášeň pre vysokú rýchlosť.

Příchozí (2016)

Snímok je určite hodný aj piatej hviezdy, no nezložil ma tak, ako som čakal. Kamera, prostredie v ktorom je film zasadený a aj herci sú naozaj na správnom mieste, no niečo, čo nedokážem vysvetliť mi na tomto filme chýba. Uvidíme, možno na druhý krát, možno pri predĺženej verzii.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Konštelácia "HVIEZD" robí z tohoto filmu tým Masterpiecom, ktorým si zaručene zaslúži byť. Skvelý Forman natočil skvelý film, v ktorom nechýba absolútne nič. Náčelník jednoznačne výborná postava, škoda že sa mu vo filme nedostalo viac priestoru.

Klub rváčů (1999)

Majstrovské dielo Finchera. Knihu som nečítal, no film je vskutku skvelý. Odstupom času dávam 5*. Niekedy si proste treba nechať film uležať v hlave. BTW herecké výkony nemajú chybu. Druhý krát som vo filme nedôveroval takmer nikomu (okrem filmu HRA kde som nedôveroval absolútne nikomu). Legendárne oslovenie PANE si isto zapamätám ZHLIADNUTÉ ZNOVA - Je zvláštne, že si nepamätám Fight Club tak sarkasticky a cinicky vtipným, akým je. Film plný kontrastov. Film režijne a inscenačne dokonale zvládnutý. Som zvedavý, či bude aj o pár rokov pre mňa opäť iným zážitkom, ako naposledy.

Hoří, má panenko (1967)

Humor mi skrátka sadol. Forman odviedol skvelú prácu, nátura jednoduchšej časti českého národa tých čias je tu krásne zachytená, aj keď myslím že zámerne avšak veľmi vydarene jemne nadnesená.

Gravitace (2013)

Vizuálny zážitok, ktorý však na vizuálnej stránke začína aj končí. Príliš jednoduchý, nelogický a klišoidný dej ma nudil tak moc, že keby bola vizuálny stránka len o trochu slabšia, ani by som nedopozeral. Nejde natočiť dobrý film s focusom len na jeden jeho aspekt. 60%

Saulův syn (2015)

Skuknuté na prijmačkach na VŠMU. Inovatívne, množstvo skvelých nápadov ako umocniť atmosféru. Kamera neskutočne skvelá. Príbeh taktiež úžasný. Nemam slov, Saulov syn je filmom, ktorý si isto zaslúži večernú debatu.

Zelená míle (1999)

Sú len dva filmy, ktoré ma takmer donútili plakať. Zelená míľa je tým, pri ktorom som mal slzy viac ako na krajíčku. Emocionálna bomba, ktorá sa mi navždy zapíše do pamäti a do mojej TOP 5.