Wrestler (2008)

Působí to opravdově a depresivně, což je kombinace, kterou u filmu můžu. Jak psali ostatní, jde opravdu o trošku jiného Aronofského, leč rozhodně nejde o špatný film. Naopak. Jde o jednoduchou zápletku s nikterak originálním vývojem, ale film poodkrývá pozadí tohohle šíleného sportu a vykresluje osud člověka, na nějž dolehnou chyby, jichž se dopustil v minulosti a zjistí, že jediné, co mu zbývá, je v tomto případě sport. A právě to jsou silné stránky Wrestlera, stejně jako to, jak skvělý je zde Mickey Rourke, pro kterého jde rozhodně (alespoň podle mě) o největší roli v kariéře. Co se týče Marisy Tomei, tak klobouk dolů (zahrála dobře a hlavně si myslím, že takovou postavu by chtěla mít leckterá třicátnice). Doporučuji.

Arabela (1980) (seriál)

Když jsem byl malý, tak to uspokojovalo naprosto vše. Pohádkové prvky, technické vymoženosti, skvělý padouch a skvělé epizody.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Nikdy jsem Zlatovlásku moc nemusel, ale vždycky jsem ji dokoukal :-)

Předčítač (2008)

Tak hned na začátek musim říct, že mě to celkem dojalo. O čem film je, je napsáno v obsahu, tak já jen uvedu, že Oscar pro Kate Winslet je rozhodně na místě. Docela mě překvapilo množství milostných scén a rozhodně jejich "nudita", a to především proto, že mi místy přišla až nadbytečná. Ne že by mi snad vadila, to ne :-) jen by to určitě nevyznělo jinak, kdyby jí bylo méně, ale zde se třeba hodně vycházelo z knižní předlohy, těžko říct. Také by stálo zamyslet se nad tím, jak by to vypadalo v němčině.. Hodně zajímavé to začne být ve chvíli, kdy se děj přesouvá do soudní síně. Od té chvíle sledujeme pěkné drama o lidech, kteří v té nejnevhodnější chvíli zvolí hrdost a ač k sobě něco cítí, nepomáhají si.

Fargo (1996)

Moc dobrý a dost drsný. Drsný především proto, že jde o film podle skutečnosti a při koukání jsem občas kroutil hlavou, co všechno se může stát. Brr. Z toho, jak na mě působil film na konci, a sice že shodou okolností je možné téměř cokoliv, leč že nejde o film, který bych musel vidět znova, jsem chtěl dát hvězdičky 4, ale.. Ale pak jsem přemýšlel, co vlastně bych filmu vytknul a na nic nepřišel. Vše je super - hudba, scénář (prostě realita), herci, kamera.. Proto *****

Poslední prázdniny (2006)

Slátanina. Co mě u takovýhlech filmů dokáže vážně rozsemát, není snaha o humor, ale geografické podfu(c)ky o naší malé republice. Ani to snad nebudu rozebírat, to se musí vidět..

Temný obraz (2006)

O předloze jsem snad ani neslyšel, ale film mě mile překvapil. Docela zajímavý pohled na blízkou budoucnost a problémy s ní spojené a především metodikou řešení. Kromě grafického zpracování, kteráé je přinejmenším dost poutavé a zajímavé, musím vyzvihnout herce, a to především Roberta Downey Jr., který hraje fakt zvláštního člověka, Keanu Reeves a Woody Harrelson mají také své dobré momenty a Winonu jsem hrozně dlouho nemohl poznat. Ještě bych chtěl podotknout, že ač je tu film zařazen do "vážnějších" žánrů, tak jsou tam některé hodně dobré hlášky a vtipné scény.. Asi to nebude šálek kávy každého, ale v případě, že máte rádi průkopníky grafického ztvárnění, neměli byste Temný obraz vynechat..

Maniac Cop (1988)

U tohohle filmu jsem se jako malý hrozně bál a postava Cordella mě děsila. Teď když se objeví na scéně a je mu vidět do obličeje, tak je to spíše úsměvné. Na druhou stranu je to docela dobrý béčkový film (a jak už to u nich bývá, tak samozřejmě s nějakými bratříčky v podobě dalších dílů), ale nezastírám, že hodně hraje zpětná vazba na dětství.

Mulholland Drive (2001)

Panejo. To mi dal pan Lynch pěkně zabrat. Docela rozumim zdejším váháním nad tím, o co teda vlastně doopravdy šlo. Přejdu to, jestli jsem se k něčemu dobral nebo ne, protože mě tak jako tak čeká druhé dívání a tentokrát budu připravenější: 10 klíčů k filmu od samotného Lynche + diplomová práce od Vojtěcha Ryndy na téma Anticipace a Mulholland Drive :-) Každopádně po prvním shlédnutí jde o dobře hutnou (asi) detektivku s vynikajícími hereckými výkony. Vyvalí se na vás velké množství postav a konec se postaví úplně na ruby. V ten moment začne mozkovna pracovat s dvojnásobnou frekvencí a když už jsem to začínal "dávat dohromady", tak samozřejmě přišla scéna, která vše jen více zamotala. Každopádně takové (relativně vzato) filmy mám rád a budu jen rád, pokud se budou točit další (pokud bude pan Lynch bude točit další, bude ještě lépe).