Zamilovaná zvířata (2007)

Já mám zvířata rád, takže se mi to líbilo.. Je tam od všeho něco, jak se různé druhy dvoří, jak spolu soupeří apod. Mně to dalo přesně to, co jsem od toho chtěl.

Valčík s Bašírem (2008)

Líbilo se mi to, ale neuchvátilo mě to. Musim vyzdvihnout formu, především jsou povedené "videoklipové" sekvence. Bez chyby je také hudební stránka. K záporům patří nudnost některých dialogů. Ta závěrečná sekvence je jen pro oko otrlejšího diváka. 80%

Tele Tele (2000) (pořad)

Duo Genzer-Suchánek má něco do sebe, ale ani oni to nevytáhli do vyšších pater hodnocení.. Asi nejvíc jsem se bavil při závěrečných titulcích a zkažených záběrů..

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Já měl pro tenhle pořad vždycky slabost, ale s postupem času se dalo velice dobře předvídat, které že příběhy byly natočeny na základě skutečných událostí, a které byly smyšlené.. Ovšem z těch ze škatulky "FACT" někdy běhal mráz po zádech ;-)

Favela Rising (2005)

Moc pěkný dokument o situaci ve favelách v Riu. Ač v některých pasážích vypadá jako antireklama na hlavní město turistického ruchu Brazílie, neboť jsou zde autentické záběry, které by odradily i otrlé dobrodruhy, je to o odhodlání člověka nabídnout dětem v již zmíněných favelách jinou alternativu života než dráhu drogového dealera či jiného zločince. Dovětek po závěrečných titulcích mluví za vše..

Elitní jednotka (2007)

Moc zajímavý náhled na brazilskou scénu, konkrétně na policejní jednotku BOPE, která si jde tvrdě za svým, což je potírání všeho špatného a všech, kteří s tím mají aalespoň něco společného, takže i policistů.. Hlavní dějovou linií je snaha velitele jednotky najít za sebe náhradu, sledujeme také jeho 2 největší adepty a to, jak se vyvíjejí... Film je natočen v dokumentárním stylu, což přidává na pocitu autentičnosti. Určitě mi zůstane hezkou chvíli v žaludku a to nejen díky krutosti některých scén.

Krajní meze (1995) (seriál)

Hodně dobrý seriál. Alespoň co se myšlenky týče. Samotná realizace občas pokulhávala, hlavně kvůli slabším dílům (scénářům k nim), ale i tak prostě 4*.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Bylo mi jasné, že žijeme v jiné době než v případě originálu a tudíž změnu důvodu návštěvy Klaata jsem uvítal. Ale proč z toho vznikla taková blbost, to už tak nějak nepochopim. Vedou se tam neuvěřitelně hloupé dialogy a přeci jen Klaatuovi nedali moc důvodů ke změně názoru, v tom si nemůžu pomoc. Jediné, co stojí za pochvalu jsou efekty, jenže to je trochu málo. Ještě když člověk vezme v úvahu, jaká mediální kampaň film předcházela. Velká, převelká škoda. PS: ten mladý Smith je tu hrozně protivný, být to bez něj, tak snad dám 3*..

Prázdniny (2006)

Hezký romantický film, který je ale trochu moc dlouhý a rozhodně bych ho neřadil mezi komedie. S takovým hereckým obsazením však šlo určitě udělat víc. Povedená camea. Někde mezi 3 a 4*.

Requiem za sen (2000)

Tohle by se mělo promítat na školách, když dochází na ona rádoby kázání, že drogy (jakékoliv) jsou špatné. Shlédnutí tohohle filmu řekne mnohem a mnohem víc, než by si člověk odnesl z přednášky na dané téma, na kterém je stejně povinně. Hodně dobře je ukázáno téma chorobné touhy po zhubnutí, protože to je také víc než aktuální.. Co tady funguje na 110% je hudba, protože ta zde dělá neuvěřitelnou službu celému filmu, o řád ho povyšuje (a to by i bez ní šlo o super kousek). Skvěle Darrene, jen tak dál..