Hrdost a sláva (2008)

Odvrátit se od kolegů a rodiny nebo od zákona a spravedlnosti, toť otázka. Na téhle kriminálce se mi líbily především herecké výkony, Norton a Farrell jsou skvělí. Děj je takový vlečený, v některých místech lehce předvídatelný, ale nikterak nenudí. 3,5*

Disturbia (2007)

Co se žánrového zařazení týče, tak tu možná chybí komedie. Protože jako ta se to chvíli i chová. Nevim proč, ale úvodní scéna, kde bourají, mi i po druhém shlédnutí přišla jako že po nich ty řidiči "šli", neboť snad nikdo ani nezastavil... Když mu pak ta ženská radí, ať si najde něco tvůrčího, něco co ho zabaví, tak mě napadlo úplně to samé :) Jinak když nastupuje na scénu David Morse, tak pěkně přituhuje a film se stává docela slušným thrillerem. Jen by mě zajímalo, co jeho postava dělala krom svého hobby, protože to vypadalo, že na nedostatek financí si stěžovat nemusí.. Ještě bych rád pochválil spád filmu, neboť i když se relativně nic moc neděje, tak film ani chvilku nenudil. Pěkných 80%

Legenda o Zorrovi (2005)

Nečekal jsem příliš, ale po stránce komediální mě to mile překvapilo. Zápletka je, jak už to u pokračování v Hollywoodu bývá, trošku přehnaná ve snaze udělat věci bombastičtější. Snad jen s tím, že tady mi to tolik nevadilo, protože pro mě ten film byl jednorázová zábava a to se beze zbytku naplnilo. Takže fajn, ale vzpomínat na to nebudu.. 3,5*

Království ohně (2002)

Dávám pro tenhle film moc hezké tři hvězdičky za zajímavý příběh a odvahu Bala a McConaugheye do toho jít. Jinak Je to spíš podprůměr a pokud někdo není zrovna fanda do filmů o dracích či si nedělá seznam všemožných apokalyps, které byly v historii kinematografie použity, může tohle s čistým svědomím vypustit.

Mechanik (2004)

Hodně dlouho jsem čekal s komentářem k tomuhle filmu. Christian Bale by si za tohle zasloužil hvězdiček šest, protože podle mého to byl jeho zatím nejlepší výkon, který jsem u něj viděl. Ten jeho vyzáblík je opravdu až ošklivej a docela si tim musel zdevastovat tělo. No co by ti herci pro nás diváky neudělali, že :)) Ale hodnotíme film. Je to docela působivý příběh o tom, jak se člověk (ne)vyrovnává s něčím co udělal v minulosti. Ale dobré psycho, snad jen lehounce předvídatelné. Kdo neviděl, ať to napraví.

Temné vzpomínky (2008)

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, dostalo se mi to do počítače ani nevim jak. Tak jsem to zkouknul. A hle, nebylo to špatné. Tedy jak co. Abych řekl pravdu, vůbec mi nesedl konec. Přišlo mi to dost nevyvážené, po slabším rozjezdu se z toho stal zajímavý film, který byl právě koncem odstřelen, přišlo mi to nedotažené. A Craig je tady jen kvůli jménu, protože výkon zde se snad ani nedá přirovnat k hereckému. Byl hrozně toporný, neseděl mi tam. Jen za pasáž v „minulosti“ bych dal ****.

Po přečtení spalte (2008)

Divné, ale dobré. Nenudil jsem se, spíš naopak, ale párkrát mě napadlo „jestli to už není moc velká blbost“, ale pak jsem si řekl, že vzhledem k tomu, co jsme dostali naservírováno do pánů režisérů dříve, se ani není čemu divit :) Pobaví Brad Pitt, ostatní hrají taky dobře (ono už to obsazení…), i když vzhledem k zápletce vlastně ani není co. Víc se mi líbilo Bratříčku kde jsi. Ale jen o trošku :-) A ve srovnání s tím, jaké komedie poslední dobou frčí, bych tohle rozhodně doporučil ke shlédnutí.

Zakázané království (2008)

Určitě mi udělal radost opičí král, protože seriál jsem jako dítě doslova žral :) Jinak to moc kvality (krom pánů mistrů svého řemesla – Jackie Chana a Jet Liho) nepobralo a celá část s tim klukem se mi nelíbila vůbec (nevim, jestli jen kvůli představiteli nebo kvůli celému tomu už lépe „protřelému“ nápadu ohledně cestování do tzv. minulosti a naučení se tam kung-fu během pár dnů, ale pravděpodobně oboje). Nízké hodnocení zde zaručuje nečekat mnoho a ono se to potom při koukání hodí. Rozhodně je škoda, že se ti dva zmínění sympaťáci nepotkali v něčem kvalitnějším, ale nakonec lepší než nic by v tomhle případě mohlo platit. Suma sumárum to určitě předčilo mé očekávání, ale ne o moc.

Hvězdný prach (2007)

4,5* Pohádka i pro dospělé a to moc pěkná. Pro mě veliké a příjemné překvapení. Claire Danes je okouzlující a já být Tristan, tak hned zapomenu na nějakou prdlou Yvaine 8-) Jako třešnička na dortu je Robert De Niro v roli kapitána na pirátské lodi s velkou sbírkou dámských šatů, kterou nemá jen pro dámské návštěvy – převážil misku vah k páté hvězdičce a jen tahle samotná část stojí za to, aby se na to člověk podíval! V mém případě i opakovaně.

Četa (1986)

No už bylo na čase, abych se na to podíval. Hezky ukázáno, jak byli lidi ve Vietnamu ve srabu a jak se měnili ve zvířata. Celý film je vlastně o takové malé občanské válce uvnitř čety válčící ve Vietnamu a právě pohled na vztahy mezi vojáky a jejich rozdílné názory přerůstající ve stále větší spory dělají Četu Četou. Výborné herecké výkony (v dnešní době hvězdného hereckého ansáblu, od Berengera až po jen se mihnoucího mlaďoučkého Deppa), výborná hudba a pro mě realistické akční scény. Některé pro silnější žaludky. Pro milovníky válečných filmů povinný film.