Synecdoche, New York (2008)

Zajímavý film. Vyhnul jsem se všem recenzím a jen s vědomím jména režiséra (Ch.Kaufman) a hlavního hrdiny (P.S.Hoffman) jsem se uvelebil v posteli a odstartoval dost zvláštní dvě hodiny. Dvě hodiny, které se mi v konečném zúčtování ale vůbec nezdály, měl jsem totiž pocit, jako by film trval hodiny alespoň tři. Ač nutno dodat, že jsem se nenudil. Po celou tu již rozebíranou délku z filmu sálala docela prima deprese. Byl jsem zvědav, s čím se pan režisér a scénárista v jedné osobě vytasí na konci, zda to bude nějak vygradované či suše uzavřené... svezlo se to po zlaté střední cestě a to poslední slovo jsem tak nějak čekal, ale budiž... Co se mně ovšem líbilo, tak časové skoky a především absurdní situace, které se tam vyskytly - "Koupě domu je vždycky děsivá." "A obzvláště, když je tu ten oheň." "Nicméně je prostorný." .... :-) Je to film o režisérovi, který totálně propojuje svůj svět s tím, který režíruje a film je to opravdu divný a depresivní a asi ne pro každého, ale já se řadím k těm, kterým se celkově líbí.

Do hlubiny (2005)

Když už nic jiného, tak je tam spousta věcí, na které se dobře kouká - pro muže ženy, pro ženy Paul Walker a pro všechny podmořský svět :)

JCVD (2008)

Co zarazí okamžitě - jde o belgický snímek. S Van Dammem. Zní to neuvěřitelně, ale takový snad ještě nebyl! Samotný námět a provedení je rozhodně na pochvalu, protože natočit regulérní (téměř, občas to vypadá jako tv show, ale zase s bonusy v podobě zpovědí, a jak už zde někdo uvedl, a "praní svého špinavého prádla") film sám o sobě a zahrát si titulní roli, to se nevidí každý den. Pan Jean-Claude předvedl, že i v obličeji nějaký ten sval má a tak jsme viděli více mimických výrazů než za celou jeho kariéru :-) Film bych hodnotil tak na čtyři hvězdatice, ale že jde o povedený herecký výkon (a to když se ohlédnu, tak už to je unikát..) mého akčního hrdiny dětství, za to si prostě hvězdičku navíc zasloužil. PS: Jen jsem zvědav (a možná se toho bojim), s čím přijde příště..

Gran Torino (2008)

Moc povedená záležitost. Nemám slov, natočeno účelně, bez nějakého nabalování a stavěno čistě na hereckých výkonech a příběhu. Stejně jako Bauer jsem hodně neobvykle vydržel i celé titulky se závěrečnou písní. Jednoznačně oskarový snímek s oskarovým Clintem Eastwoodem. Deset z deseti.

Lovecká sezóna (2006)

Má to některé kvalitnější a především vtipnější momenty, ale celkově nikterak nevyčnívá a ani se příliš nezapíše do paměti...

Lidožrout (2002) odpad!

Hodně dobré splašky... a to v pátek večer na Nově :-P

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Zlatý kreslený seriál... Tohle je bída, od 2 hvězdiček filmu pomohl jen Arnold "Guvernér" Schwarzenegger :)

Rváčův deník (1995)

Mladíci Leo DiCaprio (ve své roli opět výborný) a Mark Wahlberg v příběhu podle skutečné události. Každý, kdo s nějakou drogou začíná, ať už z jakéhokoliv důvodu, ji má samozřejmě pod kontrolou. Otázka je, na jak dlouho... Dobře natočené (hlavně uvěřitelně) drama o rychlém pádu na dno, odkud se člověk zvědá přece jen o hodně hůř.

Město bohů (2002)

Hodně dobrý film, ale po tom, co jsem z prostředí Brazílie viděl v poslední době více filmů, mi něco říkalo, že na pět hvězdiček tohle není. Určitě to mohlo být kratší. Co přidá na zážitku, tak opět to, že je to natočeno podle skutečné události.

Ônibus 174 (2002)

Další nehezký výlet do brazilské společnosti. To, jak tam nic nefunguje, je až moc odstrašující a na zamyšlenou. Na tomhle dokumentu stojí jedna věc za velikou pochvalu - kritizuje všechno a všechny a nestojí na žádné straně. Autentické záběry, především ty z konce jsou až neuvěřitelné a běhá z nich mráz po zádech...