Riddick (2013)

Začátek s pruhovanym dingem se mi líbil. Nebo když zabíjel ty bahní štíry či co to bylo. Vpichování jejich jedu, aby se adaptoval, bylo taky badass. Bohužel film ztratil dynamiku. Vždy, když se připravil na boj a hrála k tomu drsná hudba, se pak 20 minut nic nedělo. O týhle plynulosti jsem mluvil. Lámání kostí o šutr jsem vůbec nepobral. Debatu u zamčené skříňky s bateriemi také ne. Nápad s bombou místo zámku zajímavej, ale pokud by vybuchla, tak by rozmetala nejen celou crew, ale snad i samotnou loď, ne? Bavilo mě, jak měli ti vypatlaní žoldáci plnou hubu keců na Riddicka. Ale ve chvíli, kdy se mezi nimi objevil a postupně je zabíjel, tak si začli dělat do kalhot. Pro mě už to nebyl ten drsnej RidDick, jak si ho pamatuju, ale prostě jen riddick. Přesto si u všech vybojoval respekt, protože ta kozatá a drsná frajerka z něj byla ve finále hotová, a jako jedinej by zasunul.

Underworld: Krvavé války (2016)

Přeju si, aby moje manželka vypadala v pětačtyřiceti letech stejně vostře a sexy jako Beckinsale.

Riddick: Kronika temna (2004)

“You keep whatcha kill.” Diesel je pro mě legendou! Rozhodně nezapomenutelná část je ta ve vězení, kde sebou spoutanej akrobaticky háže a šplhá po laně, až se uvolní z pout.. Zabití hrníčkem je též drsňácký. Hrozně rád vzpomínám na stejnojmennou hru na PC, to byla bomba. Těším se, co mi nabídne třetí pokračování z roku 2013.

Blok 99 (2017)

Film pomalu gradoval a ukazoval sílu hlavního hrdiny - téměř dvoumetrovýho, holohlavýho magora s křížem vzadu na lebce. Nemůžu říct, že jsem si u filmu oddechnul. Protože šlapání na hlavy a otevřené zlomeniny jakoby tu byly na denním pořádku. Boje mi přišly poměrně dost reálné. Elektrošoky a střepy v cele na zemi. Uff.. Prostředí bylo drsný už od začátku, ale to kamenný vězení na konci dograduje do úplnýho arcizmrdství. Po Zátahu pro mě jednoznačně další z nejdrsnějších bojových filmů.

Paříž 15:17 (2018)

Myslím, že Clint Eastwood poprvé šlápnul trochu vedle. Místo herců původní hrdinové? Ano, originální idea, ale tenhle model prostě nemohl fungovat. Chvílema jsem si připadal, že koukám na dokument o cestování Evropou. Nesnášel jsem střihy alá skoky z Benátek do Berlína a podobně. Kam zmizela ta asiatka nebo ta druhá kamarádka? Najednou byli všichni pospolu na diskotéce v jiném městě bez vysvětlení... Z filmu mě snad nejvíce bavilo vyprávění dětství z předměstí - průšvihy ve škole, jejich pobíhání s kuličkovkama v lesích a házení toaleťáku na barák. Naopak konec filmu ve vlaku trval jen asi 10 minut. Ono je těžké zfilmovat skutečnou událost, která trvala chvíli. O tom těžko natočíte celovečerní film, pokud ho zrovna nechcete zdramatizovat a přikreslit. To by pak celej příběh ztrácel smysl. Když se na to díváte těmahle očima, bude se vám film docela i líbit. O teroristickém útoku jsem se dozvěděl díky tomuhle filmu, takže na škodu nebyl.

Teorie tygra (2016)

Teorie ze života. Chytit inspiraci v ordinaci veterináře je geniální nápad. Příjemně milá i smutná komedie doplněná dramatickými situacemi. Výborně obsazená. Zde můžeme vidět odstrašující příklad ženy, kterou my chlapi doma nechceme. Dojemná scéna je ta, při které Kohák své sestře u auta vysvětluje vizi štěstí se svou manželkou, ačkoliv dítě nemusí být jeho.

Já a robot (2013) (seriál)

Poslední dobou jsem zahlídl v titulkách producenta J. J. Abramse. Zde se opět velmi dobře postaral o efekty, celkový vizuál a různý high-tech pičovinky z budoucnosti, který jsem si z blízka rád prohlížel. Na seriál se jednalo o opravdu vyspělou grafiku. Na herečku Minku Kelly se zíralo ještě líp.. ALE na celkové NEherectví už tolik bohužel ne. Nezachránil ho ani Karl Urban se svym kamennym ksichtem detektiva Kennexe. To bylo k pláči všech 13 dílů. Naopak Dorian překvapil a bavil mě, jak roboticky stíral svýho parťáka džoukama. Celkově to byla spíš příjemná jízda detektivních případů z budoucnosti a zajímavých nápadů, jak ji využít. Naivně jsem si myslel, že se vyjasní případ toho týpka, který ukradl 500 zkumavek, z kterejch vyrobí armádu robotů. Ani by mi nevadilo pokračování. I přes očištění jména táty hlavního hrdiny, jsem prostě čekal něco dalšího. Škoda.

Děsivé dědictví (2018)

..až mi z toho upadla hlava! Nejdříve hodina nudy a poté hodina nahých lidí v křoví. Nepříjemná podívaná.

Zmenšování (2017)

Downsizing se mi líbil. Čekal jsem ale větší akci ve stylu pidilidi vs. real svět. Ten Leisureland byl tak dokonale sterilní, že mě to docela nudilo. Líbil se mi naopak hlavní hrdina, kterej měl srdce na správnym a tu vietnamku s protézou šukal z lásky. Režisér se mohl trochu odvázat. Každopádně originální nápad, akorát nešťastně využitej.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Hlavní důvod, proč jsem chtěl sérii vidět, byl můj oblíbenec James Franco. Moc pěkně byla i nastíněná doba JFK v USA, která mi připomínala Mafii. Stará auta, obleky a oldschool účesy. Bavil mě příběh, motající se kolem Jakea a Sadie. Billa mi bylo moc líto, ten byl skvělej. Celou dobu jsem čekal, jak se situace vyvrbí, že v tom bude mít prsty někdo jinej a půjde příběh víc do hloubky. Konspirační teorie 0 a finále listopadu 63 bylo dost prostý. Konec bych ukončil ve chvíli, kdy se Jake ocitne zpět v současnosti ve zbořený budově (což jsem odhadl už po druhém díle), a nemohl by se dostat zpět. Protože portal byl přeci ve skříni, ne? Takže tou pohádkou, kdy se vrátil zpět do roku 60 vše resetovat, to zazdili.