Happy! (2017) (seriál)

Režisér a celej produkční team musel na něčem jet, nebo to nechápu..

Zoolander No. 2 (2016) odpad!

Protože jsem zvyklej filmy dokoukat do konce, abych si na ně vytvořil ucelenej názor, tohle pro mě bylo utrpení. Parodie na parodii. Po více než roce mě tahle přehlídka nevtipů donutila okomentovat film. Právě jsem ztratil 2 hodiny života.

Equalizer 2 (2018)

Start. 121 minut rutiny. Stop.

Temný případ (2014) (seriál)

Musím říct, že i přes slabší druhou sérii mi v hlavě zůstal skvělej pocit ze série předešlé, kde Matthew McConaughey a Woody Harrelson předvedli geniální detektivní duo, které se nedokonale doplňovalo. Dloouho jsem neviděl v seriále takhle hereckej, řekl bych až vysoce ocenitelnej, výkon. Jak píše kámoš - v první sérii mě rozsekala přestřelka v černošskym ghettu a finále s bossem. V druhé sérii jsem se ze začátku ztrácel, ale pak se korupce rozjela. Vince Vaughn opět někomu vymlátil zuby, jak má ve zvyku. A investigativní dvojice Colin Farrell a Rachel McAdams se mi nakonec zalíbila. Třetí sérii jsem regulérně nepochopil - možná má vlastní blbost a nebo se dala natočit o něco lépe. U čtvrté série mi často stály chlupy až na zadku, jak mi bylo nepříjemně. Čtyřka pro mě byla nepronikavá, místy ohraná, plná studené aljašské atmosféry, která nemusí všem sednout. Dnes už je těžké natočit origo drámo.

Sestra (2018)

Prostředí Rumunska, kostela, sklepení, hřbitova už bylo samo o sobě vyzívavé. Místy dost nepříjemné. Bohužel Sestra si neudržela nit a díky nepovedenému finále se z toho stala laciná sračka.

Po čem muži touží (2018)

Včera jsem přítelkyni vytáhl do kina, a musím říct, že to byla příjemná změna, ačkoliv na české filmy nechodím. Fakt psina! Talent Polívkové se po tátovi nezapře, v některých částech filmu je Bolkovi fakt nesmírně podobná. Langmajer s Hádkem nás taky bavili, i když neměli tolik prostoru. Takže za mě lehce nadprůměrná komedie, která splnila účel večera - zasmát se a odreagovat.

První člověk (2018)

Další kousek, kterej mě v letošním roce hodně oslovil. Jednak opět neznámým příběhem, který se motal okolo Neila a jeho rodiny. Ale hlavně, jak náročný tenkrát bylo v NASA soutěžit s tehdejším Sovětským svazem v naprosto neznámém prostředí vesmíru a technologie. First Man má geniální soundtrack.

Bohemian Rhapsody (2018)

Snad nikdy jsem neměl 20x husinu během jednoho filmu, a to nejsem žádnej extra fanda Queenů. Singerovi se to povedlo! Velmi emotivní příběh. Film mě neskutečně bavil a příjemně utekl. Ta celá banda a jejich hudba vás natolik naladí, že pak v autě posloucháte týden Queen. Rami Malek dokázal zaujmout svým skvělým výkonem už v seriálu Mr. Robot, tady se mi taky moc líbil. Strhávám jednu hvězdu za cenzuru, pač v tehdejších klubech se prostě mega hulila cigára a to tu vynechali. Podle mě povinnost vidět, je to kus historie!

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Banda mladejch lidí zvládla únik lépe než ti ze ságy od Veroniky Roth. Příběh je spekulativní a trochu ohranej. Děckám se povedlo uniknout z bludiště a happyendově ho zakončit. Sice jich pár zařvalo, ale nenuceně. Líbily se mi záběry z dálky na poušť a město z budoucnosti. Nebylo to zle zahraný. Labyrint byl akčně vytříbenej, dostatečně mě bavil, ale víckrát se na něj kouknu asi až ho budou dávat s dabingem v televizi..

Aliance (2016)

Vůbec se nedivím, že Shailene Woodley odmítla hrát v posledním dílu týhle stupidní ságy. Na druhou stranu netuším, jestli může hrát v něčem jiným. Vsadím se, že knižní předloha /jakožto bestseller/ tak špatná nebude. Teď mě trochu láká si ji přečíst a spravit si tím náladu.