A co když je to pravda? (2005)

Zasloužených 65%. Je to jedna z mála těch romantických komedií, které se snaží o svěžest a originalitu hlavně pomocí příběhu. Škoda, že se z filmu opět vytratilo ono podstatné slovo komedie. Ale nevadí, protože je to rozhodně jeden z těch romantických filmů, které můžete vidět vícetkrát a potěší vás. Příjemná atmosféra, sympatičtí představitelé. K lepšímu hodnocení mi tam přeci jen ale něco chybí. Takový ten šmrnc, který z filmu udělá váš oblíbený. 65%

Podfukáři (2013)

Nejsem vhodné cílové publikum pro tenhle film (to musím přiznat hned) - magie, kouzla a rádoby tajemno nesoucí se na vlnách efektů, které mají ohromit a přebít tak očividné díry ve scénáři. Nic z toho není můj šálek kávy. Podfukáři jsou takové vizuální nic, třpytí se hezky, ale to je asi tak všechno. Pointa je jasně čitelná - kdo je "králem mágů" není těžké uhodnout. Ano, nutno uznat, že herci jsou to, čemu tomuhle filmu zvedá laťku, ale ne o moc výš, protože mně se nelíbí když po vás film tak očividně moc chce, abyste přistoupili na jeho výklad, přitom k tomu namísto argumentů používá vizuální cukrlátka. Nic pro mě, videoklipové filmy já odjakživa nemusím. 50%

Co je nového, kočičko? (1965)

Šílená groteska v hippies atmosféře 60. let řízlá nápady Woodyho Allena, ne ovšem ještě tak excelentními a vybroušenými jako třeba v pozdější rané tvorbě - Lásce a smrti. Všudypřítomná šílenost podpořená lehkým přehráváním vede občas ke scénám přes míru snesitelnosti. I tak ale zajímavý scénaristický debut Woodyho Allena. 60%

Stážisti (2013)

Reklama na Google kombinovaná s lehce komediálními prvky. Bylo by hůř kdyby ústřední dvojice nebyla tak sehraná a natolik sympatická. Škoda, přese všechno potenciál tam byl, bohužel prošustrován ve stojatých vodách schématických komedií. Leč chcete-li odhalit jakou životní filozofii skrývá film Flashdance neváhejte ani minutu a koukněte se. :-D Silné momenty má tahle komedie totiž občas také. 60%

Fighter (2010)

To, co v jedné scéně dokáže vybudovat - přesvědčivou emocionální scénou, dusnou atmosférou dokáže Rusell vzápětí narušit další scénou, nebo celkovým vyústěním, pointou. Výsledkem je zpracováním nerealistické dílo, jež trpí ale nejvíce neherectvím Marka Wahlberga. Ve většině filmu mu to možná projde, ale Fighter, který trpí některými účelovými nebo nedokreslenými scénami je to kámen úrazu. To především Bale, ale i Amy Adams je pravý opak, to oni drží film nad vodou. A Bale předvádí, že je právem považován za jednoho z nejlepších herců současnosti. O to více je smutné, že ve scénách, kde se objevují dva bratři zachraňuje Bale co se dá, ale Wahlberg mu ani jednou nenahraje. Wahlbergovo herectví ve stylu prostě jsem, teď točte z něho dělá možná nejhoršího herce své generace. 60%

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Silnější v jednotlivých scénách než v celku, což je ale pro Boyleovu režii typické. Brilantní herecké výkony (viděno ve variaci Cumberbatch - Monstrum, Miller - Frankenstein) a nezapomenutelný divácký zážitek se silnou atmosférou, kterou trošičku podporuje i samotné promítání v klubových kinech. Vynikající kamera i Boylovy filmové postupy na divadle umožňují autentický zážitek se skvělými záběry, tolik vzdálené statickému snímání českých divadelních představení. 100%

Pěna dní (2013)

Těžko divácky přístupný film, který je i pro snílky s obrovskou fantazií a představivostí náročným soustem. Nelze Pěnu dní pochopit ve všech směrech, symbolech a odkazech, ale lze ji emocionálně prožít na nejvyšší míru, protože z každé scény filmu vyzařují emoce, které na vás působí jako sluneční paprsky. Po první půlce příjemně hřejí, v té druhé vás spálí na uhel pod tíhou existencionalismu. Rozhodně film, který stojí za to vidět. 80%

Lásky čas (2013)

Richard Curtis prohlásil, že Lásky čas je jeho posledním režijním počinem, že dál bude psát už jen scénáře. Jestli to myslel vážně, pak jsou jeho tři filmy geniálními díly patřící do zlatého fondu filmů jejichž definice by mohla znít - pohlazení pro duši. Lásky čas je svěží, příjemná, optimismem a pohodovou atmosférou prosycená vtipná a zábavná komedie, které nelze nic upřít. Není čistě romantickým příběhem dvou lidí, tedy ne tak jak je u většiny romantických filmů zvykem - v tomhle směru je trailer poněkud zavádějící, je spíše životním příběhem jednoho mladého muže, v jehož životě má hlavní slovo touha po lásce. Našla by se nějaká chybička v logice cestování časem, ale o to tu vůbec nejde. 100%

Thor: Temný svět (2013)

Film točený pro 4D. Nikde jinde tak moc nevynikne. Každopádně dobrá marvelovka důstojná své předloze. Thor to má z hlediska vyprávění příběhu podstatně těžší než ostatní Avengers, což už bylo vidět u jedničky a tvůrci se s tím ve dvojce vypořádali rozhodně důstojně. Jen je pravda, že ze scénáře šlo přeci jenom dostat mnohem víc. Taky je opět na celé čáře vidět, že bez Lokiho alias Toma Hiddlestona by byl Thor poloviční. Taky by občas neškodilo více záběrů na herce a méně na celek, což je daň fiilmů točených primárně pro 3D všeobecně. 80%

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Nejméně povedený, ale stále nadprůměrný díl z Millenia. Poněkud hůře uvěřitelný konec a celková absence takové té severské atmosféry, která ve vrchovaté míře byla v jedničce a v umírněnjší podobě i ve trojce srážejí dvojku trochu níž, ale jinak stále skvěle vedený příběh, který lehce trpí tím, že jeho halvním cílem je připravit půdu pro třetí pokračování. 70%