Don Jon (2013)

V mnohém netradiční a dobře vypointované, v mnohém nedotažené do konce. Ve výsledku se to těžko hodnotí, protože přes veškeré osvěžující nápady Levitta, tam je stále nádech šablonovitosti, která sice nevadí, ale nějak tak ubírá body tomu všemu, co se Levitt víceméně dobře, snaží nastavit v předchozích scénách. Zejména konec krapet skřípe, přes veškerou Levittovu snahu zkrátit finále na minimum, vlastně Don Jon ani finále nemá v tradičním slova smyslu, je to právě konec, u kterého vám dojde, že chybělo málo k oslnivějšímu Levittovu celovečernímu debutu. Ale i tak je to debut nadprůměrný a Levitt se jím určitě zařadil mezi režiséry/scénaristy, na jejichž další počin se těším. Protože Levitt vypadá, že se bude už jen zlepšovat. 65%

Liga výjimečných (2003)

Liga výjimečných není takový propadák, jak se svého času říkalo, možná i proto, že to byl poslední film Seana Conneryho, tak očekávání byla o to větší. Ale Connery se rozhodně za Ligu výjimečných stydět nemusí - je sice pravda, že to není nejzdařilejší komiksová adaptace což souvisí s těžkou uchopitelností předlohy pro filmová plátna. Ve výsledku je Liga výjimečných poněkud uspěchaná, poněkud příliš tmavá, ale bez atmosféry. To co tomu nejvíc chybí je jakási stylová vybroušenost, která právě z obdobně pojatých komiksů dělá kultovní záležitosti. Ale rozhodně ne propadák, tohle označení si rozhodně nezaslouží. 60%

Netvor (2011)

Extrémně toporný scénář, který pohřbil i to málo, na čem se dalo stavět - totiž na původní předloze Krásky a zvířete. Přičemž překvapivě nejhorším průšvihem není to, že je děj zasazen na současnou střední školu, ale dialogy působící absolutně uměle, kýčovitě s nepříjemným patosem. Ovšem na druhou stranu jsou mnohem horší průšvihy pro teen publikum s mnohem horšími herci. 40%

Velká svatba (2013)

Absolutně mimo. Komedie bez jediného vtipu, jediného zábavného prvku, za to budete mít pocit, že ve filmu neexistuje postava, která by nespala přinejmenším s dvěma dalšími. Těžko uvěřit, že v tomhle filmu chtěl po přečtení scénáře vůbec někdo hrát, natož pak Robert DeNiro a Susan Sarandon. Ovšem stalo se a vznikl film, který nenabízí vlastně vůbec nic, jen neskutečně mdlý pokus o komedii na pozadí rodinných taškařic. 20%

Marvel One-Shot: The Consultant (2011)

Dobrý nápad, ale proveden pomocí nudné konverzace. Navíc ze scény příchodu Tonyho Starka se dalo dostat o dost víc. 60%

Coriolanus (2014) (divadelní záznam)

Shakespearův Coriolanus je nedoceněná tragédie, na tragédii navíc s některými nestandardními prvky, což z ní dělá jednu z nejzajímavějších Shakespearovských her vůbec. A Donmar Warehouse pod taktovkou Josie Rourke dokázal, že Coriolanus má v sobě nadživotní sílu vyprávění a prakticky nezničitelnou aktuálnost. Minimalistická scéna (dva čtverce a osvětlený žebřík, sem tam pár židlí) dodává Coriolanovi potřebnou syrovost, autentičnost i symboliku. A pak herecké výkony, ale kdo by čekal při pohledu na herecké obsazení, že nebudou excelentní? Tom Hiddleston je vynikající, disponuje neskutečným hereckým citem pro postavy a jeho Coriolanus, prostě je Coriolanus se vším všudy a ve druhé půli z vás dokáže vymačkat všechny emoce. Mark Gatiss jako Menenius je naprosto skvělá volba, protože on se do té role dokonale hodí svojí mimikou vším a podává rovněž skvělý výkon. A v neposlední řadě samozřejmě skvělá Deborah Findlay jako Coriolanova matka Volumnie. Nevděčnou roli tu má B.H. Sorensen jako Coriolanova žena Virgilie, její role sama o sobě se omezuje na příležitostné výlevy smutku, které jsou však vždycky pozadím hry a nikdy ne jejím hlavním středem, což z ní z principu činí spíše lehce přehrávající postavu. Coriolanus je dechberoucí představení, násobené několikrát o to víc, máte-li rádi Shakespeara. A toho já mám moc ráda. 100%

Smoke (1995)

Přenést na plátno obyčejnost, takový ten pocit útržků osudů lidí, co bydlí ve vaší čtvrti a vy je znáte jen letmo, sem tam o nich slyšíte a jež vstupují do vašich životů jen tak okrajově, vzdáleně a přitom hmatatelně, reálně. Sakra, tenhle pocit přenést na plátno s přirozeností to dá zabrat a Smoke jedním z takových filmů je. Postavy a jejich eskapády, které vstupují do jejich životů jaksi mimoděk, lehce plynoucí, nudně strávený a přitom se dotýkající lidskosti v té nějčistší podobě. Nikterak dějový film, přesto tak lehce plynoucí jak život každého z nás. Jeden z mála filmů, který to dokázal unést a přitom ani na chvíli nenudit. 85%

Lekce řízení (2006)

Místy až příliš urputný film, který chce být vybočující. Ve výsledku mu to ubírá body, což je škoda, protože jinak měl nakročeno k pohodovému lehce komediálnímu dramatu. Takhle zbyla jen občasná nedůvěryhodnsot některých scén. 60%